Niedźwiecka o Zmierzchu

W Patronite od 14.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 17

Liczba Patronów: 23

Zostań Patronem
Kup na prezent
760 patronów
19 691 miesięcznie
443 113 łącznie
Seks, sens i reszta życia. Podkasty myślowo drażniące oraz inspirujące. Dla tych, którym o zmierzchu najlepiej się myśli. I dla tych dla których zmierzch to pora na odpoczynek. Życie robi się lepsze, o zmierzchu.

O Autorze

 

Toss a coin to your witch!

To przynosi powodzenie darczyńcy oraz zasila „Zmierzchy”.

 

Wiele osób słucha mojego podkastu z entuzjazmem. Ja je tworzę i nagrywam z radością. Brzęcząca moneta pomoże mi utrzymać ich niezależność. Pomoże też gromadzić nieco grosza na książki oraz korzystać z regularnego wsparcia w administracji i opiece nad Zmierzchową społecznością 

Wierzę, że dobra edukacja wokół psychiczności, związków i seksu jest fundamentalnym prawem, które powinno być dostępne dla wszystkich. Robię, co mogę, żeby tak było. Jeśli stać Cię na to, matronuj / patronuj także w imieniu tych osób, które teraz nie mogą się dorzucić. 

 


netfix psychologii 

Jestem autorką podkastu „O Zmierzchu

Na podkast „O Zmierzchu” składają się zarówno regularne odcinki, poświęcone określonym tematom, omawianym od nieoczywistej i nieco prowokacyjnej strony, wywiady z ekspertami, jak i rozmowy z ludźmi, którzy mają do opowiedzenia ciekawe historie.

Odświeżające, mądre, prowokacyjnie intelektualnie, nieoczywiste, wzmacniające, inspirujące, robiące trzęsienia w mózgu, mówiące prosto o trudnych spawach, poruszające jak mało co, ponure – albo jak kto woli – realistyczne, często wywrotowe, niemal zabawne. Tak opisujecie Zmierzchy. 

Nazwaliście je też „netfixem psychologii”, bo podobno nie można się od nich oderwać, dopóki się nie wysłucha wszystkiego. Mówicie, że słuchacie ich w łóżku o różnych porach dnia, w środkach komunikacji, ze znajomymi, z rodzinami, samemu. Mówicie, że są grupki, które siadają i słuchają odcinka, żeby potem dyskutować. Mówicie, że to wam robi dużo w życiu i to jest dla mnie wielka gratyfikacja. 

Ale … gdzie nie spojrzę, płacić muszę. Produkcja podkastów, zdjęć do nich, obskakiwanie tego wszystkiego w internecie, zwiększająca się podaż książek i wina, to moje najpilniejsze do zaopiekowania potrzeby, jeśli Zmierzchy nadal mają trzymać pion. 

 • NIE wiem, jakie mam miejsca w rankingach podkastów. 
 • Wiem, że do końca 2021 wyemitowałam trzy serie - 140 odcinków, których odsłuchano ponad  3,5 miliona razy. Osób słuchających jest około 30 - 35 tysięcy. To oznacza, że słuchacie dużo i słuchacie każdego odcinka po wielokroć. 
 • WIEM, że powstała duża, zaangażowana społeczność Zmierzchowców, do której cię zapraszam. 
 • TAK uwielbiam robić podkast i nie chcę przestawać.
 • TAK wolontaryjnie udzielam się u innych podkasterek_rów, daję wywiady, piszę i popularyzuję wiedzę. 
 • TAK potrzebuję wsparcia, żeby móc robić te wszystkie rzeczy i wymyślać nowe, które coś Wam dadzą. A jednocześnie uczyć się, pracować w gabinecie, a czasem odpoczywać.
 • TAK twoje wsparcie sfinansuje „O Zmierzchu”, bo nie chcę w nim niczego, co mogłoby zagrozić niezależności treści, którymi się dzielę. 

Update po 2020: Jeśli mi się na początku 2020 wydawało, że mam wokół podkastu wiele pracy, to zaiste, byłam w błędzie. Dlatego od listopada wspiera mnie Marta - Elf, która wzięła na siebie cały admin i organizację. Złoto z Patronie umożliwiło ten ruch i pozwala mi nadal zachować niezależność. 

Update po 2021: To zaczyna być jak relacja z podróży na kraniec galaktyki. Z każdym rokiem jest dziwniej i ciekawiej. Po 2021 i nagraniu 2592 godzin Zmierzchów zaliczyłam bliski kontakt z podłogą z przepracowania. Ilość zadań wzrosła do poziomu wcześniej niewyobrażalnego, dlatego podjęłam decyzję o emitowaniu odcinków co dwa tygodnie. Nie wiadomo, co mnie czeka w dalszym roku tej kosmicznej podróży.

 


Kim jest Niedźwiecka?

Człowiekiem. A oprócz tego terapeutką od seksu, związków i ciała.
Mam kilka kwitów różnych, ale bardzo nie lubię się nimi wachlować. Robię dużo rzeczy i dużo rzeczy mnie porusza. Mam jednak pewną trudność w mówieniu o tym, uważając, że bardziej powinno chodzić o robotę, niż o to, co jadam na śniadanie. 

Wiem jednak, że trudno jest się identyfikować z treściami znikąd. Dlatego zapraszam Cię na grupę na fb Niedźwiecka O Zmierzchu oraz moje konto na IG – niedzwieckamarta. Można tam podłapać jakąś inspirację, czegoś się dowiedzieć, wejść ze mną w interakcje. Jest tam też wiele osób, które mają zajawki podobne do twojej. Zawsze odpowiadam, liczę się z waszymi opiniami i staram się dawać coś od wartościowego siebie. 

 

 

W 2016 wydałam książkę „Slow Seks – uwolnij miłość” , która jest adaptacją wiedzy tantrycznej dokonaną na modłę nowoczesną. Zawartość ma pomóc w zbudowaniu świadomej relacji z własną seksualnością, po to by można było potem tworzyć związki z innymi i czerpać z tego przyjemność. Przy okazji wspiera dobrostan psychiczny, pogłębia kreatywność i aktywne bycie w świecie. Świadoma seksualność, nie sama książka. 

 

Update: luty 2021 reedycja książki "Slow Sex"

poszerzonej o trzy nowe rozmowy i zestaw ćwiczeń. 

 

Bardzo często coś mówię publicznie. Wywiady, radiowe, telewizorowe obecności czy spicze na różnych imprezach służą mi do nagłaśniania nieustannie tego samego. Ja w generalnie ciągle mówię to samo. W chwili, gdy większość populacji zaadaptuje korzystanie ze świadomej, pozytywnej seksualności, to zmienię zakres tematyczny - albo oddalę się na emeryturę. 

Chcę nagrywać „O Zmierzchu” bez presji reklamodawców. Sponsorów nie znajdę, bo omawiam zbyt trudne i zbyt kontrowersyjne kwestie. I nie mam zamiaru tego zmieniać. Jeśli widzisz to tak, jak ja, nie musze nic więcej wyjaśniać. 
 


You did toss a coin …

Bardzo Ci dziękuję! 

Książki. Podkasty. Zdjęcia. Administacja tej awanturki i wszystko, co związane z byciem w sieci. Czas ludzi, którzy pomagają. Mój czas. Kawa. Wino. Odpoczynek. Praca drugiej Marty, która pomaga ogarniać. To wszystko dzięki Tobie. 

Jeśli skoro chcesz zaistnieć, jako matronka / patron, to zakładam, że uważasz, że Zmierzchy mają sens. Może nawet dzielisz się odcinkami i polecasz mnie znajomym. Za to też bardzo dziękuję, bo ta forma wsparcia jest mega cenna. 

Będę się starała wymyślać niespodzianki, informować o wydarzeniach, na których możemy zobaczyć się osobiście. Jednak, jeśli czujesz, że dostajesz za mało uwagi albo chcesz o czymś wspomnieć, proszę napisz do mnie. Ja naprawdę bardzo dużo pracuję, a ta robota łatwa nie jest. I może być tak, że czasem zgubię wątki. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Rafal Ruta
Rafal Ruta
Próg: 13 zł
Magdalena Gruszczynska
Magdalena Gruszczynska
Próg: 33 zł
Aleksandra Maria Borowiecka
Aleksandra Maria Borowiecka
Próg: 13 zł
Urszula Rudzińska
Urszula Rudzińska
Próg: 44 zł
Helena Ślusarczyk
Helena Ślusarczyk
Próg: 69 zł