Mao Powiedziane

W Patronite od 20.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 158

Liczba Patronów: 135

Zostań Patronem
Kup na prezent
163 patronów
3 920 miesięcznie
59 320 łącznie
Cotygodniowy podcast poświęcony Chinom, prowadzony przez trójkę Polaków mieszkających w Szanghaju: Piotra Sochonia, Weronikę Truszczyńską i Nadię Urban.

O Autorze

Od lewej: Piotr, Nadia i Weronika. 

Jesteśmy grupą przyjaciół z Szanghaju. Żyjemy w Chinach, uczymy się o tym kraju i często o nim rozmawiamy. Chcemy przybliżać Wam złożoną mozaikę świata zza Wielkiego Muru: bez uproszczeń, uprzedzeń czy orientalizacji. 

 

O nas

Weronika Truszczyńska

Absolwentka sinologii na Donghua University w Szanghaju, aktualnie studentka studiów magisterskich z dziedziny relacji międzynarodowych na East China Normal University. Dwukrotna stypendystka stypendium rządu Chińskiego. Prowadząca kanał na YouTube i profil na Instagramie o tematyce społeczno-kulturowej związanej z Chinami. Autorka dwóch e-booków: o podróżowaniu po Chinach i kulinarnego, z przepisami kuchni chińskich. W Chinach od 2015 roku.

 

 

Nadia Urban

Studentka studiów doktoranckich na East China Normal University. Absolwentka relacji międzynarodowych na ECNU i filologii rumuńskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poliglotka, podróżniczka. Prowadząca kanał na Youtube i profil na Instagramie o tematyce podróżniczej i społeczno-kulturowej. W Chinach od 2017 roku.

 

 

Piotr Sochoń

Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i polityki chińskiej na East China Normal University, gdzie współpracuje z International Centre for Advanced Political Studies. Uczestniczył także w programach organizowanych przez Fudan University i Shenzhen University. W Chinach od 2017 roku.

 

Nasz podcast: Mao Powiedziane

Jak wygląda Internet w Chinach? Na czym polega problem zadłużenia wśród Chińczyków? Czemu służy dystopijny Social Credit System? Co tydzień podcast Mao Powiedziane pomoże Wam odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Tak abyście nie tylko wiedzieli, ale i rozumieli co dzieje się w Chinach.

W każdym odcinku stawiamy sobie za cel nakreślenie szerszego tła i nadanie kontekstu omawianym tematom, gdyż żadne decyzje polityczne czy zmiany społeczne nie zachodzą w próżni. Przygotowując nasze materiały opieramy się na rzetelnych źródłach oraz naszych osobistych doświadczeniach i obserwacjach, które zebraliśmy przez lata spędzone w Chinach.

W podcaście Mao Powiedziane poruszamy kwestie polityczne, ekonomiczne i społeczne, niezbędne do zrozumienia współczesnych Chin.

 

Komentujemy i przybliżamy Wam najważniejsze wydarzenia i zjawiska, które kształtują świat za Wielkim Murem.

 

Mówimy o najbardziej wpływowych ludziach i tym jak zmieniają oni chińską rzeczywistość.

 

Znajdziecie nas tam, gdzie słuchacie swoich podcastów: 

 • Spotify
 • Apple Podcasts
 • Google Podcasts 
 • i wiele innych

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Piotr Krajewski
Piotr Krajewski
Próg: 25 zł
Kinga Samborska
Kinga Samborska
Próg: 10 zł
Magdalena Nolde
Magdalena Nolde
Próg: 25 zł
Małgorzata M
Małgorzata M
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł