Mietek Szcześniak

W Patronite od 14.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 746

Liczba Patronów: 823

Zostań Patronem
14 patronów
470 miesięcznie
950 łącznie
Cześć! ,,...Dobrze, że jesteś..."! Stwórzmy razem przestrzeń, gdzie dobra muzyka, dobry tekst i talent wykonawczy będą docenione i uszanowane. Gdzie treść i forma, ambicja i poezja będą atutami dla artystów i ich odbiorców.

O Autorze

       Witajcie, tu Mietek, Mieczysław, Mieczu - i jak jeszcze chcecie - Szcześniak.  

       Jestem śpiewakiem, który występował na koncertach i festiwalach popowych, jazzowych,  gospelowych, etnicznych i muzyki współczesnej. Najbardziej znana jest, oczywiście, działalność popowa, np. piosenki ,, Spoza nas", ,,Zaczekam", ,,No co ty na to?",  ,,Twoja miłość" czy ,, Dumka na dwa serca". Jednak ciągle nagrywam nowe rzeczy, koncertuję i mam pasję w tworzeniu, muzykowaniu i uczeniu studentów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Wiem, jak było, wiem jak jest , a - z Wami, dzięki Wam - możemy zmieniać to, co będzie. Dlatego zdecydowałem zwrócić się do Was z propozycją takiej współpracy. Jeżeli podoba Wam się mój świat, opowiadanie, chęci i cele, jeśli cenicie moją pracę - to propozycja dla Was. Jeżeli mnie nie znacie - sprawdźcie to...

Właśnie kończę nagrywanie z jazzową pianistką Joanną Gajdą nowego albumu ze standardami jazzowymi: Round Midnight (Bernard Hanighen/Thelonious Monk), Giant Steps (John Coltrane), Work Song (Nat Adderly/Oscar Braun Jr), Tokio Blues ( Horace Silver), Chameleon (Herbie Hancock/ Bennie Maupin), My Little Suede Shoes (Charlie Parker), Up Jump Spring (Freddie Hubbard/Abbey Lincoln), Cherokee (Ray Noble).

Celem tego projektu jest podanie następnemu pokoleniu schedy kulturowej XX wieku - znakomitych kompozycji wirtuozów jazzu jako piosenek dla dzieci. Joanna Gajda napisała śmieszne i inteligentne, skierowane do dzieciaków - również tych dorosłych, teksty, które zostały przeze mnie i wtórujący mi chór dzieciaków nagrane w Studio S-4 w Warszawie. W towarzystwie uznanych instrumentalistów jazzowych średniego pokolenia, nagrał to z nami legendarny, czarnoskóry perkusista Taylor Baker Newman. Mam nadzieję, że dzisiejsze dzieciaki, odkryją za jakiś czas, że piosenki ich dzieciństwa to wielkie, klasyczne utwory, wykonywane przez tuzów światowego jazzu. I że nic nie jest trudne, dopóki to zabawa, pasja i nikt nie przestrzega (szczególnie dorośli i tzw. autorytety) przed trudem i skomplikowaniem, również w muzyce.

Kolejny album, nad którym pracuję od trzech lat w Los Angeles, to napisane przeze mnie, Wendy Waldman i wieloletniego kierownika muzycznego Arethy Franklin - HB Barnum'a piosenki w stylu starego rhytm&bluesa, gospel, jazz i funky. Nagrywamy je z afroamerykańskim chórem Life Choir z Los Angeles i z amerykańskimi instrumentalistami. W projekcie biorą też udział polscy muzycy: Paweł Zarecki i Marcin Pospieszalski. Z chórem Life Choir podjąłem stałą współpracę, oprócz nagrań - koncertujemy też razem w Stanach. Płyta ukaże się w 2020 roku w USA, a póżniej, mam nadzieję, będzie miała swoją premierę w Polsce.

Oprócz tego, przygotowuję z managementem dużą trasę koncertową z okazji mojego jubileuszu pracy artystycznej. W programie będą nagrywane przeze mnie piosenki i wybrane perełki z repertuaru innych artystów. Planujemy duży aparat wykonawczy z orkiestrami symfonicznymi, chórem i dużym bandem. Koncerty będą głównie w polskich filharmoniach, teatrach i większych salach widowiskowych. Mam nadzieję zaprosić gwiazdy polskie i zagraniczne, żeby razem cieszyć się muzykowaniem i dobrym towarzystwem. Finałem tego zajścia ma być płyta live, nagrywana w czasie koncertów, którą chciałbym podsumować swoją dotychczasową działalność.

Rozważam też propozycję nagrania polskiego zbioru cennych, moim zdaniem, piosenek i wydania ich na kilku płytach, tworzących tzw. polski ,,Song Book"

Projekt „Piosenki jazzowe nie tylko dla dzieciaków” powstał w celu zaznajomienia najmłodszego grona   słuchaczy z gatunkiem muzyki adresowanym zwykle do starszego grona odbiorców. Przyjęło się bowiem sądzić że jazz jest co najmniej niełatwy w odbiorze a co za tym idzie nie nadaje się dla małych uszu. Czy to prawda? Okazuje się że niekoniecznie. Wystarczy tylko  opowiedzieć go dzieciom językiem dla nich zrozumiałym.Takiego zadania podjęli się Mieczysław Szcześniak i Joanna Gajda nagrywając wspólnie płytę pełną wspaniałych standardów  których twórcami są między innymi Herbie Hancock, Charlie Parker czy John Coltrane.

Każdy z nich, został specjalnie na tę okazję opatrzony napisanym przez Joannę polskim tekstem traktującym o dziecięcych sprawach. W projekcie wzięła udział bardzo utalentowana  zgraja dzieciaków, którym na szczęście nikt nie zdążył powiedzieć że jazz jest trudny, co zaowocowało świetną zabawą  podczas sesji nagraniowej.

Na płycie usłyszeć  można ponadto genialnego  amerykańskiego perkusistę oraz wieloletniego mentora jazzowej młodzieży, Newmana Taylora Bakera oraz odpowiedzialnego za warstwę aranżacyjną Jacka Namysłowskiego.

Powstałe nagranie to chęć przekazania jazzu  jako schedy kulturowej XX wieku wraz  radością muzykowania  następnemu pokoleniu. Mając na uwadze walor edukacyjny projektu, warto aby  zaistniał on  wśród jak najszerszej publiczności.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Artur Ratajczak
Artur Ratajczak
Próg: 25 zł
Daniel Kruczynski
Daniel Kruczynski
Próg: 10 zł
Elżbieta  Włodarz
Elżbieta Włodarz
Próg: 10 zł
Joanna  Czakańska
Joanna Czakańska
Próg: 100 zł
Piotr Siwik
Piotr Siwik
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł