Miej Miejsce

W Patronite od 23.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 772

Liczba Patronów: 787

Zostań Patronem
Kup na prezent
21 patronów
635 miesięcznie
7 650 łącznie

Rozwijamy dział „W Ukrainie”

1 700 zł

miesięcznie

37%

osiągnięto

1 065 zł

brakuje

W kwietniu 2022 r. uruchomiliśmy na Miej Miejsce nowy, dwujęzyczny dział, w którym przybliżamy czytelniczkom i czytelnikom kulturę ukraińską, rozmawiamy o sytuacji, w jakiej znajdują się Ukrainki i Ukraińcy związani z branżą kultury, artystki i artyści, a także pozostali mieszkańcy kraju. Zależy nam na tworzeniu przestrzeni sprzyjającej wymianie wiedzy i doświadczeń między Ukraińcami i Polakami, nawiązywaniu relacji i budowaniu twórczych sojuszy.

Zamierzamy sukcesywnie rozwijać ten projekt, ale brakuje nam środków finansowych na pokrycie kosztów tłumaczeń i honorariów autorskich. Wynagrodzenia wypłacone ukraińskim autorkom, autorom, artystkom i artystom stanowić będą formę wsparcia finansowego dla tych osób w obecnej trudnej sytuacji. Przekazane przez Was 1700 zł pozwoli nam włączyć do naszego harmonogramu publikacji jeden nowy artykuł z działu „W Ukrainie” miesięcznie, oczywiście opracowany w językach ukraińskim i polskim.

Startujemy z nowym działem „Literatura”

2 200 zł

miesięcznie

28%

osiągnięto

1 565 zł

brakuje

Od dawna słyszymy od naszych czytelniczek i czytelników, że na Miej Miejsce brakuje tekstów poświęconych literaturze. Bardzo chcemy to zmienić i powiększyć nasz zespół o utalentowane krytyczki i krytyków literackich, którzy wybiorą dla Was wartościowe lektury, zarówno najświeższe głosy dotyczące ważnych zjawisk społecznych i kulturowych, jak i nieco starsze pozycje z obrzeży kanonu.

Dzięki wsparciu wysokości 2200 zł będziemy mogli zamówić i opublikować co miesiąc jeden tekst o książkach, który uzupełni nasze stałe propozycje dotyczące sztuki współczesnej, teatru czy spraw miejskich.

Co najmniej dwa teksty o książkach każdego miesiąca

3 200 zł

miesięcznie

19%

osiągnięto

2 565 zł

brakuje

Jeżeli obdarzycie nas zaufaniem i przekażecie aż 3200 zł miesięcznie, z przyjemnością przygotujemy dla Was co najmniej dwa teksty dotyczące literatury (a oprócz tego artykuł do działu „W Ukrainie” oraz inne treści).

Czas na newsletter Miej Miejsce

4 000 zł

miesięcznie

15%

osiągnięto

3 365 zł

brakuje

Nasza redakcja działa w stylu partyzanckim, bez siedziby i pensji, a zdecydowana większość zdobytych przez nas funduszy trafia prosto do autorek i autorów tekstów. Z tego powodu nigdy nie mogliśmy pozwolić sobie na uruchomienie i regularną wysyłkę newslettera. To może się zmienić dzięki Wam!

Wsparcie na poziomie 4000 zł miesięcznie umożliwi nam comiesięczne wysyłanie Wam listu wypakowanego nie tylko zajawkami ciekawych tekstów, ale także poleceniami wybranych przez nas wydarzeń kulturalnych z Łodzi i kraju.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Justyna Smolińska
Justyna Smolińska
Próg: 10 zł
Magdalena Milewska
Magdalena Milewska
Próg: 30 zł
Jarek Ogrodowski
Jarek Ogrodowski
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Daniel Muzyczuk
Daniel Muzyczuk
Próg: 10 zł