Avatar użytkownika

Kronika Konika

4
patronów
220 
miesięcznie
6 710 
łącznie
4
patronów
220 zł 6 710 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
KIBIC SZTUKI

Dziękuję, że zechciałeś mnie wesprzeć. Każda wpłata nie tylko wspomaga finansowo moją pracę, ale daje też potwierdzenie wartości moich starań
10 zł miesięcznie
PATRON SZTUKI

Każdy wspierający trafi na listę Patronów. Wszystkich Patronów będę informował o planach i dalszym rozwoju Kroniki Konika. Dla Patronów przygotuję też na koniec roku specjalny odcinek Kroniki Konika. Każda wpłacona kwota jest potwierdzeniem sensu mojej pracy, Bardzo dziękuję,
20 zł miesięcznie
ZNAWCA SZTUKI

Każdy wspierający projekt na tym progu (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma pocztą na koniec roku specjalną pocztówkę z reprodukcją grafiki mojego autorstwa, wraz ze specjalnym podziękowaniem.
50 zł miesięcznie
PRZYJACIEL SZTUKI

Przyjaciel sztuki wspierający mój projekt (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma pocztą na koniec roku podpisany plaktak z reprodukcją grafiki mojego autorstwa (Niektóre z grafik można obejrzeć tu: https://www.facebook.com/Hippocampus-Art-109351997885016). Hojność z jaką wspieracie Kronikę Konika świadczy o ważności sztuki w Waszym życiu, dziękuję, że mogę być częścią tej społeczności, która rozumie, że bez sztuki nasze życie byłoby powierzchowne.
100 zł miesięcznie
OPIEKUN SZTUKI

Wspierający moje starania Opiekun Sztuki (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma książkę mojego autorstwa wraz ze specjalną dedykacją.
300 zł miesięcznie
MECENAS SZTUKI

Dla każdego Mecenasa Sztuki, który wspiera mnie na tym progu (subskrypcja min. 3 miesiące) przygotuję i wyślę grafikę mojego autorstwa wraz z certyfikatem autentyczności. Niektóre z grafik można obejrzeć tu: https://www.facebook.com/Hippocampus-Art-109351997885016

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kronika Konika w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cały projekt (na który składa się: blog, podcasty, fanpage) zatytułowany jest KRONIKA KONIKA i adresowany jest do tych wszystkich, którzy choć raz w życiu spędzili milczące chwile patrząc na obraz, rzeźbę, kiedy czas zatrzymuje się i wszystkie codzienne sprawy schodzą na dalszy plan.

Kronika Konika jest zapisem podróży przez fascynujący mnie świat sztuki. Każdy kolejny wpis, podcast czy film to stacja przystankowa wyznaczona przez ważnych dla mnie artystów. Zatrzymuję się przy nich, dzieląc się spostrzeżeniami. Kronika Konika adresowana jest do tych wszystkich, którzy choć raz w życiu spędzili milczące chwile patrząc w zachwycie na obraz, rzeźbę, czy słuchając muzyki, kiedy czas zatrzymuje się i wszystkie codzienne sprawy schodzą na dalszy plan. Jednym z celów projektu jest także ukazanie bogactwa sztuki współczesnej, którą tworzą artyści łącząc wrażliwość z talentem, pracowitością i kunsztem. Zapraszam w podróż.


O Autorze

Nazywam się Roman Konik i jestem profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruję Zakładem Estetyki w Instytucie Filozofii. Jako akademik na temat sztuki napisałem kilkadziesiąt artykułów i kilka monografii. W projekcie Kronika Konika porzucam jednak perspektywę chłodnego badacza i o sztuce piszę i opowiadam wyłącznie z perspektywy zaangażowanego widza. Tematyka poruszana przeze mnie jest dość różnorodna, bo obejmuje zarówno postacie i dzieła sztuki minionej, jak i zagadnienia dotyczące sztuki współczesnej. Kronika Konika to przede wszystkim pomysł na przybliżenie sztuki, która nie wiedzieć dlaczego, często w przekazie jest „dęta”, bądź zupełnie spłycana i trywializowana, a to odrzuca potencjalnego odbiorcę.


Prowadzenie projektu pochłania mnóstwo czasu i nakładów pracy, do tej pory nie występowałem o żadne finansowe wsparcie ze strony instytucji publicznych. Niestety, prowdzenie tego rodzaju inicjatywy związane jest nie tylko z pracą, ale również ze stałymi kosztami (zakup sprzętu do nagrywania podcastów, opłacenie domeny, serwera, prace nad stroną internetową, montażem podcastów i filmów, wyjazdami na konferencje i spotkania z artystami, a także z tłumaczeniem wybranych wpisów na język angielski). Liczę na to, że tego typu oddolna inicjatywa może zapewnić mi minimalną swobodę działania, bo każde, nawet najmniejsze wsparcie, pozwoli mi na zrealizowanie kolejnych pomysłów na rozwój Kroniki Konika. 


PROGI WSPARCIA 

Nagrody:

PATRON SZTUKI

Każdy wspierający trafi na listę Patronów. Wszystkich Patronów będę informował o planach i dalszym rozwoju Kroniki Konika. Dla Patronów przygotuję też na koniec roku specjalny odcinek Kroniki Konika.

ZNAWCA SZTUKI

Każdy wspierający projekt na tym progu (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma pocztą na koniec roku specjalną pocztówkę z reprodukcją grafiki mojego autorstwa (wraz ze specjalnym podziękowaniem). 

PRZYJACIEL SZTUKI

Przyjaciel sztuki wspierający mój projekt (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma na koniec roku pocztą podpisany plaktak z reprodukcją grafiki mojego autorstwa.

OPIEKUN SZTUKI

Wspierający moje starania na progu Opiekuna Sztuki (subskrypcja min. 3 miesiące) otrzyma książkę mojego autorstwa wraz ze specjalną dedykacją.

MECENAS SZTUKI

Dla każdego Mecenasa Sztuki, który wspiera mnie na tym progu (subskrypcja min. 3 miesiące) przygotuję i wyślę grafikę mojego autorstwa wraz z certyfikatem autentyczności. Niektóre z grafik można obejrzeć tu: https://www.facebook.com/Hippocampus-Art-109351997885016

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Kronika Konika w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kronika Konika już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
100 zł
Małgorzata Kucharska
Małgorzata Kucharska
10 zł
Kugi
Kugi
10 zł
Lucas Komosinski
Lucas Komosinski
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.