Michał Jan Borucki

W Patronite od 25.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1617

Liczba Patronów: 1660

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
170 miesięcznie
2 070 łącznie

Twórcza Wolność i Niezależność

3 500 zł

59%

osiągnięto

1 430 zł

brakuje

Tak wielkie wsparcie z Waszej strony pozwoli na moje całkowite oddanie sztuce i artystycznej pasji. Osiągniecie tego celu będzie oznaczało moją twórczą wolność i niezależność, co znajdzie odbicie w moich pracach. Pozwoli na swobodną realizację kolejnych obrazów i filmów animowanych.
Przy takim wkładzie będę w stanie namalować zapierający dech w piersiach obraz co 2 miesiące i produkować co najmniej jeden film krótkometrażowy rocznie.

Dzień Który Przepadł

15 000 zł

13%

osiągnięto

12 930 zł

brakuje

Spełnienie jednego z moich największych marzeń. Film animowany zrealizowany do piosenki Tomasza Adamczaka „Dzień który przepadł”. Animację tworzę tradycyjną techniką poklatkową z ręcznie rysowanych ilustracji.

Filmowa interpretacja utworu poruszy problematykę poszukiwania tożsamości jednostki w społeczeństwie.
Teledysk ma przykuć uwagę widza zarówno oryginalną, symboliczną formą, jak i wszechstronną treścią skłaniając do refleksji oraz wyciągnięcia wniosków m. in. z destrukcyjnych działań człowieka.

Ma zmotywować do podjęcia próby zredukowania współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych w dążeniu do nadania życiu pozytywnego wymiaru i zabezpieczenia go przyszłym pokoleniom. Praca ma uświadamiać odbiorców o istotnej roli i sile jednostki w kształtowaniu globalnego środowiska, w którym bierność i apatia prowadzi do zguby.

Dystopijna atmosfera utworu stanowi antywzorzec produktywnego korzystania z każdego dnia życia. Takie odwrotne przesłanie może pomóc uzmysłowić konsekwencje obojętności prowadzącej do stagnacji i cichego przyzwolenia na decydowanie za nas, w jakim świecie żyjemy.
Interpretacja piosenki koresponduje z jej osobistym, acz uniwersalnym charakterem.

Środki z osiągnięcia tego celu pozwolą mi na poświęcenie czasu, zdobycie niezbędnych materiałów i zatrudnienie fachowców do stworzenia tego niezwykłego filmu.

Pełnometrażowy Film Animowany

90 000 zł

2%

osiągnięto

87 930 zł

brakuje

Produkcja pełnometrażowego filmu rysunkowego. Największe marzenie mojego życia twórczego i zawodowego!
Stworzenie postaci i nowego świata w surrealistycznym odbiciu rzeczywistości. Przedstawienie poruszającej historii bohaterów odwołującej się do życia w naszej dziwnej cywilizacji i związanych z tym uczuć. Animację wykonuję tradycyjną techniką poklatkową z ręcznie rysowanych ilustracji.
Ponieważ moimi filmowymi idolami są tacy reżyserowie jak Marek Koterski, Wojciech Smarzowski, Terry Gilliam, Tim Burton czy Sylvain Chomet, prawdopodobnie znajdzie się w mojej produkcji nuta inspiracji ich twórczością. Klimat będzie na pewno mocny.

Poniżej skrót kilku zagadnień, które chciałbym poruszyć w filmie. Ich rozwinięcie znajdziecie w Wizytówce.

1. "Bajka o dwóch braciach" Pamiętacie ilustrację z okładki jednego ze starszych wydań Baśni braci Grimm? Ilustrację przedstawiającą mężczyznę przebijającego głowę smoka w towarzystwie księżniczki? To ilustracja do tej bajki właśnie. Chciałbym zobaczyć kiedyś jej animowaną ekranizację. Najlepiej we własnym wydaniu.

1. Kiedyś było… Mam wrażenie, że teraz częściej niż kiedykolwiek słyszę krytykę młodego pokolenia a w ślad za tym nostalgiczne „kiedyś to było!” i „ta dzisiejsza młodzież to, to i tamto a nie to co kiedyś”. Osoby, które to mówią nie pamiętają chyba, że to samo mówili ich rodzice, dziadkowie, pradziadkowie i tak do kenozoiku! Temat rzeka. Chciałbym się z nim rozprawić na przykładzie porównania kilku pokoleń wplatając też wątek wychowywania dzieci.

2. Katecheza. Zbawienie czy destrukcja? Czy obok pięknych historii o tworzeniu świata ma sens straszenie dzieci pójściem do piekła? Czy opowiadanie o zabijaniu własnego syna lub katowaniu i przybijaniu człowieka do krzyża faktycznie uczy dzieci pokory i umiejętności przebaczania? Czy raczej wzbudza lęk i chęć zemsty? Chciałbym zmierzyć się z trudnym poszukiwaniem odpowiedzi na te pytania, na przykładzie kilku postaci wyznających odmienne religie, w różnych czasach.

Działanie

500 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Taka kwota Waszego hojnego wkładu spokojnie wystarczy na regularne zakupy przyborów i mediów niezbędnych do realizacji artystycznych projektów.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata Borucka
Małgorzata Borucka
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Alan S
Alan S
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anna Parafinowicz
Anna Parafinowicz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł