Kwantowo.pl

W Patronite od 21.07.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 191

Liczba Patronów: 177

Zostań Patronem
101 patronów
2 375 miesięcznie

Poświęcenie się popularyzacji nauki

2 500 zł

miesięcznie

95%

osiągnięto

125 zł

brakuje

Gdy zaczynałem pisać zastanawiałem się czy za kilka lat przyjdzie moment, w którym mógłbym z tego żyć, lub chociaż sobie dorobić. Prędko zostałem sprowadzony na ziemię. Reklamodawców nie interesuje nauka, a wielkie portale co najwyżej chciały praw do moich tekstów w zamian za link zwrotny i dobre słowo.

Gdybym uzyskał finansową niezależność, mógłbym potraktować działalność popularyzatorską jako swoje główne zajęcie. Tworzyłbym według określonego harmonogramu, poświęcałbym na każdy tekst tyle czasu, ile byłoby konieczne. Pisałbym znacznie częściej, szerzej i lepiej. Odkurzyłbym wszystkie projekty, które z braku czasu musiałem porzucić. Dowiadywalibyście się o wieściach ze świata nauki natychmiast, byłbym stale do waszej dyspozycji, a fapnejdż zalałaby fala regularnych ciekawostek... Cudowna wizja. Czy możliwa? Polecę banałem: dla osiągnięcia tego celu wystarczyłoby aby każdy z lajkujących Kwantowo wpłacił 10 groszy. Kto wie, może kiedyś?

Plan minimum i zwrot kosztów

100 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Kwantowo generuje koszta. Małe ale jednak. Ubiegły rok blog funkcjonował bezproblemowo, na świetnym serwerze, jedynie dzięki waszej zrzutce. Te 100 zł (a więc 1200 zł w skali roku) pozwoli nie oglądać każdego grosza przy płaceniu za hosting, domenę, szablony Wordpressa, czy jakąś drobną promocję. Teoretycznie te drobne koszty powinny się zwracać dzięki zyskom z Adsense... Niestety przeciętny zarobek w zawrotnej wysokości ~50 gr na dobę, bardziej irytuje niż cieszy.

Utrzymanie obecnej aktywności

900 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Kwantowo stało się częścią mojego życia i pragnę aby przetrwało. To najlepsze i najbardziej rozwijające hobby jakim mogłem się zająć. Niestety im człowiek starszy, tym więcej spada na niego obowiązków, skutecznie ograniczających czas oraz środki jakie jest w stanie poświęcać na zajęcia poboczne. Zwłaszcza, że prowadzenie strony to nie tylko przyjemności ale również ogrom pracy, zarówno merytorycznej jak i technicznej. Zdarzyło się już, że trzy dni zgłębiałem pewne zagadnienie aby tylko być pewnym poprawności jednego akapitu. To co możecie czytać, stanowi jedynie efekt końcowy niemałego zaangażowania. Mimo to, od lat nie zwalniam tempa, popełniając po pięć tekstów w miesiącu. Dobrze byłoby tę średnią utrzymać.

Chciałbym posiadać jakieś obiektywne uzasadnienie dla swojej twórczości. 900 zł to co najwyżej drobne kieszonkowe, ale przynajmniej dzięki niemu Kwantowo przestanie być studnią bez dna i pożeraczem wolnego czasu.

ZUS

1 500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Pogodziłem się już z faktem, że pisanie o nauce nie tylko nie przyniesie bogactwa, a nawet, że trudno byłoby z niego wyżyć. Obecnie prowadzę własną pozanaukową działalność, starając się łączyć pracę zarobkową z konsekwentnym prowadzeniem bloga. Zasada jest jednak prosta: im więcej profitów przyniesie mi twórczość, tym więcej czasu będę mógł jej poświęcić. Ale powolutku, małymi kroczkami. Najpierw muszę opłacić comiesięczną składkę ZUS. :)
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Aga Domańska
Aga Domańska
Próg: 40 zł
Marek O.
Marek O.
Próg: 5 zł
Kamil Porwit
Kamil Porwit
Próg: 10 zł
Grzegorz Graczyk
Grzegorz Graczyk
Próg: 10 zł
Karol Jonasik
Karol Jonasik
Próg: 10 zł
Krzysztof Broczkowski
Krzysztof Broczkowski
Próg: 20 zł