Magazyn Kontakt

W Patronite od 15.12.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 97

Liczba Patronów: 127

Zostań Patronem
141 patronów
4 190 miesięcznie
25 480 łącznie

Wspieracie wydanie jednego numeru drukowanego rocznie!

6 000 zł

miesięcznie

69%

osiągnięto

1 810 zł

brakuje

Obecnie mamy zapewnione środki na wydawanie dwóch drukowanych numerów Kontaktu rocznie. Dzięki miesięcznemu wsparciu w tej wysokości sfinansujecie w całości wydanie trzeciego numeru! Kwota ta pozwoli nam także skuteczniej docierać do czytelników spoza Warszawy – z innych dużych miast, ale też z małych ośrodków – spotykać się z nimi i organizować wspólne wydarzenia.

W każdym z numerów bierzemy na warsztat konkretny temat i przyglądamy się mu z chrześcijańsko-lewicowej perspektywy. Oprócz tematu numeru w Kontakcie znajdziecie teksty z działów – w sumie ponad dwadzieścia materiałów ilustrowanych przez młodych artystów. W przeszłości publikowaliśmy numery poświęcone między innymi bezdomności, odpowiedzialnej turystyce i chrześcijańskiemu feminizmowi. W ostatnim roku wydaliśmy numer o tym czym według nas jest „prawdziwa cywilizacja śmierci”, numery o edukacji i o przyjaźni: https://magazynkontakt.pl/magazyn/.

Ruszamy w Polskę!

12 000 zł

miesięcznie

34%

osiągnięto

7 810 zł

brakuje

Dość wymówek! Dysponując takim wsparciem, zamienimy nasz pokój redakcyjny na Kontaktobus i ruszymy w Polskę! Wyposażeni w numery Magazynu Kontakt nawiedzimy parafie, szkoły i zakłady pracy. Postaramy o to, żeby pierwszymi skojarzeniami z katolewicą stały się słowa: „emancypacja”, „dobro wspólne” i „Królestwo Boże na Ziemi”.

4 teksty w odsłonie internetowej Kontaktu, co tydzień komentarz bieżący

2 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Jako chrześcijanie i chrześcijanki wierzymy, że miarą naszej wiary jest nasz stosunek do osób ubogich i wykluczonych, jako obywatele i obywatelki – że miarą jakości naszego społeczeństwa jest to, jak się w nim żyje osobom najsłabszym. Co to oznacza w praktyce?

Ponieważ boli nas to, że Kościół – którego czujemy się członkami i na którego dobru nam zależy – unika zmierzenia się ze swoimi największymi zaniedbaniami, domagamy się rozliczenia przestępstw seksualnych dokonanych przez jego funkcjonariuszy. Nie godzimy się na to, żeby politycy budowali swoja popularność, podsycając nieracjonalny strach przed „innymi”, więc staramy się obnażać szerzone przez nich kłamstwa i mity dotyczące uchodźców. Próbujemy przekraczać perspektywę europocentryczną, tak jak wówczas, kiedy pisząc o programie „Azja Express”, podróżowaliśmy do źródeł europejskiego poczucia bycia lepszymi: https://goo.gl/JRXFR6

Dzięki tej kwocie w każdej odsłonie internetowej Kontaktu przeczytacie cztery nowe artykuły oraz w każdym miesiącu cztery komentarze dotyczące bieżących wydarzeń, pisane z perspektywy katolicko-lewicowej. Zebrane środki przeznaczymy na opracowanie tekstów, wywiadów i ilustracji oraz na prowadzenie strony.

Więcej wywiadów, tekstów i reportaży autorów zagranicznych

3 500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Wasze wsparcie pozwoli nam publikować więcej tekstów z zagranicy i szerzej otworzyć się na perspektywy chrześcijaństwa spoza Europy. Wbrew temu, co może się wydawać, ani europejski, ani tym bardziej polski katolicyzm nie wyczerpują wielości form zaangażowania Kościoła w świat społeczny. Inspirujemy się chrześcijaństwem globalnego Południa, w którym niesprawiedliwość społeczna i ekologiczna nie są przedmiotem akademickich debat, lecz codziennością jego wierzących i niewierzących mieszkańców. Jeśli nie wiecie, czego nowego moglibyście się od nich dowiedzieć, przeczytajcie choćby opublikowaną na naszych łamach rozmowę z biskupem-ekologiem z Bangladeszu: https://goo.gl/mxcm5j

Chcemy przeprowadzać więcej takich wywiadów i móc zamawiać teksty u zagranicznych autorów. Wiemy, gdzie szukać rozmówców i ambitnych publicystów. Barierą utrudniającą nam nawiązywanie współpracy z nimi jest jednak brak środków na zapraszanie ich do Polski oraz tłumaczenia. Osiągnięcie tego progu to szansa dla Was na spotkanie z zaangażowanymi społecznie chrześcijanami z całego świata.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
60 zł jednorazowo
Anna Stachowiak
Anna Stachowiak
30 zł miesięcznie
Krzysztof Nawratek
Krzysztof Nawratek
10 zł miesięcznie
Marcin Muchowski
Marcin Muchowski
50 zł miesięcznie
Wojtek Lewandowski
Wojtek Lewandowski
20 zł miesięcznie
Maria Chmaj
Maria Chmaj
10 zł miesięcznie