Krzysztof Ruciński

W Patronite od 27.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1296

Liczba Patronów: 1492

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
274 miesięcznie
1 966 łącznie
Cześć, mam na imię Krzysiek. Od lat działam na rzecz polskich miast. Chcę zbudować platformę, która pozwoli mi na skuteczne docieranie z wiedzą do młodych Polaków. Pomóż mi zrealizować to marzenie.

O Autorze

Moją misją jest skuteczne wprowadzenie zmian i udowadnianie wszystkim, którzy mówią, że się nie da, że się mylą. Chcę wierzyć, że nie trzeba porzucać wartości, by zrealizować swoje życiowe cele.

W wieku 18 lat założyłem organizację pozarządową, by wprowadzać zmiany w Łodzi i promować wiedzę o zrównoważonej urbanistyce. W szczycie koordynowałem wolontariat 30 osób. Trzy miesiące po otrzymaniu praw obywatelskich zorganizowałem pierwsze zgromadzenie publiczne, które relacjonowały wszystkie media lokalne. Bez żadnego budżetu organizowaliśmy spotkania na 100+ osób. Co moglibyśmy zrobić z budżetem?

W wieku 21 lat poprowadziłem protest, który zatrzymał wycinkę terenów zieleni i niekorzystne zmiany w polityce przestrzennej Łodzi. We wspólnej sprawie połączyłem środowisko naukowe, świat biznesu, ruchy miejskie, działaczy politycznych oraz środowiska wyznaniowe. Władze miasta przychyliły się do naszego protestu. Kosztowało mnie to wiele sił i działalność społeczną za darmo przypłaciłem najutrudniejszymi chwilami w moim życiu.

Wielu znajomych, z którymi chcieliśmy edukować o urbanistyce i wprowadzać zmiany na świecie, dziś nie zajmuje się już działalnością społeczną. Rozpoczęli regularną pracę i nie mają na to czasu. Ja nigdy nie potrafiłem się na to zgodzić. Uczyniłem z mojej misji swoją pracę, jednak chciałbym mieć przywilej niezależności, który pozwoli mi kierować się wyłącznie interesem moich odbiorców.

W wieku 24 lat rozpocząłem pracę nad projektami doradczymi i prowadzenie komunikacji z klientami należącymi do kluczowych spółek z rynku mobilności, a także z najbardziej ambitnymi włodarzami miast w Polsce. Życie jednak nie toczy się na Biuletynach Informacji Publicznej. Zdarzało mi się prowadzić spotkania dla pustych sal.

Zawsze chciałem jednak dzielić się wiedzą z Wami. Z tego względu zacząłem tworzyć filmy na YouTube. Przez 2 lata budowałem alternatywną historię Warszawy w Cities: Skylines z udziałem społeczności.  W 2021 r. założyłem kanał Polska Inaczej, na którym opowiadam o wyzwaniach polskich miast. W 2022 r. rozpocząłem serię filmów o urbanistyce.

Tworzę zautomatyzowany system ekonomiczny i walutę projektu. Za interesowanie się polityką miejską, aktywne dzielenie się wiedzą i pisanie na czacie, każdy uczestnik projektu otrzymuje walutę. Wspólnie decydujemy o wyglądzie budynków. Członkowie społeczności mogą kupować przedmioty, handlować nimi.

Gołębie będzie można wydać na działki budowlane, pozwolenia na budowę i handel z innymi. Spotka nas inflacja, konieczność tworzenia przepisów antymonopolowych czy kwestia ustalenia stawek podatku. Podatki z pracy mieszkańców będą trafiać do budżetu i będą wydawane na inwestycje samorządowe. To Wy stworzycie zasady, ja zbuduję tylko ramy dla demokratycznej społeczności.

To tylko jeden z wielu moich pomysłów na poruszanie ważnych spraw w przystępnej formie. Dzięki waszemu wsparciu będę mógł to robić na coraz wyższym poziomie.

Dziękuję.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika