Avatar użytkownika

Michał Jan Borucki

4
patronów
140 
miesięcznie
3 650 
łącznie
4
patronów
140 zł 3 650 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki za wsparcie!

Twój istotny wkład zbliża nas powoli do osiągnięcia jednego z celów i poruszania świata niebanalną sztuką!
Każde 5 zł przyda się na niezbędne przybory i materiały do malowania, i rysowania.

Za Twoją hojność podziękuję imiennie z oznaczeniem w poście na Facebooku i na mojej stronie.
Twoje imię i nazwisko lub pseudonim zostanie również wpisane na listę patronów publikowaną w mediach społecznościowych i na stronie mborucki.com (jeśli sobie tego życzysz).

PODSUMOWANIE NAGRÓD:

• Podziękowanie z oznaczeniem na stronach Facebook i mborucki.com

• Wpisanie na listę Patronów publikowaną na tych stronach i na Patronite

DZIĘKI!
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
499 dostępnych miejsc
W grupie siła!

Dlatego w ramach podziękowania za tak znaczące wsparcie, zapraszam Cię do wyjątkowej grupy artystycznej na Facebooku wyłącznie dla Patronów!
Jeśli nie masz i nie chcesz mieć profilu na Facebooku, wszystkie materiały otrzymasz mailem.

Członkowie grupy jako pierwsi zobaczą każdy obraz, rysunek i film kilka dni przed premierą. W grupie publikowane też będą niedostępne gdzie indziej relacje z procesów twórczości i inne bonusowe materiały. Podyskutujemy też o sztuce i podzielimy się związanymi z nią przemyśleniami.

Po 3 miesiącach ciągłego wsparcia otrzymasz licencję na wykorzystanie w dowolnym celu moich obrazów w wersji cyfrowej. Zdjęcia zostaną do Ciebie wysłane mailem w wysokiej rozdzielczości.

PODSUMOWANIE NAGRÓD:

• Nagrody z poprzedniego progu

• Zaproszenie do grupy artystycznej na Facebook, tylko dla Patronów

• Wczesny dostęp do publikacji

• Ekskluzywne relacje z procesu tworzenia, wernisaży, targów i premier filmowych

• Po 3 miesiącach: Licencja na obrazy cyfrowe w wysokiej rozdzielczości

DZIĘKI!
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
198 dostępnych miejsc
Jesteście wielcy!

Razem z innymi Patronami możemy już budować coś naprawdę niesamowitego! Każde 20 zł będzie odkładane na realizację poszczególnych projektów, które dzięki Wam uda mi się po kolei zrealizować!

Wyjątkowy wkład zasługuje na wyjątkową nagrodę. Dlatego po 6 miesiącach ciągłego patronatu, otrzymasz wydrukowaną reprodukcję jednego z moich obrazów, sygnowaną osobiście przez autora. Plakaty w formacie A2 będą miały wartość kolekcjonerską ponieważ zostanie wydana ograniczona ich ilość! Tylko dla Patronów tego i kolejnych progów!

PODSUMOWANIE NAGRÓD:

• Nagrody z poprzedniego progu

• Po 6 miesiącach: Sygnowany przez autora wydruk jednego z obrazów (Edycja Limitowana)

DZIĘKI!
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
100 dostępnych miejsc
Dziękuję Mecenasie!

Z tak wielkim wsparciem moja działalność artystyczna może wreszcie rozwinąć skrzydła i nabrać rozpędu!

Jako oficjalny Mecenas Sztuki, oprócz wszystkich nagród z poprzednich progów znajdziesz się na liście publikowanej na tablicach informacyjnych i plakatach promocyjnych każdego wernisażu, premiery i wszystkich moich wydarzeń artystycznych organizowanych dzięki Twojemu wsparciu (jeśli sobie tego życzysz). Będziesz też oczywiście gościem honorowym na tych wydarzeniach, zaproszonym w pierwszej kolejności.

PODSUMOWANIE NAGRÓD:

• Nagrody z poprzedniego progu

• Wpisanie na listę Mecenasów publikowaną na tablicach informacyjnych i plakatach promocyjnych wszystkich wernisaży, premier i wydarzeń artystycznych (z zaproszeniem na te wydarzenia)

• Po 9 miesiącach: T-Shirt z nadrukiem jednej z moich wybranych prac (bawełna, kolor biały)

DZIĘKI!
90 zł miesięcznie
Wybierz 90 zł
29 dostępnych miejsc
Twoje zaangażowanie jest niewiarygodne!

A moja wdzięczność bezgraniczna! Musisz wyjątkowo kochać sztukę! Dzięki Twojej ogromnej hojności mogę spokojnie opowiadać swoje historie, malując i produkując kolejne filmy! Takie wsparcie bardzo pomoże też przy organizacji wernisaży, premier i innych wydarzeń artystycznych sławiących świat sztuki!

Limit tego progu jest tak skromny ponieważ nagrody w nim zawarte są jedyne w swoim rodzaju. Specjalnym podarunkiem będzie oryginalny rysunek ołówkowy mojego autorstwa i oznaczenie we wszystkich postach mediów społecznościowych (jeśli sobie tego życzysz).

PODSUMOWANIE NAGRÓD:

• Nagrody z poprzedniego progu

• Oznaczenie w we wszystkich postach związanych ze sztuką, w mediach społecznościowych

• Po 12 miesiącach: Oryginalny rysunek ołówkowy mojego autorstwa

DZIĘKI!
190 zł miesięcznie
Wybierz 190 zł
10 dostępnych miejsc
Brak mi słów! Jesteś już producentem!

Współtwórcą świata sztuki i filmu! Nasze wspólne realizacje artystyczne mogą podbijać Świat! Twój gigantyczny wkład przyniesie środki i czas nie tylko na tworzenie kolejnych dzieł sztuki ale także na ich promocję w kraju i za granicą.

Niech skromnym wyrazem mojej dozgonnej wdzięczności będzie namalowany specjalnie dla Ciebie oryginalny obraz olejny. Dzieło sztuki może być dla Ciebie zarówno cenną pamiątką jak i inwestycją, nad której przyszłością wspólnie pracujemy.

Zasługujesz na to żeby na wieki zapisać się na kartach historii sztuki! Twoje nazwisko lub pseudonim znajdzie się w napisach końcowych każdego mojego filmu animowanego oraz na odwrocie każdego namalowanego przeze mnie obrazu!

PODSUMOWANIE NAGRÓD:

• Nagrody z poprzedniego progu

• Wpisanie do napisów końcowych w filmach jako Producent

• Wpisanie na listę Patronów na odwrocie każdego obrazu i rysunku

• Po 15 miesiącach: Oryginalny obraz olejny mojego autorstwa

DZIĘKI!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Michał Jan Borucki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Umiem rysować dziwne rzeczy. Czasami coś namaluję. Marzę o stworzeniu filmu rysunkowego i na jego realizacji obecnie się skupiam. Zapraszam do Galerii i zapoznania się z moimi Celami! Poniżej i w Postach znajdziecie trochę więcej na temat mojej pracy oraz obecnych działań.

Cześć Patroni! 

Zapraszam do współtworzenia świata niezależnej sztuki i refleksji.

Najbardziej zależy mi na tym, żeby dać innym do myślenia i wywołać mieszankę emocji. Momentami szokować, żeby zwrócić uwagę na odmienne spojrzenie i sprowokować do dyskusji. Dyskusji na temat ludzkich zachowań, uczuć, religii czy współczesnych i historycznych wydarzeń oraz związanych z nimi procesów społecznych.

Utrwalając swoje surrealistyczne wizje, dążę do osiągnięcia technicznej perfekcji w rysunku i malarstwie. Chciałbym też regularnie produkować filmy animowane w tradycyjnej technice rysunkowej, nad czym obecnie pracuję we własnym, ołówkowym stylu.

Pragnę też dzielić się samodzielnie zdobywaną wiedzą na moim kanale YouTube i w mediach społecznościowych.

 

 

Rysuję ołówkiem. Maluję olejem na płótnie. Jestem samoukiem ale należę do Gdyńskiego stowarzyszenia artystycznego Halo Kultura. Obok mojej pracowni w podziemiu Miejskich Hal Targowych znajdują się chłodnie z mięsem. Nie ma dostępu do światła dziennego a na podłodze często można spotkać ślady krwi. Atmosfera twórcza jest zatem jedyna w swoim rodzaju. Chciałbym żeby moja twórczość też taka była, więc wszystko do siebie pasuje. Mam również wspaniałą żonę i dwie fantastyczne córki. Do spełnienia wszystkich marzeń i poruszania świata swoją twórczością, potrzebuję jeszcze Waszego Wsparcia!

 

 

Wasze wsparcie nie tylko pomoże mi rozwijać pasję i dzielić się moją dziwną twórczością z coraz szerszą widownią. Z Waszą pomocą stworzymy świat niezależnej sztuki i otwartych umysłów! Świat refleksji i twórczej swobody, do którego zapraszam Wszystkich odbiorców i patronów.

W zależności od wybranego progu i związanych z nim nagród, otrzymasz wiadomość z dalszymi wskazówkami. Pisz lub dzwoń jeśli masz pytania: 
Michał Borucki
604 612 395
mborucki@mborucki.com 

 

 

Rozwinięcie kilku zagadnień, które chciałbym poruszyć w swojej twórczości, przede wszystkim w filmach:

1. "Bajka o dwóch braciach"
Pamiętacie ilustrację z okładki jednego ze starszych wydań Baśni braci Grimm? Ilustrację autorstwa Bożeny Truchanowskiej i Wiesława Majchrzaka, przedstawiającą mężczyznę przebijającego głowę smoka w towarzystwie księżniczki? To ilustracja do tej bajki właśnie.

Chciałbym zobaczyć kiedyś jej animowaną ekranizację. Najlepiej we własnym wydaniu, które widzę w swoim rysunkowym stylu ale inspirowane nieco wizualną stroną twórczości Guillermo del Toro i Tima Burtona. Widzę też tutaj uniwersalne odniesienia do świata współczesnego.

 

2. Kiedyś było…

Problematyka starzenia się i trudności w nadążaniu za współczesnością, i rozpędzonym postępem cywilizacji w każdym pokoleniu na przykładzie postaci z kilku różnych pokoleń, z różnych czasów.

Mam wrażenie, że teraz częściej niż kiedykolwiek słyszę krytykę młodego pokolenia a w ślad za tym nostalgiczne „kiedyś to było!” i „ta dzisiejsza młodzież to, to i tamto a nie to co kiedyś”. Do szału mnie to doprowadza! Osoby, które to mówią nie pamiętają chyba, że to samo mówili ich rodzice, dziadkowie, pradziadkowie i tak do kenozoiku!

Ja patrzę na młodszych i często im zazdroszczę  bo mają takie rzeczy o jakich my w dzieciństwie marzyliśmy. Kocham swoje pokolenie ale każde ma swoje wady i zalety. Miało i będzie miało.

Temat rzeka. Chciałbym się z nim rozprawić wplatając w tę historię nie zawsze słuszną a często wymaganą wdzięczność dla rodziców i postęp wychowaniu dzieci na przełomie pokoleń. Przyjrzeć się bliżej staremu „dobremu” wychowaniu w kontrze do dzisiejszego traktowania dzieci.

 

3. Katecheza. Zbawienie czy destrukcja?

Czy obok pięknych historii o tworzeniu świata ma sens straszenie dzieci pójściem do piekła? Czy opowiadanie o zabijaniu własnego syna lub katowaniu i przybijaniu człowieka do krzyża faktycznie uczy dzieci pokory, i umiejętności przebaczania? Czy raczej wzbudza lęk i chęć zemsty? A może śmieszy istoty nie do końca jeszcze dojrzałe do tego, żeby zrozumieć pełny sens religii?

A jak wygląda nauka dzieci innych religii lub w innych krajach? Jakie były efekty tych nauk w innych czasach?

Chciałbym zmierzyć się z trudnym poszukiwaniem odpowiedzi na te pytania, na przykładzie kilku postaci wyznających odmienne religie, w różnych czasach. Pragnę skupić się na zachowaniach i poglądach występujących wśród osób, na które ich własna wiara wywiera szczególny wpływ. Osób będących żywą tkanką religii, którą współtworzą jako wyznawcy.

Czy religia ma wpływ na niektóre destrukcyjne zachowania człowieka? Jeśli tak, to na jakie i kiedy? Jeśli nie, to skąd takie zachowania u osób wierzących?

Czy zbawienne działanie ludzkiej wspólnoty musi skupiać się wokół religii? Czy nie może istnieć bez wiary? Jeśli nie, to gdzie ukojenia mają szukać osoby niewierzące? Czy w ogóle mogą je znaleźć?

 

4. Lock Down

Analiza psychologiczna relacji między ludźmi w czasie pandemii na tle teorii spiskowych antyszczepionkowców. Szeroki i aktualny temat, który chciałbym zawęzić do wpływu pandemicznych obostrzeń na ludzkie relacje i zachowania. Nie obejdzie się też bez roli wiary w tym zakresie. Zarówno wiary w siły nadprzyrodzone jak i wiary w różnej maści teorie, i słowa drugiego człowieka.

Alternatywnie: Parodia historii o superbohaterach z postacią człowieka, który w wyniku chorowania na COVID stracił smak i zaczął walczyć z przestępczością.

 

5. Alkoholizm
Jako trzeźwiejący alkoholik i narkoman nie mógłbym, nie podjąć tego tematu. Chciałbym pokazać mechanizmy uzależnienia i ich przyczyny oraz następstwa głównie na przykładzie własnych doświadczeń. Zarówno z okresu aktywnego chlania i ćpania, jak i z trudnego czasu trzeźwienia. 

 

Inne pomysły lub modyfikacje i sugestie dotyczące tych tematów możemy omawiać wspólnie na grupie Patronów (na Facebook).

Tematy będą zbierane i publikowane tutaj, i w grupie do momentu osiągnięcia celu i zostanie dokonany wybór.

 

 

„A dlaczego ten nieśmieszny obraz mnie rozbawił?”

Komentarz pani Dominiki do jednego z moich obrazów doskonale oddaje to, czym chciałbym się podzielić. Nie zawsze zrozumiałym bałaganem własnych myśli i emocji. Konfliktem przeciwstawnych uczuć żyjących ze sobą w symbiozie. Jak ludzie w społeczeństwie.

Same procesy społeczne i kulturowe także znajdują odbicie w mojej sztuce. Choć nie odnoszę się do nich wprost. Chcę poruszyć odbiorców i skłonić ich do refleksji. Rozpocząć dyskusję niekoniecznie zabierając głos. Od dziecka miałem trudności z komunikacją werbalną więc mówię przez swoją twórczość.

Cele Autora

Dzień Który Przepadł
  • 15 000 zł
  • 11 350 zł brakuje
24%
Spełnienie jednego z moich największych marzeń. Film animowany zrealizowany do piosenki Tomasza Adamczaka „Dzień który przepadł”. Animację tworzę tradycyjną techniką poklatkową z ręcznie rysowanych ilustracji.

Filmowa interpretacja utworu poruszy problematykę poszukiwania tożsamości jednostki w społeczeństwie.
Teledysk ma przykuć uwagę widza zarówno oryginalną, symboliczną formą, jak i wszechstronną treścią skłaniając do refleksji oraz wyciągnięcia wniosków m. in. z destrukcyjnych działań człowieka.

Ma zmotywować do podjęcia próby zredukowania współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych w dążeniu do nadania życiu pozytywnego wymiaru i zabezpieczenia go przyszłym pokoleniom. Praca ma uświadamiać odbiorców o istotnej roli i sile jednostki w kształtowaniu globalnego środowiska, w którym bierność i apatia prowadzi do zguby.

Dystopijna atmosfera utworu stanowi antywzorzec produktywnego korzystania z każdego dnia życia. Takie odwrotne przesłanie może pomóc uzmysłowić konsekwencje obojętności prowadzącej do stagnacji i cichego przyzwolenia na decydowanie za nas, w jakim świecie żyjemy.
Interpretacja piosenki koresponduje z jej osobistym, acz uniwersalnym charakterem.

Środki z osiągnięcia tego celu pozwolą mi na poświęcenie czasu, zdobycie niezbędnych materiałów i zatrudnienie fachowców do stworzenia tego niezwykłego filmu.
Pełnometrażowy Film Animowany
  • 90 000 zł
  • 86 350 zł brakuje
4%
Produkcja pełnometrażowego filmu rysunkowego. Największe marzenie mojego życia twórczego i zawodowego!
Stworzenie postaci i nowego świata w surrealistycznym odbiciu rzeczywistości. Przedstawienie poruszającej historii bohaterów odwołującej się do życia w naszej dziwnej cywilizacji i związanych z tym uczuć. Animację wykonuję tradycyjną techniką poklatkową z ręcznie rysowanych ilustracji.
Ponieważ moimi filmowymi idolami są tacy reżyserowie jak Marek Koterski, Wojciech Smarzowski, Terry Gilliam, Tim Burton czy Sylvain Chomet, prawdopodobnie znajdzie się w mojej produkcji nuta inspiracji ich twórczością. Klimat będzie na pewno mocny.

Poniżej skrót kilku zagadnień, które chciałbym poruszyć w filmie. Ich rozwinięcie znajdziecie w Wizytówce.

1. "Bajka o dwóch braciach" Pamiętacie ilustrację z okładki jednego ze starszych wydań Baśni braci Grimm? Ilustrację przedstawiającą mężczyznę przebijającego głowę smoka w towarzystwie księżniczki? To ilustracja do tej bajki właśnie. Chciałbym zobaczyć kiedyś jej animowaną ekranizację. Najlepiej we własnym wydaniu.

1. Kiedyś było… Mam wrażenie, że teraz częściej niż kiedykolwiek słyszę krytykę młodego pokolenia a w ślad za tym nostalgiczne „kiedyś to było!” i „ta dzisiejsza młodzież to, to i tamto a nie to co kiedyś”. Osoby, które to mówią nie pamiętają chyba, że to samo mówili ich rodzice, dziadkowie, pradziadkowie i tak do kenozoiku! Temat rzeka. Chciałbym się z nim rozprawić na przykładzie porównania kilku pokoleń wplatając też wątek wychowywania dzieci.

2. Katecheza. Zbawienie czy destrukcja? Czy obok pięknych historii o tworzeniu świata ma sens straszenie dzieci pójściem do piekła? Czy opowiadanie o zabijaniu własnego syna lub katowaniu i przybijaniu człowieka do krzyża faktycznie uczy dzieci pokory i umiejętności przebaczania? Czy raczej wzbudza lęk i chęć zemsty? Chciałbym zmierzyć się z trudnym poszukiwaniem odpowiedzi na te pytania, na przykładzie kilku postaci wyznających odmienne religie, w różnych czasach.
Działanie
  • 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Taka kwota Waszego hojnego wkładu spokojnie wystarczy na regularne zakupy przyborów i mediów niezbędnych do realizacji artystycznych projektów.
Twórcza Wolność i Niezależność
  • 3 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Tak wielkie wsparcie z Waszej strony pozwoli na moje całkowite oddanie sztuce i artystycznej pasji. Osiągniecie tego celu będzie oznaczało moją twórczą wolność i niezależność, co znajdzie odbicie w moich pracach. Pozwoli na swobodną realizację kolejnych obrazów i filmów animowanych.
Przy takim wkładzie będę w stanie namalować zapierający dech w piersiach obraz co 2 miesiące i produkować co najmniej jeden film krótkometrażowy rocznie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Michał Jan Borucki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Anna Parafinowicz
Anna Parafinowicz
10 zł
Małgorzata Borucka
Małgorzata Borucka
90 zł
Małgorzata Borucka
Małgorzata Borucka
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.