Avatar użytkownika

Magazyn Kreski

1
patron
5 
miesięcznie
5 740 
łącznie
1
patron
5 zł 5 740 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Przybij piątkę Kreskom. Dzięki!

- 5 za 5: pięć naszych propozycji tygodniowo, co należy sprawdzić i na co zwrócić uwagę: począwszy od komiksu, po film, muzykę, gry, czy książki.
10 zł miesięcznie
TOP 10 za TEN. Dzięki za Twoje wsparcie!

- Raz w miesiącu dzielimy się z Tobą listą komiksowych premier, które poleca Magazyn Kreski.

Oczywiście łapiesz się też na zawartość poprzedniego progu.
20 zł miesięcznie
Czytaj więcej! Dzięki, że możemy to dla Ciebie napisać.

- Przynajmniej dwa razy w miesiącu tworzymy dodatkowe teksty, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Oczywiście łapiesz się też na zawartość poprzednich progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Magazyn Kreski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Magazyn Kreski to miejsce poświęcone sztuce komiksu – pojawiają się tu recenzje, teksty przekrojowe, ciekawostki, a także informacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej w polskim internecie. Piszemy subiektywnie i z zaangażowaniem o niezwykłym medium, jakim jest komiks.

Co robimy

Piszemy o komiksach! Szukamy najciekawszych tytułów, czytamy nowości, jak i klasyki. Recenzujemy, analizujemy i dzielimy się mało znanymi faktami na temat kultowych tytułów – tego, jak powstawały, co inspirowało ich twórców itp. Piszemy subiektywnie i z zaangażowaniem o niezwykłym medium, jakim jest komiks i tym, jak łączy się z fascynującym światem popkultury, a także codziennym życiem.

 

Co chcemy robić

Chcemy pisać więcej i częściej, ale co równie ważne, zależy nam na odpaleniu serii comiesięcznych podcastów, gdzie z zaproszonymi gośćmi rozmawialibyśmy szczerze o komiksach, a także przybliżali kluczowe dla medium dzieła.

 

Kim jesteśmy

Szymon Holcman, redaktor naczelny Magazynu Kreski –  z wykształcenia jestem filmoznawcą, z zawodu wydawcą, choć 10 lat przepracowałem w fantastycznej firmie Gutek Film zajmującej się dystrybucją filmów. Jestem współwłaścicielem wydawnictwa Kultura Gniewu, a przez dwa lata byłem także redaktorem działu komiks w wydawnictwie Marginesy. Jestem fanem kina, muzyki, książek, futbolu. I komiksów oczywiście.

 

Paweł Mączewski, dziennikarz, redaktor – z wykształcenia jestem socjologiem, z zawodu dziennikarzem. Byłem redaktorem naczelnym VICE Polska. Publikuję we własnej rubryce o komiksach w magazynie PROwincja oraz współpracuję z Radio Kampus. W wolnych chwilach oglądam klasyczne horrory, stare filmy akcji oraz rysuję komiksy o potworach. Zawsze potwory.

 

Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia

Tworzenie treści o ukochanych komiksach to wielka radość, ale wiąże się to też z nakładem czasowym, jakiego potrzeba, by wygrzebać dla Was kolejne komiksowe perełki i rzetelnie o nich pisać. Robimy to po godzinach, wieczorami, a i tak nieraz braknie wolnej chwili, by podzielić się z wami wszystkim tym, czym dzielić się byśmy chcieli. Dzięki Waszemu wsparciu mielibyśmy większy komfort przy kreowaniu coraz lepszych Kresek, mając świadomość, że robimy dla was coś ważnego, wartościowego i potrzebnego. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc za pośrednictwem serwisu Patronite.

Dzięki,

Paweł i Szymon.

 

 

Cele Autora

Ruchome Kreski - aktywujemy nasz kanał na YouTube
  • 750 zł miesięcznie
  • 745 zł brakuje
0%
Recenzje, opinie, komentarze — wszystko to w formie wideo.

Dzięki Waszemu wsparciu możemy aktywować nasz kanał na YouTube, na którym (przynajmniej) raz w miesiącu będzie pojawiać się nowe wideo.

Jesteśmy wdzięczni, że możemy dla Was występować przed kamerą. Co za emocje!
Kreski dają głos!
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 495 zł brakuje
0%
PODCAST: Długie rozmowy o komiksie.

Dziękujemy, udało się, działamy! Wasze comiesięczne wsparcie pozwala nam na uruchomienie podcastu. Raz w miesiącu z zaproszonymi gośćmi szczerze porozmawiamy o sztuce komiksu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Magazyn Kreski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
5 zł
Marek Posiadała
Marek Posiadała
10 zł
Adam Kiedrowski
Adam Kiedrowski
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.