Avatar użytkownika

Mao Powiedziane

160
patronów
3 710 
miesięcznie
79 895 
łącznie
160
patronów
3 710 zł 79 895 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Poziom wpłaty: 包子 BAO ZI

Baozi to drobna, ale bardzo sycąca przekąska - bułeczka z nadzieniem, gotowana na parze. To jeden z głównych składników chińskich śniadań.

Wpłata w tej wysokości jest jak baozi dla Mao Powiedziane - to podstawa naszego funkcjonowania. Pozornie niewielka, acz mogąca zdziałać cuda.
10 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 波霸奶茶 BO BA NAI CHA

Boba naicha to uwielbiana przez wszystkich Chińczyków bubble tea. Jej kluczowe składniki to herbata, mleko i dusza napoju - boba, czyli perły tapioki.

Mao Powiedziane też uwielbia ją pić, ale herbata z niepewnego źródła może narobić nam kłopotów... Pomóżcie nam poprzez wpłatę w wysokości 10 złotych, czyli wartości kubka boba naicha, i osłodzenie nagrywania każdego podcastu.
20 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Poziom wpłaty: 炒面 CHAO MIAN

Chao mian to smażony makaron - absolutny filar chińskiego street foodu. Podawany w wielu odsłonach, może być pełnoprawnym posiłkiem.

Wpłata w tej wysokości jest jak chao mian dla Mao Powiedziane. To konkretne wsparcie, którym można się nasycić.

Patroni wpłacający 20 złotych otrzymają cotygodniowy newsletter w formie tekstowej, dotyczący najważniejszych wydarzeń związanych z Chinami.
25 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 烧烤 SHAO KAO

Shao kao to chiński grill, jedzony pod gołym niebem, na plastikowych krzesełkach. A serwowana z niego może być cała gama składników: warzywa, grzyby, mięsa, ryby, owoce morza, drobne wypieki...

Wsparcie w tej wysokości jest jak zaproszenie Mao Powiedziane na takie właśnie shao kao - siadacie razem z nami, aby poczuć gwar i zapach chińskiej ulicy.

Patroni wpłacający 25 złotych otrzymają cotygodniowy briefing do przeczytania, z opisanymi przez nas wydarzeniami dotyczącymi Chin.
50 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 火锅 HUO GUO

Huo guo to hot pot, czyli rozgrzany do czerwoności gar wypełniony wrzącym i aromatycznym wywarem, w którym gotują się wrzucane przez nas składniki.

Żarty się skończyły, czas na prawdziwą ucztę w Szanghaju. Wpłacając tę kwotę możecie poczuć się tak, jakbyście zasiadali z Mao Powiedziane do hot potu. To posiłek w gronie najbliższych osób.

Patroni wpłacający 50 złotych otrzymają pocztówkę z Szanghaju z podziękowaniem i dedykacją od Weroniki, Nadii i Piotra + dostęp do cotygodniowych briefingów w formie audio i newsletter.

Dodatkowo, raz na kilka tygodni otrzymacie na swoją skrzynkę ładny plik pdf z praktycznymi informacjami o kulturze Chin. Lista chińskich gier alkoholowych czy przepisów to tylko niektóre z naszych pomysłów.
100 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 北京烤鸭 BEIJING KAOYA

Beijing Kaoya czyli Kaczka po Pekińsku! Jedno z najpopularniejszych dań z Państwa Środka. Chrupiącą skóra, cieniutkie placki i charakterystyczny śliwkowy sos. Wpłacając 100 złotych skosztujesz ją z nami!

Patroni wpłacający 100 złotych zostaną wymienieni na początku każdego odcinka jako patroni imienni! Możesz podać swoje imię i nazwisko, reklamę swojej działalności lub powiedzieć mamie, że ją kochasz!

Do tego oczywiście pocztówka z pozdrowieniami od nas, PDF z ciekawostkami kulturowymi i cotygodniowe briefingi.
200 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: KTV

Uwielbiane przez wszystkich Chińczyków, a także przez Mao Powiedziane – karaoke!

Wpłacając 200 złotych możesz wejść do naszego pokoju w KTV i zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę.

Patroni, którzy wpłacą 200 złotych otrzymają od nas wyjątkowy kubek Mao Powiedziane!

Oprócz tego otrzymasz także patronat imienny na początku każdego odcinka, pocztówkę z Chin z pozdrowieniami od nas, PDF z ciekawostkami kulturowymi i cotygodniowe briefingi!
300 zł miesięcznie
Poziom wpłaty: 年会 NIAN HUI

Nian hui to huczna kolacja z okazji Chińskiego Nowego Roku. Najczęściej odbywa się ona w luksusowej sali bankietowej, na której uczestnicy biesiadują przy suto zastawionych okrągłych stołach.

Wpłacając 300 złotych to tak jakbyś wyprawił kolację z okazji Chińskiego Nowego Roku dla Mao Powiedziane!

Patroni zasiadający z nami przy noworocznej kolacji otrzymają szansę wybrania tematu jednego z odcinków podcastu w konsultacji z nami.

Wspierający nas tą kwotą zostaną też oczywiście wymienieni jako patroni imienni każdego odcinka, otrzymają nasz podcastowy kubek, pocztówkę z pozdrowieniami od nas, PDF z ciekawostkami kulturowymi i cotygodniowe briefingi!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mao Powiedziane w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cotygodniowy podcast poświęcony Chinom, prowadzony przez trójkę Polaków mieszkających w Szanghaju: Piotra Sochonia, Weronikę Truszczyńską i Nadię Urban.

Od lewej: Piotr, Nadia i Weronika. 

Jesteśmy grupą przyjaciół z Szanghaju. Żyjemy w Chinach, uczymy się o tym kraju i często o nim rozmawiamy. Chcemy przybliżać Wam złożoną mozaikę świata zza Wielkiego Muru: bez uproszczeń, uprzedzeń czy orientalizacji. 

 

O nas

Weronika Truszczyńska

Absolwentka sinologii na Donghua University w Szanghaju, aktualnie studentka studiów magisterskich z dziedziny relacji międzynarodowych na East China Normal University. Dwukrotna stypendystka stypendium rządu Chińskiego. Prowadząca kanał na YouTube i profil na Instagramie o tematyce społeczno-kulturowej związanej z Chinami. Autorka dwóch e-booków: o podróżowaniu po Chinach i kulinarnego, z przepisami kuchni chińskich. W Chinach od 2015 roku.

 

 

Nadia Urban

Studentka studiów doktoranckich na East China Normal University. Absolwentka relacji międzynarodowych na ECNU i filologii rumuńskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poliglotka, podróżniczka. Prowadząca kanał na Youtube i profil na Instagramie o tematyce podróżniczej i społeczno-kulturowej. W Chinach od 2017 roku.

 

 

Piotr Sochoń

Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i polityki chińskiej na East China Normal University, gdzie współpracuje z International Centre for Advanced Political Studies. Uczestniczył także w programach organizowanych przez Fudan University i Shenzhen University. W Chinach od 2017 roku.

 

Nasz podcast: Mao Powiedziane

Jak wygląda Internet w Chinach? Na czym polega problem zadłużenia wśród Chińczyków? Czemu służy dystopijny Social Credit System? Co tydzień podcast Mao Powiedziane pomoże Wam odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Tak abyście nie tylko wiedzieli, ale i rozumieli co dzieje się w Chinach.

W każdym odcinku stawiamy sobie za cel nakreślenie szerszego tła i nadanie kontekstu omawianym tematom, gdyż żadne decyzje polityczne czy zmiany społeczne nie zachodzą w próżni. Przygotowując nasze materiały opieramy się na rzetelnych źródłach oraz naszych osobistych doświadczeniach i obserwacjach, które zebraliśmy przez lata spędzone w Chinach.

W podcaście Mao Powiedziane poruszamy kwestie polityczne, ekonomiczne i społeczne, niezbędne do zrozumienia współczesnych Chin.

 

Komentujemy i przybliżamy Wam najważniejsze wydarzenia i zjawiska, które kształtują świat za Wielkim Murem.

 

Mówimy o najbardziej wpływowych ludziach i tym jak zmieniają oni chińską rzeczywistość.

 

Znajdziecie nas tam, gdzie słuchacie swoich podcastów: 

  • Spotify
  • Apple Podcasts
  • Google Podcasts 
  • i wiele innych

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Mao Powiedziane w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Cotygodniowy briefing dla Patronów
  • 1 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Newsy z Chin do polskich mediów przebijają się w niewielkiej liczbie. My jednak staramy się być z nimi na bieżąco, każdego tygodnia wertując anglo i chińsko języczne źródła. Oferujemy więc naszym patronom briefing w wersji do czytania (próg 20 złotych miesięcznie) oraz do słuchania (próg 25 złotych miesięcznie), który zawiera cztery–pięć najważniejszych naszym zdaniem newsów z Chin z danego tygodnia.
Odcinki specjalne na YouTube w formie wideo
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 1 290 zł brakuje
74%
Do tej pory wypuściliśmy taki jeden – na temat lockdownu w Szanghaju ale mamy na nie więcej pomysłów! Eksperymentowanie z formą wideo wymaga jednak mnóstwa energii, gdyż montaż materiałów z obrazem jest o wiele bardziej czasochłonny niż obróbka samych plików dźwiękowych. Dobijając do tego progu zobowiążemy się do nagrywania co najmniej dwóch odcinków specjalnych w każdym sezonie!
Q&A dla patronów w formie wideo
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 6 290 zł brakuje
37%
Zebranie takiej kwoty pozwoliłoby nam zaangażować się w ten projekt jeszcze bardziej. Chcielibyśmy po dwa razy w każdym sezonie zorganizować sesję odpowiedzi na pytania przesłane przez naszych patronów ze wszystkich progów. Film z takiego Q&A pojawiłby się na kanale YouTube do obejrzenia dla wszystkich!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Mao Powiedziane już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Małgorzata M
Małgorzata M
10 zł
Arleta Ciarczyńska
Arleta Ciarczyńska
10 zł
Agnieszka Szczepkowska
Agnieszka Szczepkowska
25 zł
Julka Demczyńska
Julka Demczyńska
10 zł
Anonimowy patron
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.