Kwantowo.pl

W Patronite od 21.07.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 155

liczba Patronów: 146

82 patronów
1 715 zł miesięcznie

Poświęcenie się popularyzacji nauki

2 000 zł

miesięcznie

85%

osiągnięto

285 zł

brakuje

Gdy zaczynałem pisać zastanawiałem się czy za kilka lat przyjdzie moment, w którym mógłbym z tego żyć, lub chociaż sobie dorobić. Prędko zostałem sprowadzony na ziemię. Jak dotąd jedyny namacalny profit z prowadzenia bloga to książki przysyłane przez wydawnictwa. Teraz przydałyby się środki na dokupienie nowego regału, abym miał je gdzie składować. :) Reklamodawców nie interesuje nauka, a wielkie portale co najwyżej chciały praw do moich tekstów w zamian za link zwrotny i dobre słowo.

Gdybym uzyskał finansową niezależność, mógłbym potraktować działalność popularyzatorską jako swoje główne zajęcie. Tworzyłbym według określonego harmonogramu, poświęcałbym na każdy tekst tyle czasu, ile byłoby konieczne. Pisałbym znacznie częściej i znacznie lepiej. Odkurzyłbym wszystkie projekty, które z braku czasu musiałem porzucić. Dowiadywalibyście się o wieściach ze świata nauki natychmiast, byłbym stale do waszej dyspozycji, a fapnejdż zalałaby fala regularnych ciekawostek... Cudowna wizja. Czy możliwa? Polecę banałem: dla osiągnięcia tego celu wystarczyłoby aby każdy z lajkujących Kwantowo wpłacił 25 groszy. Kto wie, może kiedyś?

Plan minimum i zwrot kosztów

100 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Kwantowo generuje koszta. Małe ale jednak. Ubiegły rok blog funkcjonował bezproblemowo, na świetnym serwerze, jedynie dzięki waszej zrzutce. Te 100 zł (a więc 1200 zł w skali roku) pozwoli nie oglądać każdego grosza przy płaceniu za hosting, domenę, szablony Wordpressa, czy jakąś drobną promocję. Teoretycznie te drobne koszty powinny się zwracać dzięki zyskom z Adsense... Niestety przeciętny zarobek w zawrotnej wysokości ~50 gr na dobę, bardziej irytuje niż cieszy.

Utrzymanie obecnej aktywności

800 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Kwantowo stało się częścią mojego życia i pragnę aby przetrwało. To najlepsze i najbardziej rozwijające hobby jakim mogłem się zająć. Niestety im człowiek starszy, tym więcej spada na niego obowiązków, skutecznie ograniczających czas oraz środki jakie jest w stanie poświęcać na zajęcia poboczne. Zwłaszcza, że prowadzenie strony to nie tylko przyjemności ale również ogrom pracy, zarówno merytorycznej jak i technicznej. Zdarzyło się już, że trzy dni zgłębiałem pewne zagadnienie aby tylko być pewnym poprawności jednego akapitu. To co możecie czytać, stanowi jedynie efekt końcowy niemałego zaangażowania. Mimo to, od lat nie zwalniam tempa, popełniając po pięć tekstów w miesiącu. Dobrze byłoby tę średnią utrzymać.

Chciałbym posiadać jakieś obiektywne uzasadnienie dla swojej twórczości. 800 zł to co najwyżej drobne kieszonkowe, ale przynajmniej dzięki niemu Kwantowo przestanie być studnią bez dna, pożeraczem wolnego czasu i małymi kroczkami zacznie przeć do przodu.

Książka

1 200 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Sądzę, że najlepszym ukoronowaniem mojej działalności byłoby wydanie własnej książki. Myślę nad tym od dawna i posiadam już kilka projektów. Rzecz jasna nie chodzi tu o beletrystykę, lecz pozycję o charakterze popularnonaukowym, ciekawostkowym, ewentualnie o zabarwieniu filozoficznym. Marzeniem byłaby realizacja wszystkich pomysłów, ale od czegoś trzeba zacząć. Nie wiem jeszcze czy byłby to tylko e-book, czy udałoby mi się puścić swoje słowo do druku - ale na pewno chcę podjąć wyzwanie! Oczywiście patroni mogą liczyć na dedykację. :)
Zostań Patronem