Avatar użytkownika

Mao Powiedziane

179
patronów
4 155 
miesięcznie
106 180 
łącznie
179
patronów
4 155 zł 106 180 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Poziom wpłaty: 包子 BAO ZI

Baozi to drobna, ale bardzo sycąca przekąska - bułeczka z nadzieniem, gotowana na parze. To jeden z głównych składników chińskich śniadań.

Wpłata w tej wysokości jest jak baozi dla Mao Powiedziane - to podstawa naszego funkcjonowania. Pozornie niewielka, acz mogąca zdziałać cuda.
10 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 波霸奶茶 BO BA NAI CHA

Boba naicha to uwielbiana przez wszystkich Chińczyków bubble tea. Jej kluczowe składniki to herbata, mleko i dusza napoju - boba, czyli perły tapioki.

Mao Powiedziane też uwielbia ją pić, chociaż herbata z niepewnego źródła może narobić kłopotów... Pomóżcie nam poprzez wpłatę w wysokości 10 złotych, czyli wartości kubka boba naicha, i osłodzenie nagrywania każdego podcastu.

Patroni wpłacający 10 złotych otrzymają dostęp do kanału Mao Powiedziane na platformie Discord, który jest forum dla prowadzących i społeczności patronów naszego podcastu.
20 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Poziom wpłaty: 炒面 CHAO MIAN

Chao mian to smażony makaron - absolutny filar chińskiego street foodu. Podawany w wielu odsłonach, może być pełnoprawnym posiłkiem.

Wpłata w tej wysokości jest jak chao mian dla Mao Powiedziane. To konkretne wsparcie, którym można się nasycić.

Patroni wpłacający 20 złotych otrzymają cotygodniowy newsletter w formie tekstowej, dotyczący najważniejszych wydarzeń związanych z Chinami.
25 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 烧烤 SHAO KAO

Shao kao to chiński grill, jedzony pod gołym niebem, na plastikowych krzesełkach. A serwowana z niego może być cała gama składników: warzywa, grzyby, mięsa, ryby, owoce morza, drobne wypieki...

Wsparcie w tej wysokości jest jak zaproszenie Mao Powiedziane na takie właśnie shao kao - siadacie razem z nami, aby poczuć gwar i zapach chińskiej ulicy.

Patroni wpłacający 25 złotych otrzymają dostęp do kanału Mao Powiedziane na platformie Discord, który jest forum dla prowadzących i społeczności patronów naszego podcastu.

Dodatkowo będą mieli okazję zadać nam pytania w odcinku Q&A, który realizujemy raz w sezonie.
50 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 火锅 HUO GUO

Huo guo to hot pot, czyli rozgrzany do czerwoności gar wypełniony wrzącym i aromatycznym wywarem, w którym gotują się wrzucane przez nas składniki.
Żarty się skończyły, czas na prawdziwą ucztę w Szanghaju. Wpłacając tę kwotę możecie poczuć się tak, jakbyście zasiadali z Mao Powiedziane do hot potu. To posiłek w gronie najbliższych osób.

Patroni wpłacający 50 złotych otrzymają pocztówkę z Szanghaju z podziękowaniem i dedykacją od Weroniki, Nadii i Piotra + dostęp do Discorda Mao Powiedziane.

Dodatkowo, raz na sezon otrzymacie na swoją skrzynkę plik pdf z praktycznymi informacjami o kulturze Chin. Lista chińskich gier czy przepisów to tylko niektóre z naszych pomysłów.
100 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 北京烤鸭 BEIJING KAOYA

Beijing Kaoya czyli Kaczka po Pekińsku! Jedno z najpopularniejszych dań z Państwa Środka. Chrupiącą skóra, cieniutkie placki i charakterystyczny śliwkowy sos. Wpłacając 100 złotych skosztujesz ją z nami!

Patroni wpłacający 100 złotych otrzymają pozdrowienia od prowadzących na początku każdego odcinka! Możesz podać swoje imię, pseudonim, reklamę swojej działalności lub powiedzieć mamie, że ją kochasz!

Do tego pocztówka z pozdrowieniami od nas, PDF z ciekawostkami kulturowymi i dostęp do Discorda Mao Powiedziane.
200 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: KTV

Uwielbiane przez wszystkich Chińczyków, a także przez Mao Powiedziane – karaoke! Wpłacając 200 złotych możesz wejść do naszego pokoju w KTV i zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę.

Patroni, którzy wpłacą 200 złotych otrzymają od nas wyjątkowy kubek Mao Powiedziane! Oprócz tego otrzymasz także patronat imienny każdego odcinka, pocztówkę z Chin z pozdrowieniami od nas, PDF z ciekawostkami kulturowymi i dostęp do Discorda Mao Powiedziane.
300 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 年会 NIAN HUI

Nian hui to huczna kolacja z okazji Chińskiego Nowego Roku. Najczęściej odbywa się ona w luksusowej sali bankietowej, na której uczestnicy biesiadują przy suto zastawionych okrągłych stołach. Wpłacając 300 złotych to tak jakbyś wyprawił kolację z okazji Chińskiego Nowego Roku dla Mao Powiedziane!

Patroni zasiadający z nami do noworocznej kolacji otrzymają szansę wybrania tematu jednego z odcinków podcastu w konsultacji z nami.

Wspierający nas tą kwotą zostaną też oczywiście wymienieni jako patroni imienni każdego odcinka, otrzymają nasz podcastowy kubek, pocztówkę z pozdrowieniami od nas, PDF z ciekawostkami kulturowymi i dostęp do Discorda Mao Powiedziane.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mao Powiedziane w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cotygodniowy podcast poświęcony Chinom, prowadzony przez trójkę Polaków mieszkających w Szanghaju: Piotra Sochonia, Weronikę Truszczyńską i Nadię Urban.

Od lewej: Piotr, Nadia i Weronika. 

Jesteśmy grupą przyjaciół z Szanghaju. Żyjemy w Chinach, uczymy się o tym kraju i często o nim rozmawiamy. Chcemy przybliżać Wam złożoną mozaikę świata zza Wielkiego Muru: bez uproszczeń, uprzedzeń czy orientalizacji. 

 

O nas

Weronika Truszczyńska

Absolwentka sinologii na Donghua University w Szanghaju, aktualnie studentka studiów magisterskich z dziedziny relacji międzynarodowych na East China Normal University. Dwukrotna stypendystka stypendium rządu Chińskiego. Prowadząca kanał na YouTube i profil na Instagramie o tematyce społeczno-kulturowej związanej z Chinami. Autorka dwóch e-booków: o podróżowaniu po Chinach i kulinarnego, z przepisami kuchni chińskich. W Chinach od 2015 roku.

 

 

Nadia Urban

Studentka studiów doktoranckich na East China Normal University. Absolwentka relacji międzynarodowych na ECNU i filologii rumuńskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poliglotka, podróżniczka. Prowadząca kanał na Youtube i profil na Instagramie o tematyce podróżniczej i społeczno-kulturowej. W Chinach od 2017 roku.

 

 

Piotr Sochoń

Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i polityki chińskiej na East China Normal University, gdzie współpracuje z International Centre for Advanced Political Studies. Uczestniczył także w programach organizowanych przez Fudan University i Shenzhen University. W Chinach od 2017 roku.

 

Nasz podcast: Mao Powiedziane

Jak wygląda Internet w Chinach? Na czym polega problem zadłużenia wśród Chińczyków? Czemu służy dystopijny Social Credit System? Co tydzień podcast Mao Powiedziane pomoże Wam odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Tak abyście nie tylko wiedzieli, ale i rozumieli co dzieje się w Chinach.

W każdym odcinku stawiamy sobie za cel nakreślenie szerszego tła i nadanie kontekstu omawianym tematom, gdyż żadne decyzje polityczne czy zmiany społeczne nie zachodzą w próżni. Przygotowując nasze materiały opieramy się na rzetelnych źródłach oraz naszych osobistych doświadczeniach i obserwacjach, które zebraliśmy przez lata spędzone w Chinach.

W podcaście Mao Powiedziane poruszamy kwestie polityczne, ekonomiczne i społeczne, niezbędne do zrozumienia współczesnych Chin.

 

Komentujemy i przybliżamy Wam najważniejsze wydarzenia i zjawiska, które kształtują świat za Wielkim Murem.

 

Mówimy o najbardziej wpływowych ludziach i tym jak zmieniają oni chińską rzeczywistość.

 

Znajdziecie nas tam, gdzie słuchacie swoich podcastów: 

  • Spotify
  • Apple Podcasts
  • Google Podcasts 
  • i wiele innych

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Mao Powiedziane w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Cotygodniowy briefing dla Patronów
  • 1 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Newsy z Chin do polskich mediów przebijają się w niewielkiej liczbie. My jednak staramy się być z nimi na bieżąco, każdego tygodnia wertując anglo i chińsko języczne źródła. Oferujemy więc naszym patronom briefing w wersji do czytania (próg 20 złotych miesięcznie) oraz do słuchania (próg 25 złotych miesięcznie), który zawiera cztery–pięć najważniejszych naszym zdaniem newsów z Chin z danego tygodnia.
Odcinki specjalne na YouTube w formie wideo
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 845 zł brakuje
83%
Do tej pory wypuściliśmy taki jeden – na temat lockdownu w Szanghaju ale mamy na nie więcej pomysłów! Eksperymentowanie z formą wideo wymaga jednak mnóstwa energii, gdyż montaż materiałów z obrazem jest o wiele bardziej czasochłonny niż obróbka samych plików dźwiękowych. Dobijając do tego progu zobowiążemy się do nagrywania co najmniej dwóch odcinków specjalnych w każdym sezonie!
Q&A dla patronów w formie wideo
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 5 845 zł brakuje
41%
Zebranie takiej kwoty pozwoliłoby nam zaangażować się w ten projekt jeszcze bardziej. Chcielibyśmy po dwa razy w każdym sezonie zorganizować sesję odpowiedzi na pytania przesłane przez naszych patronów ze wszystkich progów. Film z takiego Q&A pojawiłby się na kanale YouTube do obejrzenia dla wszystkich!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mao Powiedziane już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marta
Marta
10 zł
Weronika Karska
Weronika Karska
10 zł
CDAWG
CDAWG
25 zł
Katarzyna Walkowska
Katarzyna Walkowska
10 zł
Karol Głowacki
Karol Głowacki
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.