Avatar użytkownika

Kryminał na talerzu

7
patronów
240 
miesięcznie
6 900 
łącznie
7
patronów
240 zł 6 900 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Tym niewielkim wkładem dołączasz do grona moich Oficjalnych Patronów, tym samym pokazując, że los Kryminału na talerzu nie jest Ci obojętny!

Zyskujesz dostęp do Zamkniętej Grupy Informacyjnej na Facebooku, w której będę się z Tobą dzielić na bieżąco prywatnymi wrażeniami z lektur aktualnie czytanych, cytatami, które do mnie przemówiły, a także takimi informacjami jak propozycje patronatów, jakie otrzymuję od wydawnictw czy tytuły książek, na które czekam. Dowiesz się też z wyprzedzeniem o terminach konkursów czy planowanych akcjach czytelniczych.
10 zł miesięcznie
Teraz jesteś Patronem, który ma wpływ na to, jak wygląda Kryminał na talerzu!

Prócz korzyści płynących z pierwszego progu, zyskujesz dostęp do Zamkniętej Grupy Decyzyjnej na Facebooku, w której grupowo będziesz miał wpływ na czytane przeze mnie książki, pytania zadawane pisarzom w wywiadach, które przeprowadzam, będziesz też mógł zaproponować i poddać pod głosowanie pytanie do konkursu czy pomysł zorganizowania akcji czytelniczej. Będziesz też mógł wziąć udział w konkursach, które będą organizowane tylko w tej grupie!

Dodatkowo Twoje nazwisko pojawi się w specjalnej patronackiej zakładce na blogu.
20 zł miesięcznie
Kryminał na talerzu wie, że Ci zależy!

Prócz korzyści płynących z poprzednich dwóch progów, raz w roku dostaniesz paczkę ze specjalnym gadżetem Kryminału na talerzu, który na co dzień będzie Ci przypominał o tym, jak wdzięczna jestem za Twoje wsparcie!
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
11 dostępnych miejsc
Zyskujesz specjalny status Srebrnego Patrona!

Skoro Ty skłonny jesteś okazać Kryminałowi na talerzu na tyle duże wsparcie, to należy Ci się za to indywidualne wyróżnienie! Będziesz miał możliwość zadania jednego pytania do wywiadu z pisarzem, które podpisane będzie Twoim nazwiskiem! Z tego przywileju możesz skorzystać trzy razy w roku.

Ponadto otrzymasz ode mnie świąteczną paczkę z książką-niespodzianką aż dwa razy w roku! Kto wie, może i coś z tej kulinarnej strony Kryminału na talerzu uda mi się do niej dorzucić? ;)

Oczywiście i tu zagwarantowane masz wszystkie korzyści płynące z wcześniejszych progów.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
8 dostępnych miejsc
Zaczyna się robić poważnie, zyskujesz status Złotego Patrona!

50zł miesięcznie to już całkiem ładne kieszonkowe, więc i ja chcę dać Ci coś specjalnego. Będziesz miał możliwość raz na dwa miesiące wybrania dla mnie książki, którą mam zrecenzować na blogu i towarzyszących mu profilach. Czy będzie to nowość czy nie, czy coś, co już czytałeś, a może nie wiesz czy warto sięgnąć i chcesz najpierw poznać moje zdanie - to już tylko i wyłącznie Twoja decyzja!

Ponadto dostaniesz ode mnie paczkę z książką-niespodzianką na lato i jesień, które razem z korzyścią płynącą z poprzedniego progu, zapewnią Ci książkę na każdą porę roku!

Tutaj też oczywiście zyskujesz wszystkie korzyści z progów poprzednich.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
10 dostępnych miejsc
To już prawie najwyższy próg wtajemniczenia, zyskujesz status Platynowego Patrona!

Twoje wsparcie to poważna inwestycja w rozwój Kryminału na talerzu, więc i ja chcę dać Ci coś, co zobrazuje jak bardzo jestem za nie wdzięczna. Proponuję Ci zatem książkę, którą wybiorę specjalnie dla Ciebie, dopasowaną do Twojego gustu czytelniczego. Możesz wysłać mi zdjęcie Twojej biblioteczki, czy wypisać ulubione książki, a już moja w tym głowa, że znaleźć coś, co na pewno Cię zainteresuje!

Ponadto dostaniesz 6 książek w roku, które ukażą się na rynku pod oficjalnym patronatem lub z oficjalną rekomendacją Kryminału na talerzu.

Oczywiście i tu zyskujesz wszystkie korzyści z progów poprzednich.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
5 dostępnych miejsc
Ostatni, najwyższy status wtajemniczenia, zdobywasz status Mecenasa Kryminału na talerzu!

Twój wkład w rozwój bloga jest naprawdę niesamowity i zasługuje, by wszyscy o nim wiedzieli! Mnie brakuje słów, by wyrazić za to wdzięczność, więc oferuję Ci miejsce na moim blogu. Na samej górze prawej zakładki bloga w specjalnym miejscu wyróżniającym Mecenasów umieszczę Twoje logo, które tym samym będzie widoczne na każdej podstronie bloga. Każdy, kto się na blogu pojawi, będzie wiedział, że to właśnie Ty przyczyniasz się najmocniej do jego funkcjonowania!

Nie muszę już wspominać o takiej oczywistości, że korzyści płynące z wcześniejszych progów, są dostępne i dla Ciebie? :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kryminał na talerzu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kryminał na talerzu to blog, w którym łączą się dwie pasje - czytanie i gotowanie!

Początki

Dawno, dawno temu… No dobra, nie aż tak dawno, bo w 2000 roku (😉) pani od polskiego odkryła przede mną nowy świat. Magiczny świat Harry’ego Pottera, który obrócił mój własny o 180 stopni i zapoczątkował jedną stałą w życiu miłość – miłość do literatury. Od tego czasu przeszłam przez fazę fantastyki i zatrzymałam się na literaturze pięknej, kryminałach i thrillerach. Poszłam też na studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, które jednak nie spełniły moich oczekiwań – bo tym, co chcę robić, to po prostu dzielenie się z innymi dobrą literaturą, zarażanie innych tą miłością!

 

Miłość do gotowania przyszła później, ale aktualnie pełni równie ważną rolę. Bo to przecież inny rodzaj magii – z kilku prostych składników można wyczarować coś, co zachwyci i wywoła uśmiech na twarzy! W aktualnych czasach ważne jest to, co jemy, bo mocno wpływa to na nasze samopoczucie, a żeby mieć pewność, że odżywia się dobrze i zdrowo, warto poświęcić chwilę, by samodzielnie przygotować posiłek.

 

Praca zawodowa to przecież nie wszystko, a we mnie narastała potrzeba dzielenia się swoimi pasjami z większą liczbą odbiorców. Bo przecież dobrem trzeba się dzielić, prawda?

I tak powstał :

 

9 lutego 2019 założyłam blog kulinarno-kryminalny i towarzyszące mu profile społecznościowe. Założenia Kryminału na talerzu były takie, by publikować szczere i rzetelne recenzje książek, które czytam oraz przepisy na ulubione dania. Szybko jednak okazało się, że Kryminał na talerzu będzie zdecydowanie czymś więcej. Liczba osób, które chętnie wyrażały swoje zdanie o książkach, które korzystały z moich poleceń szybko wzrosła, a i moje polecenia stały się bardziej oficjalne – już po pół roku istnienia Kryminał na talerzu objął swoim patronatem medialnym pierwszą książkę! Ruszyły też inne aktywności dla obserwatorów jak konkursy czy różne akcje czytelnicze. Pojawiły się też wywiady z pisarzami i posty okołoczytelnicze, które cieszą się dużą popularnością.

W ciągu tych trzech lat Kryminał na talerzu podjął współpracę z ponad 20 polskimi wydawnictwami, zarówno tymi dużymi, jak i mniejszymi, a także z kilkoma innymi firmami zajmującą się tematyką czytelniczą jak księgarnie czy portal Legimi. Objął swoim patronatem 19 książek, polskich i zagranicznych i przeprowadził 18 wywiadów. Większość tych ostatnich liczb tyczy się gównie roku 2021 - wtedy faktycznie odczułam, że pozycja Kryminału na talerzu powoli gruntuje się na rynku czytelniczym.

Książki wydane w 2021, które zostały objęte patronatem
lub zyskały oficjalną rekomendację Kryminału na talerzu
 

 

Aktualnie czytam przede wszystkim książki z gatunku kryminał / thriller, ale i staram się często sięgać po literaturę piękną. Oczywiście książki kulinarne też często pojawiają się w mojej biblioteczce. Od czasu do czasu lubię też sięgnąć po dobry reportaż, książkę non-fiction, powieść psychologiczną czy coś z literatury popularno-naukowej. Nie boję się sięgać po nowe, tak naprawdę prócz romansów i erotyków, czytam wszystko! Dlatego też książkę mam ze sobą zawsze, czy to w formie tradycyjnej, ebooka czy audiobooka. Każdą wolną chwilę maksymalnie wykorzystuję, by zapoznawać się z nowymi historiami, o których później mogę Wam opowiadać. Myślę, że roczne wyniki przeczytanych i przesłuchanych książek mówią same za siebie:

W roku 2021 zapoznałam się ze 179 książkami: 

W roku 2020 ze 198

 

W roku 2021, mimo pandemii, w końcu też udało mi się po raz pierwszy wziąć udział w jednym z największych polskich wydarzeń książkowych, jakim są Warszawskie Targi Książki.

 

Wszystko to staram się robić w swoim wolnym czasie, jednak Kryminał na talerzu rozwinął swoją kryminalną stronę naprawdę zaskakująco mocno, tak, że zaczęło mi po prostu brakować czasu, by prowadzić go dalej na takim, a nawet wyższym niż obecnie poziomie.

 

I tu wkraczacie Wy!

Im mocniej wsiąkam w ten okołoczytelniczy świat, tym więcej treści chcę Wam przekazać, tym więcej furtek do nowych aktywności się otwiera. Chcę, by Kryminał na talerzu dalej rósł w siłę, dalej się rozwijał, zyskiwał nowych odbiorców i oferował dla czytelników coraz więcej. Jednak by to zrobić, potrzebuję na to więcej czasu. A przecież wiemy, że czas to pieniądz. By Kryminał na talerzu stał się platformą bardziej profesjonalną, potrzebuję Waszej pomocy, Waszego wsparcia. I to jest pierwszy etap na tej drodze

 

Co znaczy, że profil będzie bardziej profesjonalny?

To znaczy, że publikacje na blogu nie będą uzależnione od mojego czasu wolnego. Będą systematyczne, pojawiać się będzie określona liczba recenzji w tygodniu. Chcę też poprawić organizację profili w mediach społecznościowych, przez co zwiększyć zasięgi, zaangażowanie czytelników oraz wypracować lepszą, bardziej płynną interakcję, jak również dopracować blog pod względem wizualnym, a co za tym idzie - robić lepsze zdjęcia, które są odpowiedzialne za pierwsze wrażenie, jakie blog i media społecznościowe robią na odbiorcy.

 

Kiedy te cele uda mi się osiągnąć, Kryminał na talerzu będzie mógł stać się w pełni zawodowym profilem, któremu będę mogła poświęcić swoją uwagę bez reszty. Będzie punktem stałym w czytelniczym świecie, który systematycznie będzie pomagał czytelnikom w odkrywaniu nowych, ciekawych literackich światów, ale też i wszystkich tematów okołoksiążkowych, takich jak targi książki, spotkania literackie i fajne akcje czytelnicze.

 

Więc jeśli podoba się Wam to, co robię i chcecie razem z Kryminałem na talerzu zbudować dużą czytelniczą społeczność, a także umożliwić mi wymienione cele, to spójrzcie w prawo na moje propozycje (chyba, że czytacie to na telefonie, to na samą gorę strony), jak możecie mi w tym pomóc. Udowodnijmy, że w czasach kultury obrazkowej, słowo nadal ma moc!

 

 

Cele Autora

Kryminał na talerzu po godzinach
  • 750 zł miesięcznie
  • 510 zł brakuje
32%

Pierwszy krok do szczęścia! Co prawda jeszcze nie jest to kwota, która pozwala mi ograniczyć zlecenia zawodowe, jednak już nie muszę szukać dodatkowego źródła zarobku, jak i mam spokojniejszą głowę - to znaczy, że kierunek w jakim rozwija się Kryminał na talerzu się Wam podoba!
Dzięki takiemu wsparciu mogę też być mniej zależna od współprac z wydawnictwami, a bardziej kierować się Waszymi polecajkami książek, które powinnam przeczytać i zrecenzować, w szczególności, gdy mowa o starszych tytułach, które do tej pory nie są mi znane lub ich recenzja nie pojawiła się na blogu, a Waszym zdaniem być powinna.
Myślę, że jest to też pułap, w którym mogłabym powoli wrócić też do dbania o tą drugą stronę bloga - kulinarną, przede wszystkim częściej i systematyczniej publikować ciekawe przepisy, a kto wie? Może i coś więcej w tym temacie.

Kryminał na talerzu na pół etatu
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 260 zł brakuje
16%
Jesteśmy już w połowie drogi do głównego celu! Mogę w końcu więcej czasu w tygodniu poświęcić na blog i towarzyszące mu sprawy, co jest równoznaczne z systematyczną publikacją postów i większą obecnością w mediach.
W tym pułapie 4 recenzje książek w tygodniu wydają się w pełni osiągalne, a i może zostanie też czasu na organizację specjalnych akcji czytelniczych, w których wspólnie ze mną będziecie mogli się udzielać? Na pewno też chciałabym wtedy wrócić do czytelniczych cykli, które zapoczątkowałam w pierwszym roku istnienia bloga, przede wszystkim #przegladpolki na IG, który chciałabym przemianować na #przeglądbiblioteczki i umieścić również w zakładkach na blogu.Kryminał na talerzu na pełny etat!
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 760 zł brakuje
8%
Główny cel osiągnięty! Teraz mogę w pełni skupić się na prowadzeniu i rozwoju bloga, a także doskonalić się w prowadzeniu profili w mediach społecznościowych i swoje umiejętności fotograficzne. Wy dostajecie profil spójny i nastawiony na działanie, pełen ciekawych aktywności i artykułów ogólnych w temacie czytelniczym, jak i systematycznych recenzji. Przy Waszym wsparciu wiem, że wszystko jest możliwe, a zatem mogę w końcu zastanowić się nad kolejnymi, bardziej już profesjonalnymi krokami, które Kryminał na talerzu powinien podjąć!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kryminał na talerzu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jadwiga Chmiel
Jadwiga Chmiel
50 zł
AGATA Kozielska
AGATA Kozielska
20 zł
Katarzyna Kipias
Katarzyna Kipias
50 zł
Monika G
Monika G
30 zł
Malwina Czyżewska
Malwina Czyżewska
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.