Magazyn FilmPRO

FilmPRO to magazyn dla profesjonalistów z branży audiowizualnej oraz osób interesujących się procesem realizacji filmowej i tv i znaczeniem sztuki filmowej w kulturze.

O Autorze

O nas

FilmPRO jest kwartalnikiem tworzonym z myślą o przedstawicielach wszystkich profesji branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej, osobach związanych  z platformami streamingowymi, każdym, kto interesuje się realizacją i sztuką filmową od kuchni. Celem publikacji jest wymiana idei i informacji dotyczących procesu powstawania dzieła audiowizualnego w jego aspektach koncepcyjnych, technologicznych i finansowych.

Kwartalnik jest wydawany od 2010 roku. W każdym z numerów znajdziecie artykuły na temat wszystkich etapów produkcji, podzielone na cztery bloki: preprodukcję (finansowanie, rozwój scenariusza, przygotowania do zdjęć, casting), produkcję (relacje z planów zdjęciowych filmów kinowych i telewizyjnych, testy sprzętu, rozmowy z twórcami), postprodukcję (rozmowy z montażystami, specjalistami od cyfrowej obróbki obrazu, CGI, reżyserami dźwięku, oraz opisy szczególnie interesujących prac postprodukcyjnych, testy oprogramowania i technologii postprodukcyjnych) oraz projekcję (technologie projekcyjne, a także technologie emisji tv, sieci kin cyfrowych, przygotowywanie kopii cyfrowych). Autorami publikującymi na łamach FilmPRO są czynni zawodowo profesjonaliści z branży oraz dziennikarze z dużym doświadczeniem w materii produkcji audiowizualnej.

FilmPRO jest okazem coraz bardziej zagrożonego gatunku prasy drukowanej. Pieczołowicie dbamy zarówno o estetyczny jak i użytkowy wymiar lektury. Projekt graficzny naszego pisma otrzymał prestiżową nagrodę KTR za design czasopisma, zaś od samego początku drukujemy magazyn na  papierze wysokiej jakości. To wszystko sprawia, że magazyn już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych, nie tylko polskich tytułów.

Poza działalnością wydawniczą, wspólnie z partnerami organizujemy płatne i bezpłatne warsztaty filmowe.  Za współorganizowany przez nas wraz ze Stowarzyszeniem Autorów Zdjęć Filmowych PSC w 2017 roku cykl warsztatów operatorskich zostaliśmy nagrodzeni nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja filmowa”.

Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

Przez lata aktywności przy polskim rynku produkcji audiowizualnej oraz obecności na międzynarodowych imprezach branżowych stworzyliśmy sieć cennych partnerstw, bez których pismo nie mogłoby powstawać. Publikujemy artykuły powstające we współpracy z twórcami audiowizualnymi, domami produkcyjnymi, producentami  i dystrybutorami sprzętu, międzynarodowymi festiwalami filmowymi i targami, czy organizacjami zrzeszającymi zawody filmowe. Regularnie testujemy technologie najważniejszych firm na rynku, jak choćby ARRI, Blackmagic, Canon, Panasonic, Sony czy RED. Wierzymy, że daje nam to unikalny wgląd w dynamicznie zmieniający się świat filmu, czyniąc z magazynu cenne narzędzie dla wielu profesjonalistów.

Bardzo cenimy wierne grono naszych czytelników, z których wielu towarzyszy nam od samego początku. Chcemy kontynuować i rozwijać naszą działalność. Dostarczać Państwu kolejnych ekscytujących numerów, rozmów z twórcami, relacji z targów i festiwali, rzetelnych testów najnowszych rozwiązań technologicznych. Aby to robić, potrzebujemy środków, dzięki którym możemy uczciwie wynagradzać pracę naszych autorów, umożliwić im obecność na najważniejszych dla branży wydarzeniach i testowanie technologii. Musimy także opłacić druk i dystrybucję kolejnych wydań i nasze niewielkie biuro. Od lat wszelkie zyski, jakie przynosi prowadzenie magazynu pochłaniane są praktycznie w całości na te cele. Niestety obecne kłopoty z jakimi boryka się cała branża audiowizualna w związku z zagrożeniem epidemiologicznym sprawia, że nasze dalsze funkcjonowanie jest zagrożone. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wszelkie możliwe wsparcie.

Organizatorem zbiórki jest Fundacja Wspierania Edukacji Filmowej FilmPRO – wydawca magazynu FilmPRO. Naszym celem jest zapewnienie kontynuacji wydawania kwartalnika i wysokiej jakości publikacji.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)

Najnowsi Patroni