Miłosz.między.innymi

W Patronite od 26.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 242

Liczba Patronów: 206

Zostań Patronem
Kup na prezent
106 patronów
2 520 miesięcznie
33 830 łącznie
Tworzę analizy, omówienia i eseje o tym, co dotyczy nas wszystkich - o kryzysie demokracji, wojnie, katastrofie klimatycznej, rosnących nierównościach, atakach na prawa mniejszości. Z jasną myślą przewodnią - życie zawsze toczy się "między innymi" - ludźmi, przyczynami, interesami, motywacjami.

O Autorze

Cześć, nazywam się Miłosz Wiatrowski-Bujacz i jestem ekonomistą, historykiem i politologiem.

Mam pięć kotów i pięć magisterek, a poza Polską mieszkałem w pięciu krajach - Francji, Holandii, Szwajcarii, Belgii i Stanach Zjednoczonych.

Mam też dwa psy. W przeciwieństwie do kotów, tutaj żadne liczbowe zbiegi okoliczności nie przychodzą mi do głowy. Jakoś tak wyszło, że jednego dnia miałem zero psów, a trzy miesiące później już dwa. I tak już zostało, bo z większą liczbą bym sobie nie poradził.

Na śniadanie, obiad i kolację jem polityczne, gospodarcze i społeczne wieści ze świata, a w przerwach opowiadam o nich moim kotkom i psom na kolegiach redakociopsijnych (przepraszam ¯\_(ツ)_/¯).

Swoimi spostrzeżeniami dzielę się na moich mediach społecznościowych (przede wszystkim na instagramie) a także na łamach mediów tradycyjnych - pisałem m.in. dla oko.press i tygodnika Polityka, a przez ostatnie dwa lata byłem stałym współpracownikiem Gazety Wyborczej.

Wszystkim moim refleksjom przyświeca jasna myśl przewodnia - życie społeczne, polityczne, gospodarcze, kulturowe zawsze toczy się "między innymi".

Nie tylko sami nie istniejemy w odosobnieniu ani w próżni, ale globalne i lokalne problemy z którymi się zmagamy są niczym naczynia połączone. Jako jednostki nie mamy szans samotnie rozwiązać globalnych problemów. A te globalne problemy nie mają prostych, jednowymiarowych rozwiązań.

Niestety większość najbardziej promowanych w mediach "ekspertów" oferuje właśnie takie proste, aroganckie odpowiedzi, równie leniwe co fałszywe. Swoją działalnością staram się pokazać, że nie tylko trzeba, ale i można inaczej.

Dlaczego Patronite?

Nie chcę chować się za paywallem.

Chcę bezpośredniej relacji między mną a wami, a nie decyzji podejmowanych przez kolegia redakcyjne, czy dyżurnych wydawców, w oparciu o algorytmy optymalizacji wyszukiwarek internetowych lub analizy tego, co kiedy najlepiej się sprzeda.

To właśnie dzięki mojemu profilowi na instagramie udało mi się dotrzeć do największej liczby z was. Przykuć wasze zainteresowanie, zdobyć wasze zaufanie, poznać was nieporównywalnie lepiej, niż byłoby to możliwe w ramach pisania dla tradycyjnych mediów.

Moim marzeniem i ambicją jest być tam, gdzie są osoby, dla których moje treści są wartościowe.

Dlatego zamiast pisać dla tradycyjnych mediów chcę skupić się całkowicie na tych kanałach, które pozwalają mi pielęgnować bezpośrednią relację z wami i jak najszersze dotarcie do wszystkich tych, którzy widzą w tworzonych przeze mnie treściach coś wartościowego.

Przez ostatnie dwa lata bez przerwy zmagałem się z dylematem - jak podzielić czas i wysiłek między pisaniem bezpośrednio do moich obserwujących, a regularną pracą dziennikarską, która opłacała moje rachunki.

Chcę tworzyć "Miłosz.między.innymi" w całości z myślą o was. Bez reklamodawców, bez wprowadzania opłat za moje teksty.

W tym celu potrzebuje jednak wsparcia z waszej strony - moich potencjalnych patronek i patronów. To ono umożliwi mi rozwijanie mojej aktywności w ramach instagrama i newslettera (oraz, mam nadzieję, przy użyciu innych formatów) i tworzenie treści dostępnych dla wszystkich.

Będę ogromnie wdzięczny za waszą pomoc.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Mariusz Jańczak
Mariusz Jańczak
Próg: 10 zł
Astrida Macijewicz
Astrida Macijewicz
Próg: 10 zł
Magdalena N.
Magdalena N.
Próg: 20 zł
Agnieszka Gruszczyńska-Hyc
Agnieszka Gruszczyńska-Hyc
Próg: 20 zł