Avatar użytkownika

Niedźwiecka o Zmierzchu

730
patronów
21 237 
miesięcznie
732 149 
łącznie
730
patronów
21 237 zł 732 149 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
13 zł miesięcznie
Trzynastka tym razem przynosi szczęście każdej ze stron. Dorzucasz od siebie mniej niż kosztuje wymyślna kawa, a wsparcie od tego rośnie, niczym kiełki na wiosnę. Dajesz też sygnał, że Zmierzchy coś dla Ciebie znaczą. Dziękuję za to, że słuchasz i wspierasz.

Jeśli zechcesz (proszę zaznacz, jeśli wolisz anonimowo) masz miejsce na ścianie chwały na mojej stronie, zaproszenie do wewnętrznej grupy Zmierzchowców oraz elektroniczne podarki, które tworzę dla słuchających osób.
Obrazek progu
21 zł miesięcznie
To oczko, to liczba podzielna przez 3 i 7, to jest dobre rozdanie. Próg stworzony na waszą prośbę, ponieważ pisaliście, że chcecie uzupełnienia przerwy między 13, a 33. Dziękuję za to, że słuchasz i wspierasz.

Jeśli zechcesz (proszę zaznacz, jeśli wolisz anonimowo) masz miejsce na ścianie chwały na mojej stronie, zaproszenie do wewnętrznej grupy Zmierzchowców oraz elektroniczne podarki, które tworzę dla słuchających osób.
Obrazek progu
33 zł miesięcznie
Trzydzieści i trzy to jest wysyłanie nie tylko złota, ale też paczki z energetycznym wsparciem. Może lubisz dobre wibracje, ale na pewno lubisz Zmierzchy. Dziękuję za to, że słuchasz i wspierasz.

Jeśli zechcesz (proszę zaznacz, jeśli wolisz anonimowo) masz miejsce na ścianie chwały na mojej stronie, zaproszenie do wewnętrznej grupy Zmierzchowców oraz elektroniczne podarki, które tworzę dla słuchających osób. Plus raz na pół roku dostajesz, przez email, ekstra dużą zniżkę na zakup wszystkich istniejących w sklepie webinarów.
Obrazek progu
44 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Czterdzieści i cztery to jest mistrzowskie rozdanie. Najwyraźniej rozsmakowałaś_łeś się w heretyckim aspekcie Zmierzchów. Dziękuję za to, że słuchasz i wspierasz.

Jeśli zechcesz (proszę zaznacz, jeśli wolisz anonimowo) masz miejsce na ścianie chwały na mojej stronie, zaproszenie do wewnętrznej grupy Zmierzchowców oraz elektroniczne podarki, które tworzę dla słuchających osób. Plus masz bezpłatne wejście na comiesięczny webinar Niedźwieckiej (szczegóły zawsze w newsletterze).
Obrazek progu
69 zł miesięcznie
Wybierz 69 zł
12 dostępnych miejsc
Ten wybór oznacza, że jesteś Namiętną Wielbicielką / Namiętnym Wielbicielem Zmierzchów / Namiętną Osobą Wielbiącą, być może z tendencją do uroczej fixacji. Dziękuję za to, że słuchasz i wspierasz.

Jeśli zechcesz (proszę zaznacz, jeśli wolisz anonimowo) masz miejsce na ścianie chwały na mojej stronie, zaproszenie do wewnętrznej grupy Zmierzchowców oraz elektroniczne podarki, które tworzę dla słuchających osób. Plus masz bezpłatne wejście na comiesięczny webinar Niedźwieckiej (szczegóły zawsze w newsletterze).
Obrazek progu
96 zł miesięcznie
Wybierz 96 zł
9 dostępnych miejsc
To jest gest godzien Dobrodziejki lub Dobrodzieja. Wybór takiego mieszka ze złotem dowodzi poważnego zaangażowania nie tylko w podkast, ale też we wspieranie mojej działaności. Za to należą Ci się tradycyjne benefity i coś ekstra.

Jeśli zechcesz (proszę zaznacz, jeśli wolisz anonimowo) masz miejsce na ścianie chwały na mojej stronie, zaproszenie do wewnętrznej grupy Zmierzchowców oraz elektroniczne podarki, które tworzę dla słuchających osób. Plus masz bezpłatne wejście na comiesięczny webinar Niedźwieckiej (szczegóły zawsze w newsletterze). Plus za każdym razem, gdy dzieje się jakaś materialna czy niematerialna akcja np. notesy, gadżety masz w tym swój udział. Ostatnie takie wydarzenie (wiosna2023) polegało na wysłaniu pocztą tradycyjną megafajnych książek do wszystkich wytrwałych M&P z tego progu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Niedźwiecka o Zmierzchu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Seks, sens i reszta życia.
Podkast myślowo drażniący oraz pomagający trawić rzeczywistość.
Dla tych, którym o zmierzchu najlepiej się myśli.
I dla tych dla których zmierzch, to pora na odpoczynek.

 

Sypnij złota na Zmierzchy!

To przynosi powodzenie darczyńcy oraz zasila podkast.

 

Złota moneta pomaga na utrzymanie niezależności, tym bardziej jeśli myślimy o podkaście, który raczej nie podoba się reklamodawcom. Mam pewność, że psycho-edukacja powinna być dostępna dla wszystkich i robię, co mogę, żeby tak było. Jeśli możesz to matronuj / patronuj także w imieniu tych osób, które korzystają z podcastu, ale nie mogą się na niego składać.


netfix psychologii 

Podkast „O Zmierzchu” to regularne odcinki, wywiady z ekspertami, jak i rozmowy z ludźmi, którzy mają do opowiedzenia ciekawe historie. Odświeżające, mądre, prowokacyjnie intelektualnie, nieoczywiste, wzmacniające, inspirujące, robiące trzęsienia w mózgu, mówiące prosto o trudnych spawach, poruszające jak mało co, ponure – albo jak kto woli – realistyczne, często wywrotowe, niemal zabawne. Tak opisujecie Zmierzchy. 

Nazwaliście je też „netfixem psychologii”, bo podobno nie można się od nich oderwać, dopóki się nie wysłucha wszystkiego. Mówicie, że słuchacie ich w łóżku o różnych porach dnia, w środkach komunikacji, ze znajomymi, z rodzinami, samemu. Mówicie, że są grupki, które siadają i słuchają odcinka, żeby potem dyskutować. Mówicie, że to wam robi dużo w życiu i to jest dla mnie wielka gratyfikacja. 

Ale … gdzie nie spojrzę, płacić muszę. Produkcja podkastów, zdjęć do nich, obskakiwanie tego wszystkiego w internecie, zwiększająca się podaż książek i wina, to moje najpilniejsze do zaopiekowania potrzeby, jeśli Zmierzchy nadal mają trzymać pion. 

 • NIE wiem, jakie mam miejsca w rankingach podkastów. 
 • Wiem, że do końca 2021 wyemitowałam trzy serie - 140 odcinków, których odsłuchano ponad  3,5 miliona razy. Osób słuchających jest około 30 - 35 tysięcy. To oznacza, że słuchacie dużo i słuchacie każdego odcinka po wielokroć. 
 • WIEM, że powstała duża, zaangażowana społeczność Zmierzchowców, do której cię zapraszam. 
 • TAK uwielbiam robić podkast i nie chcę przestawać.
 • TAK wolontaryjnie udzielam się u innych podkasterek_rów, daję wywiady, piszę i popularyzuję wiedzę. 
 • TAK potrzebuję wsparcia, żeby móc robić te wszystkie rzeczy i wymyślać nowe, które coś Wam dadzą. A jednocześnie uczyć się, pracować w gabinecie, a czasem odpoczywać.
 • TAK twoje wsparcie sfinansuje „O Zmierzchu”, bo nie chcę w nim niczego, co mogłoby zagrozić niezależności treści, którymi się dzielę. 

Update po 2020: Jeśli mi się na początku 2020 wydawało, że mam wokół podkastu wiele pracy, to zaiste, byłam w błędzie. Dlatego od listopada wspiera mnie Marta - Elf, która wzięła na siebie cały admin i organizację. Złoto z Patronie umożliwiło ten ruch i pozwala mi nadal zachować niezależność. 

Update po 2021: To zaczyna być jak relacja z podróży na kraniec galaktyki. Z każdym rokiem jest dziwniej i ciekawiej. Po 2021 i nagraniu 2592 godzin Zmierzchów zaliczyłam bliski kontakt z podłogą z przepracowania. Ilość zadań wzrosła do poziomu wcześniej niewyobrażalnego, dlatego podjęłam decyzję o emitowaniu odcinków co dwa tygodnie. Nie wiadomo, co mnie czeka w dalszym roku tej kosmicznej podróży.

Update lato 2023: przeszłam przez "koniec zabawy, zaczynają się schody" i jestem już na drugim brzegu. Odcinków jest 190. Odtworzeń - 9 mln. 


Kim jest Niedźwiecka?

Człowiekiem. A oprócz tego terapeutką od seksu, związków i ciała. Robię dużo rzeczy i dużo rzeczy mnie porusza. Mam jednak pewną trudność w mówieniu o tym, uważając, że bardziej powinno chodzić o robotę, niż o to, co jadam na śniadanie. 

Wiem jednak, że trudno jest się identyfikować z treściami znikąd. Dlatego zapraszam Cię na grupę na fb Niedźwiecka O Zmierzchu oraz moje konto na IG – niedzwieckamarta. Zawsze odpowiadam, liczę się z waszymi opiniami i staram się dawać coś od wartościowego siebie. 

W 2016 wydałam książkę „Slow Seks – uwolnij miłość” , która jest adaptacją wiedzy tantrycznej dokonaną na modłę nowoczesną. Zawartość ma pomóc w zbudowaniu świadomej relacji z własną seksualnością, po to by można było potem tworzyć związki z innymi i czerpać z tego przyjemność. Przy okazji wspiera dobrostan psychiczny, pogłębia kreatywność i aktywne bycie w świecie. Świadoma seksualność, nie sama książka. 

Update luty 2021: reedycja książki "Slow Sex", poszerzonej o trzy nowe rozmowy i zestaw ćwiczeń. 

Update wrzesień 2023: w październiku 2023 w W.A.B ukaże się pierwszy tom spisanych Zmierzchów. W planach mam powolne wydawanie całej reszty. 

Często coś mówię i robię. Wywiady, obecności czy spicze służą mi do nagłaśniania nieustannie tego samego. Ja ciągle mówię to samo. W chwili, gdy większość populacji będzie zdolna do myśli-czucia i zajmowania się sobą dobrze, to zmienię zakres tematyczny - albo oddalę się na emeryturę. 

Chcę nagrywać „O Zmierzchu” bez presji reklamodawców. I nie mam zamiaru tego zmieniać. Jeśli widzisz to tak, jak ja, nie musze nic więcej wyjaśniać. 
 


Złoto już dźwięczy, bardzo Ci dziękuję!

Książki. Podkasty. Zdjęcia. Administacja tej awanturki i wszystko, co związane z byciem w sieci. Czas ludzi, którzy pomagają. Mój czas. Kawa. Wino. Odpoczynek. Praca drugiej Marty, która pomaga ogarniać. To wszystko dzięki Tobie. 

Jeśli skoro chcesz zaistnieć, jako matronka / patron, to zakładam, że uważasz, że Zmierzchy mają sens. Może nawet dzielisz się odcinkami i polecasz mnie znajomym. Za to też bardzo dziękuję, bo ta forma wsparcia jest mega cenna. 

Będę się starała wymyślać niespodzianki, informować o wydarzeniach, na których możemy zobaczyć się osobiście. Jednak, jeśli czujesz, że dostajesz za mało uwagi albo chcesz o czymś wspomnieć, proszę napisz do mnie. Ja naprawdę bardzo dużo pracuję, a ta robota łatwa nie jest. I może być tak, że czasem zgubię wątki. 

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Niedźwiecka o Zmierzchu w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Czarny chleb i czarna kawa
 • 1 600 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Zmierzchy nie konają z głodu, bo kwota ta pokrywa przygotowanie merytoryczne czterech odcinków, produkcję i podstawowe opłaty wokół. Mam za co zaprosić gości na kawę / lunch po nagraniu i nawet starcza mi na opłaty parkingowe.
Książki, wino i wietrzenie mózgu
 • 1 600 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Regularny dopływ książek to absolutna konieczność, żeby mój mózg nie obumarł. Okazjonalny dopływ przyzwoitego wina jest wskazany, ponieważ nie jadam słodyczy. Plus kilka godzin kupionego wsparcia i kilkanaście godzin dodatkowej regeneracji w miesiącu.
Żarty się skończyły, zaczęły się schody
 • 5 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
To już przestała być igraszka, to już jest inwazja. Aby sobie poradzić z ruchem, jaki generuje każdy z odcinków i całą tą karuzelą trzeba było sięgnąć po regularne wsparcie. Tak więc monety wrzucane do tej skarbonki idą na to, co zawsze (przygotowanie, produkcja, podstawowe zaplecze) plus działalność Elfa, który powoduje, że autorka ma szansę się czasem wyspać.
Miesięczne utrzymanie Zmierzchów
 • 17 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Trochę nie rozumiem celów na Patronite, bo mimo, że są subskrypcyjne, to nie zerują się w każdym miesiącu, więc robi się z tego coś dziwnego. Ale skoro trzeba aktualizować, to aktualizuję i zobaczymy, co się wydarzy.
Oczywiście cel jest ciagle ten sam. Utrzymanie podcastu i działań wokół niego plus jego niezależność plus praca innych osób pomagających, czyli wszystko to, na co normalnie idą pieniądze z mecenatu. Ostatnimi czasy także specjalne nakłady na wypalenie psychiczne prowadzącej.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Niedźwiecka o Zmierzchu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Berbeka
Katarzyna Berbeka
44 zł
Unislawa Tuszynska
Unislawa Tuszynska
13 zł
Bartłomiej Zieliński
Bartłomiej Zieliński
13 zł
Jolanta Woźnicka
Jolanta Woźnicka
33 zł
Magda Bluesette
Magda Bluesette
69 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.