Dariusz Mierzwa

W Patronite od 25.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Poznaj sztukę którą przedstawiam w surrealistycznych i metafizycznych obrazach, to obrazy oderwane od otaczającej nas rzeczywistości. Z całą pewnością przeniosą Cię one w zupełnie inny wymiar.

O Autorze

  Współpracuję z domami aukcyjnymi w Polsce. Moje obrazy wystawiam w USA,  Francji, Włoszech, Niemczech i Emiratach Arabskich.  Moje malarstwo jest oparte na starych technologiach, a dostępność i znajomość technologii cyfrowych pozwala mi na całkowicie inne spojrzenie na zagadnienia sztuki i przesłanek surrealizmu i realizmu magicznego. Często wykorzystuję fotografię lub szkice fotograficzne jako koncepcję mojego malarstwa. 

Odkryj sztukę którą przedstawiam w surrealistycznych i metafizycznych dziełach, i poznaj moją twórczość. Poznaj grafiki i obrazy oderwane od otaczającej nas rzeczywistości. Z całą pewnością przeniosą Cię one w zupełnie inny wymiar rzeczywistości, do którego możesz sięgać codziennie. Przedstawiam swoją twórczość, która wymyka się ludzkiej naturze, a na myśl przywodzi metafizyczne wymiary, jakby spoza znanej nam rzeczywistości. Światy te, chociaż powstałe w najgłębszych zakamarkach ludzkiego umysłu, posiadają zupełnie inne zasady niż te nam znane. Ukryte w nich piękno doceniane jest przez krytyków sztuki na całym świecie. Moje obrazy cechuje gra światłem, kolorami, przestrzenią, fakturami i kontrastem. Dzieła pozostawiają ogromne pole do interpretacji. Chociaż nadaję tytuły swoim obrazom, to jednak nie tłumaczy to ich znaczenia. Dzięki temu można samemu puścić wodze fantazji zanurzając się w rzeczywistości tak odmiennej od tej, z którą do czynienia mamy na co dzień.

Rawa Blues – 1989 scenografia Katowice „Spodek” Hala Widowiskowa – 1989.

 

Prezentuję kilka swoich obrazów m.in obraz pt. "Journey into the depths of pain relief" - to widok bramy (obraz pt. Brama do Wszechświata) ze środka wszechświata, motyw dłoni symbolizuje spokój i skupienie, podczas gdy spalona zapałka ma symbolizować koniec podróży życia, która jest nam wszystkim pisana. Prezentacja tej podróży to moja wizja drugiej strony bramy wszechświata. 

Prezentacja dwóch moich obrazów na wystawie Dubaju przez właścicielkę Galerii AvA Emmę  Chiaramonte. Wystawę zainaugurowali Jego Wysokość Książę dr Bandar bin Salman bin Muhammad Al Saud i Jego Ekscelencja dr Sulaiman Musa Al Jassim, Wiceprzewodniczący Rady Powierniczej Fundacji Kultury Sultan bin Ali Al Owais, w obecności kilkudziesięciu artystów, intelektualistów i osób publicznych.

Emma Chiaramonte właścicielka AvA Gallery w Dubaju prezentuje moją twórczość w Sultan Bin Ali Al Owais Cultural Foundation w Dubaju wraz z innymi artystami z całego świata.

 

Obraz "Exodus" (40 x 50 cm) powstał w wyniku zainspirowania się wydarzeniami współczesnej imigracji. Potrzebna jest gotowość do przyjęcia ludzi uciekających przed wojną i głodem, empatia i pomoc dla tych, którym odebrano podstawowe prawa, w tym prawo do swobodnego i bezpiecznego wyznawania wiary. Musimy robić, co możemy, aby ulżyć tym cierpieniom, pracować niestrudzenie, inteligentnie i stale na rzecz sprawiedliwości i pokoju, świadcząc konkretnymi faktami o wartościach humanistycznych i prawach człowieka.

W swojej działalności artystycznej realizowałem produkcje oraz projekty i scenografię ponad 100 realizacji widowiskowo- telewizyjnych. Wykonałem projekty scenografii min. takich koncertów jak: Rawa Blues, Metalmania, Miss Polonia, Motocross w katowickim Spodku oraz wiele innych realizacji teatralnych i widowiskowych. m.in. dla Telewizji Sky, Metal Mind Production, Rawa Blues, Miss Polonia, festiwali muzycznych i również na zlecenie Telewizji Polskiej (1980-1990). 

Metal Batlle - 1988 scenografia dla Metal Mind Productions Katowice "Spodek" Sala Widowiskowa 07.02.1988 r.

Realizuję się na rynku sztuki, poprzez realizacje takie jak projektowanie graficzne, fotografię czy malarstwo. Jestem autorem logotypów znanych polskich firm. Nadal maluję i rysuję. Jest to moja pasją.

"Moja Diuna - świat nadziei, 2021", obraz olejny na płótnie

Pasja fotografii i malarstwa ma dla mnie wiele znaczeń. Sądzę, że nie da się tego zamknąć w kilku słowach czy zdaniach. Ilu ludzi tyle będzie definicji. Definicje nie opiszą moich emocji związanych z posiadaną pasją, a w szczególności z tworzenia. Nie mam też złotych porad jak może zmienić się życie każdego z nas podczas realizacji swoich pasji i marzeń oraz ile czasu jest potrzebne aby móc sobie odpowiedzieć, co oznacza że jest się twórcą i artystą.  

Kiedy zaczynam malować, szukam ciekawych, metafizycznych krajobrazów tracę poczucie czasu, a jednocześnie nie czuję zmęczenia. Ogromną satysfakcję sprawia mi przenoszenie koncepcji na płótno. Czas spędzany przy sztaludze jest jak podróż w innych wymiar. Kiedy maluję mogę się odprężyć, przestać myśleć o rzeczach przyziemnych, problemach, a znaleźć się w innym świecie, który pochłania mnie bez końca. Życie bez pasji byłoby smutne. 

Chciałbym, aby moja pasja mogła pomóc innym ludziom w ciężkich kolejach życia. Poprzez sprzedaż swoich prac chciałbym wspomóc działalność pomocową dla dzieci, lub poprzez stowarzyszenia i fundacje wesprzeć działalność instytucji pozarządowych. Moje rozterki i spostrzeżenia często publikuję na swoim blogu https://mierzwa.com.pl, gdzie również jest dostęp do galerii moich prac. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent