Avatar użytkownika

Krzysztof Ruciński

8
patronów
163 
miesięcznie
3 258 
łącznie
8
patronów
163 zł 3 258 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś ze mną. To sygnał, że powinienem robić to dalej. Zapraszam do dyskusji na Discordzie – to tam tworzymy koncepcje.
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
19 dostępnych miejsc
W ten sposób wesprzesz projekt Nowe Gołąbki. Uzyskasz rangę "Patrona" i prawo do budowy specjalnych obiektów oraz strategicznych decyzji co do kierunku rozwoju projektu.
14 zł miesięcznie
W zamian za wpłatę tej wysokości zyskasz specjalną rangę na Discordzie, która pozwoli Ci dołączyć do grona patronów i przedpremierowo recenzować moją pracę.
30 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Pomoże mi to dalej rozwijać mój kanał.

Otrzymasz specjalne podziękowanie w jednym z moich filmów!
50 zł miesięcznie
Za 50 zł mogę w promocji pojechać do innego miasta najtańszym pociągiem TLK drugiej klasy, by zrealizować materiał filmowy.

W podziękowaniu za ten datek otrzymasz specjalną rangę na Discordzie oraz podziękowania w filmie na moim kanale.
100 zł miesięcznie
To już poważne wsparcie. Dziękuję za zaufanie - wspólnie porozmawiajmy o kierunkach rozwoju mojego kanału.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Krzysztof Ruciński w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wierzę, że Polska może być lepiej zarządzana. Chcę zbudować platformę, która pozwoli mi na skutecznie docierać z moimi postulatami i popularyzować wiedzę o zrównoważonym rozwoju.

Tworzę przestrzeń otwartej dyskusji o przyszłości Polski, w którą głęboko wierzę.

Wierzę, że Polska może być lepiej zarządzana. By tak się stało potrzebujemy jednak rzetelnej dyskusji poza logiką clickbaitów i partyjnych sporów. Właśnie dlatego postanowiłem założyć kanał na YouTube.

Od wielu lat próbuję zmienić coś w naszym kraju. W wieku 18 lat założyłem organizację pozarządową, by wprowadzać zmiany w Łodzi i promować wiedzę o zrównoważonej urbanistyce. W szczycie koordynowałem wolontariat 30 osób. W wieku 21 lat poprowadziłem protest, który zatrzymał wycinkę terenów zieleni i niekorzystne zmiany w polityce przestrzennej Łodzi. We wspólnej sprawie połączyłem środowisko naukowe, świat biznesu, ruchy miejskie, działaczy politycznych oraz środowiska wyznaniowe. Władze miasta przychyliły się do naszego protestu.

Wielu znajomych, z którymi chcieliśmy edukować o urbanistyce i wprowadzać zmiany na świecie, dziś nie zajmuje się już działalnością społeczną. Rozpoczęli regularną pracę i nie mają na to czasu. Ja nigdy nie potrafiłem się na to zgodzić. Uczyniłem z mojej misji swoją pracę, jednak chciałbym mieć przywilej niezależności, który pozwoli mi kierować się wyłącznie interesem moich odbiorców.

W życiu zawodowym wspieram sektor publiczny w podejmowaniu właściwych decyzji. Rzeczywistość polityczna jest jednak daleko od strategii i analiz, które mam okazję tworzyć. Właśnie dlatego dzielę się sprawami ważnymi publicznie i staram się zainteresować szersze grono osób sprawami, które są dla mnie ważne.

W tym celu wykorzystuję kilka formatów:

Polska Inaczej

To mój autorski vlog i seria podcastów poświęconych urbanistyce, transportowi, zielonej energii oraz zarządzaniu strategicznemu.

Wokół tej serii zbudowałem na Discordzie społeczność osób, które aktywnie dyskutują o kwestiach, które poruszam na kanale.

Nowe Gołąbki

Urbanistyka nie jest tematem z pierwszych stron gazet. Właśnie dlatego postanowiłem zgrywalizować dyskusję. Dzięki budowie interaktywnego miasta w Cities: Skylines z własną walutą i możliwością współdecydowania o kierunkach zabudowy przez mieszkańców staram się wyjaśniać meandry polityki przestrzennej.

Za interesowanie się polityką miejską, aktywne dzielenie się wiedzą i pisanie na czacie, każdy uczestnik projektu otrzymuje walutę. Wspólnie decydujemy o wyglądzie budynków. Członkowie społeczności mogą kupować przedmioty, handlować nimi. Wirtualną walutę można wydać na działki budowlane i inwestycje.

To Wy tworzycie zasady gry, ja tylko tworzę dla demokratycznej społeczności.

Publicystyka i wystąpienia publiczne

Jestem aktywnym komentatorem życia publicznego w Polsce. Dzięki aktywności na Twitterze czy wystąpieniom publicznym i współtworzeniu raportów staram się zwracać uwagę opinii publicznej na kwestie, które są dla mnie istotne. Udało mi się m.in. wywoływać dyskusje na temat polityki przestrzennej czy transportu, które docierały do kilkuset tysięcu osób.

Dziękuję za Twoje wsparcie!

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Krzysztof Ruciński w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Inwestycje w sprzęt
  • 800 zł miesięcznie
  • 637 zł brakuje
20%
Tworzenie materiałów lepszej jakości wymaga lepszego sprzętu - w planach mam m.in. zakup nowego mikrofonu i innych narzędzi, które pozwalają mi tworzyć.
Jazda z tematem
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 337 zł brakuje
10%
To kwota, która pozwoli mi na samodzielne nagrywanie i realizację działań w terenie.
Dostęp do bazy stockowych filmów
  • 162 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki dostępowi do bazy filmów będę mógł tworzyć lepsze materiały!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Krzysztof Ruciński już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
30 zł
Adam Pempkowiak
Adam Pempkowiak
5 zł
Marcin Moskal
Marcin Moskal
5 zł
Gregor Scholtysik
Gregor Scholtysik
10 zł
Marcin Skorupka
Marcin Skorupka
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.