Magazyn Kreski

W Patronite od 04.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2234

Liczba Patronów: 1486

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
60 miesięcznie
5 295 łącznie
Magazyn Kreski to miejsce poświęcone sztuce komiksu – pojawiają się tu recenzje, teksty przekrojowe, ciekawostki, a także informacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej w polskim internecie. Piszemy subiektywnie i z zaangażowaniem o niezwykłym medium, jakim jest komiks.

O Autorze

Co robimy

Piszemy o komiksach! Szukamy najciekawszych tytułów, czytamy nowości, jak i klasyki. Recenzujemy, analizujemy i dzielimy się mało znanymi faktami na temat kultowych tytułów – tego, jak powstawały, co inspirowało ich twórców itp. Piszemy subiektywnie i z zaangażowaniem o niezwykłym medium, jakim jest komiks i tym, jak łączy się z fascynującym światem popkultury, a także codziennym życiem.

 

Co chcemy robić

Chcemy pisać więcej i częściej, ale co równie ważne, zależy nam na odpaleniu serii comiesięcznych podcastów, gdzie z zaproszonymi gośćmi rozmawialibyśmy szczerze o komiksach, a także przybliżali kluczowe dla medium dzieła.

 

Kim jesteśmy

Szymon Holcman, redaktor naczelny Magazynu Kreski –  z wykształcenia jestem filmoznawcą, z zawodu wydawcą, choć 10 lat przepracowałem w fantastycznej firmie Gutek Film zajmującej się dystrybucją filmów. Jestem współwłaścicielem wydawnictwa Kultura Gniewu, a przez dwa lata byłem także redaktorem działu komiks w wydawnictwie Marginesy. Jestem fanem kina, muzyki, książek, futbolu. I komiksów oczywiście.

 

Paweł Mączewski, dziennikarz, redaktor – z wykształcenia jestem socjologiem, z zawodu dziennikarzem. Byłem redaktorem naczelnym VICE Polska. Publikuję we własnej rubryce o komiksach w magazynie PROwincja oraz współpracuję z Radio Kampus. W wolnych chwilach oglądam klasyczne horrory, stare filmy akcji oraz rysuję komiksy o potworach. Zawsze potwory.

 

Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia

Tworzenie treści o ukochanych komiksach to wielka radość, ale wiąże się to też z nakładem czasowym, jakiego potrzeba, by wygrzebać dla Was kolejne komiksowe perełki i rzetelnie o nich pisać. Robimy to po godzinach, wieczorami, a i tak nieraz braknie wolnej chwili, by podzielić się z wami wszystkim tym, czym dzielić się byśmy chcieli. Dzięki Waszemu wsparciu mielibyśmy większy komfort przy kreowaniu coraz lepszych Kresek, mając świadomość, że robimy dla was coś ważnego, wartościowego i potrzebnego. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc za pośrednictwem serwisu Patronite.

Dzięki,

Paweł i Szymon.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika