Avatar użytkownika

Krzysztof Ruciński

11
patronów
363 
miesięcznie
4 364 
łącznie
11
patronów
363 zł 4 364 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś ze mną. To sygnał, że powinienem robić to dalej. Zapraszam do dyskusji na Discordzie – to tam tworzymy koncepcje.
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
19 dostępnych miejsc
W ten sposób wesprzesz projekt Nowe Gołąbki. Uzyskasz rangę "Patrona" i prawo do budowy specjalnych obiektów oraz strategicznych decyzji co do kierunku rozwoju projektu.
Obrazek progu
14 zł miesięcznie
W zamian za wpłatę tej wysokości zyskasz specjalną rangę na Discordzie, która pozwoli Ci dołączyć do grona patronów i przedpremierowo recenzować moją pracę.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Za 50 zł mogę w promocji pojechać do innego miasta najtańszym pociągiem TLK drugiej klasy, by zrealizować materiał filmowy.

W podziękowaniu za ten datek otrzymasz specjalną rangę na Discordzie oraz podziękowania w filmie na moim kanale.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
To już poważne wsparcie. Dziękuję za zaufanie - wspólnie porozmawiajmy o kierunkach rozwoju mojego kanału.
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
5 dostępnych miejsc
Inwestycja Strategiczna

Wsparcie tej skali to dla mnie wielka rzecz! Porozmawiajmy o priorytetach dla mojego kanału na najbliższe miesiące.


Uzyskasz dostęp do specjalnego kanału dla Patronów na Discordzie.
Twoje imię i nazwisko pojawi się podziękowaniach na moim kanale!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Krzysztof Ruciński w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wierzę, że Polska może być lepiej zarządzana, bardziej odporna i zielona. Chcę, byśmy dyskutowali o konkretach i wyzwaniach rozwojowych Polski, nie marnowali czas na jałowy spór.

Polska Inaczej to przestrzeń otwartej, merytorycznej dyskusji o strategii na przyszłość.

Dlaczego proszę o Twoje wsparcie?

Polska debata publiczna pogrążona jest w jałowych sporach politycznych. Dyskutujemy o symbolach, walczymy w wojnach kulturowych, jednak niewiele w tym szumie informacyjnym konkretów. Zupełnie, jak gdyby nie było przed nami poważniejszych wyzwań: konieczności przygotowania państwa odpornego na kryzysy natury politycznej, społecznej i klimatycznej.

Nie zgadzam się na to. Pracowitość Polaków doprowadziła w ostatnich latach do olbrzymiego wzrostu gospodarczego, jednak nasze państwo wciąż nie zbudowało na bazie tego kapitału solidnej kultury strategicznej. Czas odrzucić kompleksy i zaszłości PRL, zbudować dobre zarządzane, silne i odporne państwo.

Taka szansa w historii nie zdarza się często. Zbudujmy państwo, z którego można być dumnym: silne wobec silnych, szanujące służbę publiczną i poświęcenie na rzecz wspólnoty. Praworządność nie może być tylko frazesem w rękach polityków, a realną codzienną praktyką przestrzegania zasad na drogach czy w procesach budowlanych. Dziś zbyt często wygrywają egoizmy i partykularne interesy. Transformacja energetyczna to olbrzymie wyzwanie dla polskich gospodarstw domowych, jednak, zamiast forsować nierealne postulaty jej zatrzymania, pochylmy się nad poszukiwaniem korzyści dla polskiego biznesu w europejskich trendach. Polska moich marzeń to także kraj, w którym jest miejsce na ochronę słabszych i przyrody.

Dziś jednak zbyt rzadko rozmawiamy o konkretach, zbyt często o personaliach i historycznych winach. Zdecydowałem się na działanie w przestrzeni publicznej, bo potrzebujemy rzetelnej dyskusji poza logiką clickbaitów i partyjnych sporów. Właśnie dlatego postanowiłem założyć kanał na YouTube i zwracać uwagę na ważne wyzwania rozwojowe w mediach społecznościowych.

Poruszam pomijane w debacie konkrety takie jak: wysokiej jakości planowanie przestrzenne, szybka i nowoczesna kolej, nowoczesne zintegrowane systemy transportu autobusowego w całej Polsce, odpowiedzialne wydatki publiczne, obrona cywilna, dbałość o interes Polski na forum Unii Europejskiej na poziomie konkretów, nie tylko narracji czy przeciwdziałanie rosyjskiej dezinformacji w obszarze zielonej transformacji.

Nie robię tego od wczoraj. Kiedy Rosja napadała na Ukrainę w 2014 r., od podstaw budowałem struktury organizacji proobronnej w moim mieście. W wieku 18 lat założyłem organizację pozarządową, by wprowadzać zmiany w Łodzi i promować wiedzę o zrównoważonej urbanistyce. W szczycie koordynowałem wolontariat 30 osób. W wieku 21 lat poprowadziłem protest, który zatrzymał wycinkę terenów zieleni i niekorzystne zmiany w polityce przestrzennej Łodzi. We wspólnej sprawie połączyłem środowisko naukowe, świat biznesu, ruchy miejskie, działaczy politycznych oraz środowiska wyznaniowe. Władze miasta przychyliły się do naszego protestu.

Wielu znajomych, z którymi chcieliśmy edukować o urbanistyce i wprowadzać zmiany na świecie, dziś nie zajmuje się już działalnością społeczną. Rozpoczęli regularną pracę i nie mają na to czasu. Ja nigdy nie potrafiłem się na to zgodzić. Uczyniłem z mojej misji swoją pracę, jednak chciałbym mieć przywilej niezależności tworzenia treści, który pozwoli mi kierować się wyłącznie interesem moich odbiorców.

W życiu zawodowym wspieram sektor publiczny w podejmowaniu właściwych decyzji. Rzeczywistość polityczna często bywa jednak daleka od strategii i analiz, które mam okazję tworzyć. Właśnie dlatego dzielę się sprawami ważnymi publicznie i staram się zainteresować szersze grono osób sprawami, które są dla mnie ważne.

W tym celu wykorzystuję kilka formatów:

Polska Inaczej

To mój autorski vlog i seria podcastów poświęconych budowie Polski, która nie jest z kartonu: działającym systemom w obszarach takich jak urbanistyka, transport, transformacja energetyczna, obrona cywilna czy szerzej, zarządzanie strategiczne.

Wokół tej serii zbudowałem na Discordzie społeczność osób, które aktywnie dyskutują o kwestiach, które poruszam na kanale.

Inicjatywa na rzecz reformy transportu publicznego

Tworzymy kampanię społeczną, której celem jest doprowadzenie do zmian w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym — eliminacja problemu zbyt dużej liczby organizatorów, ujednolicenie ulg i taryf oraz cyfryzacja rozkładów i informacji pasażerskiej.

Nowe Gołąbki

Urbanistyka nie jest tematem z pierwszych stron gazet. Właśnie dlatego postanowiłem zgrywalizować dyskusję. Dzięki budowie interaktywnego miasta w Cities: Skylines z własną walutą i możliwością współdecydowania o kierunkach zabudowy przez mieszkańców staram się wyjaśniać meandry polityki przestrzennej.

Za interesowanie się polityką miejską, aktywne dzielenie się wiedzą i pisanie na czacie, każdy uczestnik projektu otrzymuje walutę. Wspólnie decydujemy o wyglądzie budynków. Członkowie społeczności mogą kupować przedmioty, handlować nimi. Wirtualną walutę można wydać na działki budowlane i inwestycje. To Wy tworzycie zasady gry, ja tylko tworzę dla demokratycznej społeczności.

Publicystyka i wystąpienia publiczne

Jestem aktywnym komentatorem życia publicznego w Polsce. Dzięki aktywności na Twitterze, publikacjom prasowym takim jak "Nowy Obywatel" czy "Obserwator Logistyczny", czy wystąpieniom publicznym i współtworzeniu raportów staram się zwracać uwagę opinii publicznej na kwestie, które są dla mnie istotne. Udało mi się m.in. wywoływać dyskusje na temat polityki przestrzennej czy transportu, które docierały do kilkuset tysięcy osób.

Dziękuję za Twoje wsparcie!

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Krzysztof Ruciński w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Dostęp do bazy stockowych filmów
  • 162 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki dostępowi do bazy filmów będę mógł tworzyć lepsze materiały!
Profesjonalizacja materiałów graficznych
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 637 zł brakuje
36%
Za 1000 zł możliwe będzie zapłacenie współtwórcom treści za poprawę jakości wizualnej moich odcinków.
Jazda z tematem
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 137 zł brakuje
24%
To kwota, która pozwoli mi na samodzielne nagrywanie i realizację działań w terenie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Krzysztof Ruciński już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Maksymilian Marek
Maksymilian Marek
5 zł
Marcin Moskal
Marcin Moskal
5 zł
Kamil B
Kamil B
10 zł
Marcin Skorupka
Marcin Skorupka
30 zł
Mateusz Kondej
Mateusz Kondej
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.