Maja Staśko

W Patronite od 30.10.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 81

liczba Patronów: 138

108 patronów
3 860 miesięcznie
35 485 łącznie

Robię kanał na YouTubie!

4 000 zł

miesięcznie

96%

osiągnięto

140 zł

brakuje

Od dawna planuję założyć z koleżanką, Patrycją Wieczorkiewicz, kanał na YouTubie. Opowiadałybyśmy na nim o sytuacji osób po przemocy, ale i o problemach z seksem, szkołą, studiami, pracą czy pieniędzmi. A także o naszych orgazmach, makijażu, goleniu lub niegoleniu nóg, wyzysku, za wysokich czynszach czy rozstaniach z chłopakami i dziewczynami. I o przyjaźni, bo jesteśmy przyjaciółkami. Bez tabu, bez stereotypów ani udawania - tak, jak tego doświadczyłyśmy, i jak rozmawiamy z naszymi koleżankami. Mamy mnóstwo do opowiedzenia!

Kilkakrotnie próbowałyśmy kręcić film na kanał, ale za każdym razem czegoś nam brakowało - mikrofonów, lampy do oświetlenia, nie mówiąc o kamerze. Nie brakuje nam tylko entuzjazmu! Więc jeśli uda mi się zebrać taką miesięczną kwotę, będziemy mogły spokojnie zakupić sprzęt do kręcenia filmów, a także dobrze opłacić osobę za obróbkę i realizację - i zacząć kręcić!

Co z tego dla Was? Oczywiście, filmy na YouTubie! Ale oprócz tego każdej osobie, która mnie będzie wspierać, wyślę naszą książkę "Gwałt polski" z reportażami o sytuacji osób, które doświadczyły gwałtu w Polsce (w tej chwili pracujemy nad nią). Może też stworzymy koszulki z logo naszego kanału? Albo z numerami, pod które można się zgłaszać w przypadku przemocy? Na pewno coś wymyślimy!

Wspieram i piszę!

1 800 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Ta kwota pozwoli mi codziennie wspierać osoby, które doświadczyły przemocy. Dzięki niej będę mogła także regularnie dodawać posty na aktualne tematy, relacje oraz pisać teksty, reportaże i felietony. A także walczyć w trakcie protestów i wywierać nacisk na władze.

Co będziecie z tego mieli? Poczucie bezpieczeństwa, że zawsze macie się do kogo zwrócić. Wy, Wasi bliscy i zupełnie nieznajomi. Wszyscy! A gdyby spotkała Was niesprawiedliwość - nie pozostaniecie z nią sami. Protesty, petycje, reportaż - to wszystko narzędzia, którymi mogę pomóc Wam walczyć o siebie. Oprócz tego dostaniecie teksty na tematy, które Was interesują.

Ale nie tylko! Gdy osiągniemy tę kwotę, będę skakać z radości! Nagram filmik z tańcem i Wam go prześlę. Albo przygotuję całą serię postów i tekstów na temat gimnastyki artystycznej, którą zawodowo trenowałam w młodości. Może to się przyda Wam, może Waszym koleżankom, córkom albo siostrom. I wyślę Wam książkę - mam całkiem sporo ciekawych pozycji!
Zostań Patronem