Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

W Patronite od 09.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2084

Liczba Patronów: 1974

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
70 miesięcznie
910 łącznie
Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - wspierając nasze działania POMAGACIE INTERWENCYJNIE RATOWAĆ SKRZYWDZONE ZWIERZAKI!!! Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego wkładając w te działania ogrom serca. Razem zmieniamy świat zwierząt na lepszy!

O Autorze

Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami niesie pomoc i  sprawuje opiekę nad bezdomnymi i krzywdzonymi zwierzętami.

KIM JESTEŚMY?

- Działamy od 1990 roku

- Przeprowadziliśmy ponad 7000 tysięcy interwencji

- Uratowaliśmy ponad 2600 psów i 2500 kotów

- Przed sąd doprowadziliśmy kilkudziesięciu oprawców

- Za naszą pracę nie pobieramy pieniędzy

- Wspieramy legalnie działające schroniska

- Działamy realnie, a nie wirtualnie

Głównym zadaniem naszej organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia otrzymujemy liczne zgłoszenia dotyczące przejawów przemocy nad naszymi mniejszymi braćmi. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji.

Docieramy w miejsca, w których nikt by się nie spodziewał, że może tam żyć jakakolwiek żywa istota. Wyciągaliśmy już porzucone psy ze studzienki kanalizacyjnej, zakopane szczeniaki odkopywaliśmy ze strażakami z leśnego dołu, wchodziliśmy na dachy ratować uwięzione tam przez ludzką bezmyślność psy... i tak każdego dnia.

Przeprowadzając interwencję, opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest przez nas do organów ścigania. Potem walczymy na salach sądowych o to, żeby sprawca znęcania otrzymał sprawiedliwy wyrok... Choć w polskich realiach jest to wciąż bardzo trudne.

Dla krzywdzonych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja. Nadzieja, która często gaśnie. Zwłaszcza u zwierząt krzywdzonych latami, których nikt nie słyszał, nie widział lub przechodził obojętnie. Nic byśmy jednak nie zrobili bez pomocy ludzi reagujących na krzywdę zwierząt. Dzięki temu, że nie przechodzą obojętnie obok cierpienia słabszych i zgłaszają przypadki znęcania, mamy szanse pomóc biedny i pokrzywdzonym zwierzętom, które często żyją w strasznych i urągających żywym istotom warunkach przez całe życie, bez szansy na lepsze jutro.

Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca. Działalność interwencyjna wymaga od naszych inspektorów odpowiedniego przeszkolenia, dużej wiedzy zarówno merytorycznej, jak i praktycznej, znajomości przepisów dotyczących ochrony praw zwierząt, stalowych nerwów, ale przede wszystkim empatii i ogromnej miłości wobec zwierząt.

Trzeba też powiedzieć jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów. Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków. Nie jednokrotnie jest potrzebna pomoc policji. Interwencje często są przeprowadzane w miejscach, które są brudne, śmierdzą, jest ciemno lub są to po prostu obory, które są zaniedbane i niesprzątane przez wiele lat. W niektórych sytuacjach nawet najbardziej doświadczeni inspektorzy mają łzy w oczach, patrząc na krzywdę zwierząt.

Otwarte, ropiejące rany, brak schronienia, głodzenie, łańcuchy wrośnięte w szyję... To tylko niektóre tortury, które spotykają zwierzęta!!! Ciężko nam na to patrzeć. Ale jak nie my to kto? Ratujemy tych, którzy nas potrzebują!!! Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne. Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt!

W 2020r. Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami uratowało od okrutnej śmierci na futra 100 lisów polarnych. Lisy dzięki naszej interwencji nie zostały zabite prądem i przerobione na futra. Dzięki heroicznej pracy naszych Inspektorów liski trafiły do ośrodków, w których otrzymały nowe, godne życie. 

Obecnie miesięcznie potrzebujemy ok. 30 tyś. zł za leczenie i utrzymanie naszych podopiecznych. Jest nam bardzo ciężko, przede wszystkim przez ogromną ilość interwencji, ale także pandemię, która pozbawiła nas części Darczyńców.

Serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc w możliwości przeprowadzania interwencji i ratowania słabszych i bezbronnych istot, które bez pomocy człowieka nie mają najmniejszych szans na lepszy los. Cały zebrany dochód przeznaczymy na ratowanie i leczenie najbardziej skrzywdzonych zwierząt i spłatę długu w lecznicy weterynaryjnej. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują. Usłyszmy krzyk cierpienia w ciszy! Pomóż razem z nami!

Nasze dane:
Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Piotrkowska 117 lok. 19, 90-430 Łódź
tel. 042 632 05 02
Konto Santander 18 1090 2705 0000 0001 1606 1967

1% Serca - KRS: 0000014017


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Iwona Szabelska
Iwona Szabelska
Próg: 30 zł
Katarzyna Stasiak-Groncka
Katarzyna Stasiak-Groncka
Próg: 10 zł
Dorota Jakóbczyk
Dorota Jakóbczyk
Próg: 30 zł