Avatar użytkownika

Fundacja Make a Change

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Hej!

Bardzo dziękujemy Ci za to wsparcie! W podziękowaniu mamy dla Ciebie dedykowane zdjęcie, które zrobi z myślą o Tobie zrobi uczestnik naszego wyjazdu! Wyślemy Ci je po każdym z naszych wyjazdów Africa Camp!
24 zł miesięcznie
Wybierz 24 zł
50 dostępnych miejsc
Hej!

Bardzo dziękujemy Ci za Twoje wsparcie! W podziękowaniu mamy dla Ciebie dedykowane zdjęcie, które zrobi z myślą o Tobie uczestnik naszego wyjazdu! Wyślemy Ci je po każdym z naszych wyjazdów Africa Camp. Prześlemy Ci również kartkę z podziękowaniami od uczestnika z jakiegoś dalekiego miejsca na Ziemi, do którego dotarł dzięki Tobie!
99 zł miesięcznie
Hej!

Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie, to jest już naprawdę coś! W podziękowaniu mamy dla Ciebie dedykowane zdęcie, które zrobi uczestnik naszego wyjazdu. Prześlemy Ci również kartkę z jakiegoś dalekiego miejsca na ziemi, do którego dotarł dzięki Tobie! Wymienimy Cię również podczas filmu z podziękowaniami, który nagramy podczas wyjazdu*.


*Dla patronów, którzy w danym roku wspierali nas co najmniej 5 miesięcy
199 zł miesięcznie
Hej!

To jest naprawdę ogromne wsparcie! Bardzo Ci dziękujemy! Hej! W podziękowaniu mamy dla Ciebie dedykowane zdęcie, które zrobi uczestnik naszego wyjazdu.Prześlemy Ci również kartkę z jakiegoś dalekiego miejsca na ziemi, do którego dotarł dzięki Tobie! Wymienimy Cię również podczas filmu z podziękowaniami, nagranemu podczas wyjazdu* oraz zaprosimy Cię do naszej grupy wymiany pomysłów, w której wspólnie będziemy pracować nad metodami dalszego angażowania młodzieży **.


*Dla Patronów, którzy w danym roku wspierali nas co najmniej 5 miesięcy
** Dla Patronów , którzy wesprą nas kwotą pozwalającą na opłacenie wyjazdu dla jednego uczestnika - zobacz w Celach

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Make a Change w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Make a Change wspiera młodzież zagrożoną wykluczeniem, przez program Follow your dreams and Make a Change i organizację wyjazdów edukacyjnych. Nasz cel to inspiracja młodzieży, kierowanie ich na działania na rzeczy ekologii, chcemy wspierać młodzież w podejmowaniu inicjatyw i aktywności społecznej.

Działania naszej Fundacji oparte są o pracę z młodzieżą. Celem projektów szkolnych i wyjazdowych jest pomoc w edukowaniu młodzieży otwartej, tolerancyjnej i myślącej globalnie. Fundacja Make a Change działa zgodnie z zasadą społecznej odpowiedzialności, wszystkimi działaniami staramy się kierować tak, aby przynosiły pozytywne efekty społeczeństwu, czyli nam wszystkim. Organizowane przez Make A Change wyjazdy dla młodzieży z założenia przyczyniają się również do wzmocnienia osób w trudniejszej sytuacji materialnej oraz do budowania więzów między młodymi ludźmi z często zupełnie odmiennych środowisk. 


Program rozwojowy dla młodzieży z domów dziecka

Program „Follow your dreams and Make a Change” skierowany jest do młodzieży z Domów Dziecka i Programów Wsparcia Rodziny, w ramach programu oferujemy szkolenia oraz propozycje wolontariatów, zachęcamy ich również do pozytywnych działań w swoich najbliższym otoczeniu- to z czym chcemy walczyć bierność. Wynika to często z trudnych przeżyć, braku pewności siebie ale też z przenoszonego z pokolenia na pokolenie przeświadczenia, że ich działanie nic nie zmieni. Chcemy pokazywać młodym pozytywne efekty ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.  Laureaci programu staną się Lokalnymi Liderami, zdobytą wiedzą i doświadczeniami inspirować będą swoich rówieśników. W 2019 roku było to 80 Liderów, co przełoży się na 1 600 inspiracji. 


Wyjazdy edukacyjne

Wyjazdy edukacyjne umożliwiają uczestnikom wyprawy dołączenie do międzynarodowego programu edukacji ekologicznej. Z założenia na każdym wyjezdzie połowa uczestników to osoby samodzielnie finansujące swoją podróż, druga połowa to osoby z rodzin mniej uprzywilejowanych, których wyjazd finansuje Fundacja Make a Change. W 2018 roku byli to między innymi podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce (www.wioskisos.org), od 2019 roku są to laureaci programu "Follow your dreams and Make a Change". Takie działania mają na celu wzmocnienie osób w trudniejszej sytuacji materialnej oraz budowanie więzów pomiędzy młodzieżą z różnych grup społeczno-ekonomicznych. 

Nasze wyjazdy:

Africa Camp: 

Ocean Camp: 

Cele Autora

Follow your dreams and Make a Change
  • 60 000 zł
  • 60 000 zł brakuje
0%
Cześć,

Zostając patronem wspierasz nasz program skierowanym do starszej młodzieży "Follow your dreams and Make a Change, trochę o programie:

W pracy skupiamy się osobach między 15 a 19 rokiem życia znajdujących się w pieczy zastępczej i programach umacniania rodziny. W ramach programu koncentrujemy się na:
• Wspieraniu młodzieży zagrożonej wykluczeniem.
• Integrowaniu młodych ludzi ponad podziałami ekonomicznymi, socjalnymi i i kulturowymi.
• Budowaniu poczucia własnej wartości w młodych ludziach oraz ich odpowiedzialności za najbliższe otoczenie oraz świat.
• Organizowanie międzynarodowych wolontariatów, uczących w praktyce edukacji ekologicznej, edukacji globalnej oraz działań na rzecz ochrony środowiska.

W ramach programu uczestnicy biorą udział w warsztatach dotyczących komunikacji, autoprezentacji i prowadzenia projektu, a na koniec każdy z nich ma za zadanie wykonać własny projekt społeczny przy wsparciu mentora z Make a Change - autorzy najlepszych zrealizowanych projektów uczestniczą w niezapomnianym wyjeździe do Namibii Africa Camp. Wraz z młodzieżą z otwartego naboru samodzielnie wyruszają w busz wspierać organizacje prozwierzęce działające na terenie Namibii, na przykład budują studnie na słoni na terenach ulegających pustynnieniu na skutek ocieplenia klimatu. Buduje to poczucie sprawczości i integruje młodzież pochodzącą z bardzo różnych grup społeczno-ekonomicznych. Często powstają przyjaźnie na wiele lat!

Młodzież, która wzięła udział w projekcie i zrealizowała wyjazd staje się Lokalnymi Liderami: organizuje spotkania, opowiada o swoich doświadczeniach, staje się wzorem do naśladowaniai i motywuje młodszych do działania na rzecz otaczającego ich świata i zaangażowania w wolontariat.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Make a Change już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.