Avatar użytkownika

Magazyn Kreski

3
patronów
25 
miesięcznie
5 585 
łącznie
3
patronów
25 zł 5 585 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Przybij piątkę Kreskom. Dzięki!

- 5 za 5: pięć naszych propozycji tygodniowo, co należy sprawdzić i na co zwrócić uwagę: począwszy od komiksu, po film, muzykę, gry, czy książki.
10 zł miesięcznie
TOP 10 za TEN. Dzięki za Twoje wsparcie!

- Raz w miesiącu dzielimy się z Tobą listą komiksowych premier, które poleca Magazyn Kreski.

Oczywiście łapiesz się też na zawartość poprzedniego progu.
20 zł miesięcznie
Czytaj więcej! Dzięki, że możemy to dla Ciebie napisać.

- Przynajmniej dwa razy w miesiącu tworzymy dodatkowe teksty, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Oczywiście łapiesz się też na zawartość poprzednich progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Magazyn Kreski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Magazyn Kreski to miejsce poświęcone sztuce komiksu – pojawiają się tu recenzje, teksty przekrojowe, ciekawostki, a także informacje, których nie znajdziecie nigdzie indziej w polskim internecie. Piszemy subiektywnie i z zaangażowaniem o niezwykłym medium, jakim jest komiks.

Co robimy

Piszemy o komiksach! Szukamy najciekawszych tytułów, czytamy nowości, jak i klasyki. Recenzujemy, analizujemy i dzielimy się mało znanymi faktami na temat kultowych tytułów – tego, jak powstawały, co inspirowało ich twórców itp. Piszemy subiektywnie i z zaangażowaniem o niezwykłym medium, jakim jest komiks i tym, jak łączy się z fascynującym światem popkultury, a także codziennym życiem.

 

Co chcemy robić

Chcemy pisać więcej i częściej, ale co równie ważne, zależy nam na odpaleniu serii comiesięcznych podcastów, gdzie z zaproszonymi gośćmi rozmawialibyśmy szczerze o komiksach, a także przybliżali kluczowe dla medium dzieła.

 

Kim jesteśmy

Szymon Holcman, redaktor naczelny Magazynu Kreski –  z wykształcenia jestem filmoznawcą, z zawodu wydawcą, choć 10 lat przepracowałem w fantastycznej firmie Gutek Film zajmującej się dystrybucją filmów. Jestem współwłaścicielem wydawnictwa Kultura Gniewu, a przez dwa lata byłem także redaktorem działu komiks w wydawnictwie Marginesy. Jestem fanem kina, muzyki, książek, futbolu. I komiksów oczywiście.

 

Paweł Mączewski, dziennikarz, redaktor – z wykształcenia jestem socjologiem, z zawodu dziennikarzem. Byłem redaktorem naczelnym VICE Polska. Publikuję we własnej rubryce o komiksach w magazynie PROwincja oraz współpracuję z Radio Kampus. W wolnych chwilach oglądam klasyczne horrory, stare filmy akcji oraz rysuję komiksy o potworach. Zawsze potwory.

 

Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia

Tworzenie treści o ukochanych komiksach to wielka radość, ale wiąże się to też z nakładem czasowym, jakiego potrzeba, by wygrzebać dla Was kolejne komiksowe perełki i rzetelnie o nich pisać. Robimy to po godzinach, wieczorami, a i tak nieraz braknie wolnej chwili, by podzielić się z wami wszystkim tym, czym dzielić się byśmy chcieli. Dzięki Waszemu wsparciu mielibyśmy większy komfort przy kreowaniu coraz lepszych Kresek, mając świadomość, że robimy dla was coś ważnego, wartościowego i potrzebnego. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc za pośrednictwem serwisu Patronite.

Dzięki,

Paweł i Szymon.

 

 

Cele Autora

Ruchome Kreski - aktywujemy nasz kanał na YouTube
  • 750 zł miesięcznie
  • 725 zł brakuje
3%
Recenzje, opinie, komentarze — wszystko to w formie wideo.

Dzięki Waszemu wsparciu możemy aktywować nasz kanał na YouTube, na którym (przynajmniej) raz w miesiącu będzie pojawiać się nowe wideo.

Jesteśmy wdzięczni, że możemy dla Was występować przed kamerą. Co za emocje!
Kreski dają głos!
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 475 zł brakuje
1%
PODCAST: Długie rozmowy o komiksie.

Dziękujemy, udało się, działamy! Wasze comiesięczne wsparcie pozwala nam na uruchomienie podcastu. Raz w miesiącu z zaproszonymi gośćmi szczerze porozmawiamy o sztuce komiksu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Magazyn Kreski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marek Posiadała
Marek Posiadała
10 zł
Adam Kiedrowski
Adam Kiedrowski
10 zł
Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.