Krakofonia Chór

W Patronite od 29.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1233

Liczba Patronów: 1875

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
320 miesięcznie
2 355 łącznie
Krakofonia jest pierwszym w Krakowie chórem dla osób LGBTQ+ i sojuszniczych. TUTAJ KAŻDY GŁOS MA ZNACZENIE!

O Autorze

KRAKOFONIA 🌈 jest chórem amatorskim, zrzeszającym osoby identyfikujące się jako LGBTQ+ oraz sojusznicze. Jest to pierwszy tego rodzaju chór w Krakowie, a drugi w Polsce. Chór działa od listopada 2014 roku.

Tworzymy przestrzeń przyjazną wszystkim, dlatego wśród nas są nie tylko osoby LGBTQ+, ale także inni ludzie szukający zrozumienia i dobra w dzisiejszym świecie.
 
Jesteśmy podzieleni na 4⃣ głosy: sopran, alt, tenor, bas. W naszym repertuarze posiadamy utwory z czasów renesansu aż po współczesną muzykę rozrywkową, a to wszystko kilkunastu językach. Koncertujemy sami oraz z innymi chórami w Polsce i zagranicą.
 
Wierzymy, że każda osoba potrafi śpiewać, dlatego zapraszamy do naszego zespołu wszystkich niezależnie od umiejętności i dotychczasowego doświadczenia muzycznego.
❤
 
 
fot. Klaudyna Schubert  Koncert Queerowizja z okazji 5-lecia Krakofonii, fot. Klaudyna Schubert 

 

Korzystając z zaproszenia od TEDxKazimierz opowiedzieli_łyśmy czym jest dla nas chór oraz zaśpiewały_liśmy nasze ulubione utwory. Zachęcamy do posłuchania. 😊

 
W czerwcu 2019r. wystąpili_łyśmy na Tattoofest Convention w Krakowie, czyli na jednym z największych na świecie konwentów tatuażu. To było niesamowite, bo spotkały_liśmy zupełnie nową publiczność, co dało niesamowicie dobry efekt.
 
 
W czasie pandemii, gdy nasze próby nie mogły odbywać się w standardowy sposób, spotykali_łyśmy się wirtualnie. Występowały_liśmy wtedy w formie Virtual Choir. Poniżej jedno z nagrań z tego okresu. 
 
 

Przeżyli_łyśmy wspólnie wiele przygód - najlepsze chwile i dźwięki jeszcze przed nami!

Nadchodzący rok także będzie pełen wrażeń. Aktualnie przygotowujemy się do koncertu z nowym repertuarem oraz do międzynarodowego festiwalu tęczowych chórów Various Voices. 
 
Naszą działalność możecie śledzić za pomocą naszych sociali! Linki poniżej. 
 
Strona internetowa: https://krakofonia.org
 
 
 
 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Magdalena Stonawska
Magdalena Stonawska
Próg: 10 zł
Richard Tucker
Richard Tucker
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Konrad Marcińczak
Konrad Marcińczak
Próg: 50 zł
Piotr Uryga
Piotr Uryga
Próg: 10 zł