Avatar użytkownika

Aleksander Biesiada

0
patronów
0 
miesięcznie
279 
łącznie
0
patronów
0 zł 279 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Poruszamy ważny temat
Dziękuję, każda kwota jest ważna. To jasny sygnał dla mnie, że poruszam ważne kwestie! Twoja pomoc pozwala mi w tworzyć nowe treści na blogu, zdobywać materiały, kupować podręczniki medyczne czy opłacać udział w szkoleniach. To także niezbędne wsparcie służące utrzymaniu domeny, serwera czy kosztów grafiki.
12 zł miesięcznie
Rozmawiamy
Bardzo doceniam Twoją pomoc. Razem możemy stworzyć coś naprawdę unikalnego - rozwijać blog o medycynie paliatywnej, opiece wspierającej, o umieraniu. Przekazywać jedne z najważniejszych tematów. Przy tej kwocie wsparcia zapraszam do zamkniętej grupy Mistrza Polikarpa na facebooku. Tam prowadzimy dyskusje i rozmowy na tematy związane z blogiem. To tam możesz wpływać aktywnie na nowe treści ukazujące się na blogu.
26 zł miesięcznie
Rozwijamy Polikarpa
Dziękuję za Twoją pomoc! Solidne środki! To kwota, która umożliwia nie tylko funkcjonowanie bloga, ale i jego rozwijanie. Zapraszam do grupy na facebooku (z progu wsparcia: 12 zł), uzyskasz wpływ na rozwój bloga. Dodatkowo, jeden raz w miesiącu otrzymasz ode mnie maila z informacją, nad czym teraz pracuję i jakie ciekawe materiały do bloga zbieram.
58 zł miesięcznie
Rzetelnie edukujemy
Brakuje nam wiedzy o opiece nad ciężko Chorymi w naszych domach. Widzę to niemal codziennie w swojej pracy. Twoje wsparcie pozwala mi budować naprawdę rzetelne źródło informacji dla Pacjentów i Ich Bliskich (dla Ciebie). Takie wsparcie gwarantuje, że będę przygotowywał regularnie 2x w miesiącu wpisy dotyczące opieki paliatywnej, wspierającej i umierania. Otrzymasz dostęp do tych treści jeszcze przed ich publikacją oraz będziesz mogła/mógł wpływać na wybór tematów i formę ich przedstawienia.
Oczywiście otrzymasz także dostęp do grupy facebookowej oraz do specjalnego mailingu (z poziomu wsparcia 12 zł i 26 zł).
98 zł miesięcznie
Wybierz 98 zł
30 dostępnych miejsc
Przyspieszamy działanie
Takie wsparcie to dla Mistrza Polikarpa ogromna pomoc. Pozwala tworzyć treści blogowe, dodatkowe materiały (publikowane za darmo) oraz rozwijać zaniedbane dotąd działy na blogu, w tym rozdział dla Opiekunów. Taka kwota pozwala Ci wpływać na rozwój bloga (dostęp do treści przed publikacją, specjalny mailing oraz zamknięta grupa facebookowa Mistrza Polikarpa). Dodatkowo jeden raz w miesiącu będziesz mogła/mógł porozmawiać ze mną (na platformie ClickMeeting) - 60 minutowe spotkanie w formie webinaru (do Twojej dyspozycji jest czat na żywo) - 15 minut treści medycznych, 15 minut na pytania i odpowiedzi oraz 30 minut na wolną dyskusję, w tym o dalszych projektach Mistrza Polikarpa.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Aleksander Biesiada w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Prowadzę dla Ciebie bloga o medycynie paliatywnej, opiece wspierającej i umieraniu. Tłumaczę, jak możesz pomóc sobie albo swoim Bliskim w okresie poważnej choroby, w fazie terminalnej, gdy zbliża się śmierć. Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej, pracuję w hospicjum domowym.

Nazywam się Alek Biesiada (@lekbiesiada) – jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej i lekarzem hospicjum domowego. Na stałe pracuję pod Krakowem.

 

 


Przyjmuję Pacjentów od momentu narodzin i towarzyszę im aż do później starości (najstarsza Pacjentka, którą mam przyjemność się opiekować, ma 101 lat). Daje mi to niezwykłą perspektywę na prawie każdy aspekt zdrowia i choroby. Tym właśnie od 2018 roku dzielę się na moim blogu: https://mistrzpolikarp.pl.

Blog MistrzPolikarp.pl - medycyna paliatywna, opieka wspierająca

Pracuję z Pacjentami w ostatniej ich chorobie, w terminalnej fazie, w hospicjum domowym. Praca z Chorymi i Ich Bliskimi w domach jest niezwykłym wyzwaniem. Jest niełatwym doświadczeniem. Jest też niezwykle ważna, dla mnie osobiście jest jednym z zasadniczych elementów jakie kształtują mnie jako lekarza.

lek. Aleksander Biesiada lek. Alek Biesiada

 

Tymi doświadczeniami dzielę się właśnie na blogu aby ułatwić wszystkim opiekę nad Ich chorymi Bliskim. 


Na blogu staram się dostarczać informacji na temat sprawowania opieki nad przewlekle Chorym w domu, opowiadam czym jest hospicjum domowe, jak radzić sobie z żywieniem, podawaniem leków, toaletą. Co robić, gdy nie ma możliwości prowadzenia leczenia przyczynowego. 

Artykuły na blogu są podzielone na sekcje, między innymi:

 • Hospicjum domowe - czym jest, dla kogo jest i jak wygląda opieka nad Chorym.
 • Sprzęt w domu - wprost o najważniejszych technicznych aspektach odchodzenia. Jak zorganizować opiekę, w jaki sprzęt się zaopatrzyć. 
 • Apteka w domu - o lekach, np. przeciwwymiotnych, w duszności, a także o leczeniu bólu. 

 

Tutaj opowiadam o hospicjum domowych. Zachęcam do obejrzenia filmu, przeczytania notatki (najpopularniejszy wpis na moim blogu, ponad 4000 odsłon) lub posłuchania nagrania w formie podcastu:


Staram się także przygotowywać materiały dodatkowe: 

 1. Darmowa wyszukiwarka wyrobów medycznychhttp://wyroby.mistrzpolikarp.pl

  Wyroby medyczne to przeróżne potrzebne w domu przedmioty, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu Chorym, np. wózki inwalidzkie, różnego rodzaju protezy, ortezy ortopedyczne, aparaty słuchowe, soczewki okularowe, obuwie ortopedyczne, materace przeciwodleżynowe, laski i kule, a także pieluchomajtki, cewniki czy sprzęt stomijny. Na sporą część z nich przysługuje refundacja – część kosztów ich zakupu, do określonego limitu kwoty, pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

  Na co dzień pytacie mnie kto może wypisać konkretne zaopatrzenie. Jak często? Ile sztuk? Jakie są odpłatności? Aby ułatwić wyszukiwanie potrzebnych wyrobów, sprawdzenie, który lekarz może pomóc i wystawić zaopatrzenie – przygotowałem wyszukiwarkę

 2. Darmowy poradnik „Wypis ze szpitala”, w którym dokładnie opisuję co należy zrobić przed, w trakcie i po wypisaniu ze szpitala, na jaką pomoc można liczyć i jak zorganizować opiekę nad Chorym. Poradnik dostępny jest dla wszystkich osób zapisanych do mojego newslettera

 3. Lista robocza - omówienie stanu zdrowia - https://mistrzpolikarp.pl/omowienie-zmian-zdrowia/

  Zanim odwiedzisz lekarza w Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ) lub w leczeniu specjalistycznym (AOS), warto się przygotować. Lista powinna okazać się pomocna. Oczywiście nie wszystko z tej listy będzie przydatne na każdej wizycie, warto jednak wydrukować kopię i na bieżąco odnotowywać zmiany w zdrowiu. Lista pomoże także w opiece nad Twoimi Bliskimi. 


Dlaczego medycyna rodzinna?

W mojej opinii daje najszerszą możliwość towarzyszenia pacjentom w zdrowiu (patronaż, bilans, szczepienia, opieka w ciąży i połogu, prewencja chorób, edukacja) i w chorobie (tego tłumaczyć nie trzeba). Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego mnie to motywuje zachęcam do przeczytania tego artykułu jednej z lekarek GP z Wielkiej Brytanii (tekst w języku angielskim).


Dlaczego hospicjum domowe?

Otwartość w rozmowie o umieraniu jest trudna. Tymczasem ostatni okres naszego życia wydłuża się. Coraz więcej z nas żyje z przewlekłymi chorobami, po udarach, zawałach, z nowotworami. Jest wtedy wiele spraw, które wymagają uporządkowania. Tylko o nich nie rozmawiamy. 

Mój blog przełamuje tabu rozmowy o ciężkiej chorobie i umieraniu. Piszę w nim o wszystkich ważnych sprawach dotyczących tego okresu życia. Dzielę się swoją wiedzą medyczną w sposób przystępny i zrozumiały. Pomagam, staram się poruszać zagadnienia zgłaszane przez Chorych i Ich Rodziny. 


Czy temat opieki u kresu życia jest ważny?

Gdy zaczynałem pisać bloga, nie miałem pewności, że tak. Miałem tylko przeczucie, wynikające z moich rozmów z Pacjentami i Ich Rodzinami, Opiekunami. Dziś, po prawie dwóch latach prowadzenia bloga odpowiedź jest dla mnie zupełnie jasna. Świadczą o tym liczby: ponad 29 tysięcy osób odwiedziło mojego bloga. Świadczą też maile i wiadomości od Was. Dziękuję!

Dlatego zależy mi, by tworzyć dalej.

MistrzPolikarp.pl - wejścia na stronę w oparciu o Google Analitics.

Zapraszam na bloga:

https://mistrzpolikarp.pl 

Cele Autora

Regularna publikacja
 • 400 zł miesięcznie
 • 400 zł brakuje
0%
Dwa wpisy w miesiącu. Merytoryczne. Wymagające przygotowania i opracowania treści medycznych (a więc np. dostępu do literatury naukowej, podręczników). Ciekawe i bazujące na faktycznych problemach Pacjentów i Ich Bliskich - na Waszych problemach z opieką i leczeniem w ciężkiej chorobie, w terminalnej jej fazie.

Jestem aktywnym zawodowo lekarzem, by pisać i tworzyć treści muszę wygospodarować czas. Twoja pomoc daje mi komfort pracy - mogę skupić się na napisaniu najlepszego materiału i opracowaniu go na najwyższym poziomie. Z góry dziękuję!
Podcast i video Mistrza Polikarpa
 • 800 zł miesięcznie
 • 800 zł brakuje
0%
Blog stoi tekstem. Kilkadziesiąt artykułów, które dla Was napisałem w ostatnich dwóch latach, ebooki i materiały do pobrania. Ostatnio także wyszukiwarka wyrobów medycznych. Jednak tematy związane z opieką nad cieżko chorymi, opieką i medycyną wspierającą i paliatywną są bardzo ważne! Moim zdaniem wymagają omówienia także w formie podcastu i video - by mogły łatwiej dotrzeć do wszystkich, którzy takiej wiedzy potrzebują. Wiem, że to wiele osób spośród Was.

Kwota 800 zł miesięcznie pozwala mi na opracowanie i przygotowanie odcinka podcastu i video omawiającego treści związane z medycyną paliatywna, wspierającą, opieką nad ciężko chorymi Pacjentami.
Książka o opiece wspierającej w domu
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 1 000 zł brakuje
0%
Jak mam poradzić sobie w domu z ciężko chorym Bliskim? Co mogę zrobić? Jak pomóc Jemu i sobie? Na jakie wsparcie mogę liczyć? - to tylko niektóre z pytań, które otrzymuję jako lekarz pracujący w hospicjum domowym. Chciałbym bardzo zebrać na nie wszystkie odpowiedzi w jednym, dobrze opracowanym i prosto napisanym miejscu. Tym jest blog mistrzpolikarp.pl

To jednak nie wszystko. Przygotowuję książkę w formie ebooka i audiobooka - aby najważniejsze sprawy zebrać w jednym miejscu. By Tobie, Twoim Bliskim lub Opiekunom ciężko Chorego ułatwić odnalezienie się w trudnej sytuacji. Często zupełnie nowej.

Kwota 1000 zł miesięcznie przez 6 miesięcy pozwoli mi swobodnie zebrać materiały, przygotować treści i opracować e-booka i audiobooka o opiece wspierającej w domu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Aleksander Biesiada już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
26 zł
Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.