Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów

W Patronite od 04.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1282

liczba Patronów: 951

5 patronów
50 zł miesięcznie
90 zł łącznie

Wynajęcie przestrzeni magazynowej

300 zł

miesięcznie

16%

osiągnięto

250 zł

brakuje

Aby móc gromadzić zasoby, potrzebna jest przestrzeń, a ta nie jest z gumy, a na pewno nie przestrzeń życiowa w mieszkaniu. Dlatego aby Muzeum mogło przyjmować kolejne eksponaty potrzebna jest sucha przestrzeń magazynowa dla bezpiecznego przechowywania komputerów, akcesoriów, pism i różnego rodzaju urządzeń pokrewnych tematyce - np monitory, telewizory, audio. Kwota celu określona została doraźnie - stale szukam dogodnej lokalizacji na ulokowanie ważnych eksponatów. Brakujące fundusze jestem w stanie dołożyć z własnej kieszeni, ale budżet domowy nie pozwala na wiele, dlatego proszę o Wasze wsparcie. Dziękuję!

Wynajęcie lokalu użytkowego

2 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

1 950 zł

brakuje


W przypadku stałej (stabilnej!) ekspozycji będziemy walczyć o wpisanie do wykazu muzeów prowadzonych przez osoby fizyczne, uzupełniać zasoby muzeum, prezentować je, realizować wydarzenia i pokazy oraz integrować społeczność sympatyków starych technologii (których jest bardzo wielu i których serdecznie pozdrawiamy!).

Spośród 870 muzeów wpisanych do wykazu (link) istnieją tylko dwa, które traktują bezpośrednio o tematyce komputerów (informatyki) oraz gier (nie liczymy "muzeów Techniki", których tematyka techniczna jest niebywale szeroka, od central telefonicznych po silniki diesla). Sądzimy, że odpowiednia ekspozycja oraz prowadzone wydarzenia, rozpropagują nasze muzeum, oraz ukażą odwiedzającym jaki skok technologiczny nastąpił w minionych 30 latach.

Prelekcje - wykłady dla grup zorganizowanych dotyczące różnego rodzaju zagadnień związanych z informatyką, mikrokomputerami, historią, genezą, rozwojem. Przykładowo historia komputerów w pigułce dla dzieci i młodzieży przedszkolnej i szkolnej,
Wydarzenia - zorganizowane wystawy tematyczne, giełdy, pokazy, "kawiarenka internetowa", imprezy typu LAN Party,
Ekspozycja - prezentowanie eksponatów w ich naturalnej postaci z zachowaniem szczegółów lat 90-tych. Toporne biurka, krzesła, kulkowe myszki z podkładkami, monitory kineskopowe - "jak za dawnych czasów" ;)
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni