W Patronite od 07.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1044

Liczba Patronów: 1139

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
375 miesięcznie
3 485 łącznie
Cały projekt (na który składa się: blog, podcasty, fanpage) zatytułowany jest KRONIKA KONIKA i adresowany jest do tych wszystkich, którzy choć raz w życiu spędzili milczące chwile patrząc na obraz, rzeźbę, kiedy czas zatrzymuje się i wszystkie codzienne sprawy schodzą na dalszy plan.

O Autorze

Kronika Konika jest zapisem podróży przez fascynujący mnie świat sztuki. Każdy kolejny wpis, podcast czy film to stacja przystankowa wyznaczona przez ważnych dla mnie artystów. Zatrzymuję się przy nich, dzieląc się spostrzeżeniami. Kronika Konika adresowana jest do tych wszystkich, którzy choć raz w życiu spędzili milczące chwile patrząc w zachwycie na obraz, rzeźbę, czy słuchając muzyki, kiedy czas zatrzymuje się i wszystkie codzienne sprawy schodzą na dalszy plan. Jednym z celów projektu jest także ukazanie bogactwa sztuki współczesnej, którą tworzą artyści łącząc wrażliwość z talentem, pracowitością i kunsztem. Zapraszam w podróż.


O Autorze

Nazywam się Roman Konik i jestem profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruję Zakładem Estetyki w Instytucie Filozofii. Jako akademik na temat sztuki napisałem kilkadziesiąt artykułów i kilka monografii. W projekcie Kronika Konika porzucam jednak perspektywę chłodnego badacza i o sztuce piszę i opowiadam wyłącznie z perspektywy zaangażowanego widza. Tematyka poruszana przeze mnie jest dość różnorodna, bo obejmuje zarówno postacie i dzieła sztuki minionej, jak i zagadnienia dotyczące sztuki współczesnej. Kronika Konika to przede wszystkim pomysł na przybliżenie sztuki, która nie wiedzieć dlaczego, często w przekazie jest „dęta”, bądź zupełnie spłycana i trywializowana, a to odrzuca potencjalnego odbiorcę.


Prowadzenie projektu pochłania mnóstwo czasu i nakładów pracy, do tej pory nie występowałem o żadne finansowe wsparcie ze strony instytucji publicznych. Niestety, prowdzenie tego rodzaju inicjatywy związane jest nie tylko z pracą, ale również ze stałymi kosztami (zakup sprzętu do nagrywania podcastów, opłacenie domeny, serwera, prace nad stroną internetową, montażem podcastów i filmów, wyjazdami na konferencje i spotkania z artystami, a także z tłumaczeniem wybranych wpisów na język angielski). Liczę na to, że tego typu oddolna inicjatywa może zapewnić mi minimalną swobodę działania, bo każde, nawet najmniejsze wsparcie, pozwoli mi na zrealizowanie kolejnych pomysłów na rozwój Kroniki Konika. 


PROGI WSPARCIA 

Nagrody:

PATRON SZTUKI

Każdy wspierający trafi na listę Patronów. Wszystkich Patronów będę informował o planach i dalszym rozwoju Kroniki Konika. Dla Patronów przygotuję też na koniec roku specjalny odcinek Kroniki Konika.

ZNAWCA SZTUKI

Każdy wspierający projekt na tym progu (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma pocztą na koniec roku specjalną pocztówkę z reprodukcją grafiki mojego autorstwa (wraz ze specjalnym podziękowaniem). 

PRZYJACIEL SZTUKI

Przyjaciel sztuki wspierający mój projekt (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma na koniec roku pocztą podpisany plaktak z reprodukcją grafiki mojego autorstwa.

OPIEKUN SZTUKI

Wspierający moje starania na progu Opiekuna Sztuki (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma książkę mojego autorstwa wraz ze specjalną dedykacją.

MECENAS SZTUKI

Dla każdego Mecenasa Sztuki, który wspiera mnie na tym progu (subskrypcja min. 3 miesiące) przygotuję i wyślę grafikę mojego autorstwa wraz z certyfikatem autentyczności. Niektóre z grafik można obejrzeć tu: https://www.facebook.com/Hippocampus-Art-109351997885016

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksandra Podgórska
Aleksandra Podgórska
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Weronika
Weronika
Próg: 10 zł
Martyna Makosa
Martyna Makosa
Próg: 10 zł
Wojciech  Piotrowicz
Wojciech Piotrowicz
Próg: 20 zł
Małgorzata Kucharska
Małgorzata Kucharska
Próg: 10 zł