Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów

W Patronite od 04.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1901

liczba Patronów: 1835

1 patron
5 zł miesięcznie
15 zł łącznie

Wynajęcie lokalu użytkowego

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 995 zł

brakuje


W przypadku stałej (stabilnej!) ekspozycji będziemy walczyć o wpisanie do wykazu muzeów prowadzonych przez osoby fizyczne, uzupełniać zasoby muzeum, prezentować je, realizować wydarzenia i pokazy oraz integrować społeczność sympatyków starych technologii (których jest bardzo wielu i których serdecznie pozdrawiamy!).

Spośród 870 muzeów wpisanych do wykazu (link) istnieją tylko dwa, które traktują bezpośrednio o tematyce komputerów (informatyki) oraz gier (nie liczymy "muzeów Techniki", których tematyka techniczna jest niebywale szeroka, od central telefonicznych po silniki diesla). Sądzimy, że odpowiednia ekspozycja oraz prowadzone wydarzenia, rozpropagują nasze muzeum, oraz ukażą odwiedzającym jaki skok technologiczny nastąpił w minionych 30 latach.

Prelekcje - wykłady dla grup zorganizowanych dotyczące różnego rodzaju zagadnień związanych z informatyką, mikrokomputerami, historią, genezą, rozwojem. Przykładowo historia komputerów w pigułce dla dzieci i młodzieży przedszkolnej i szkolnej,
Wydarzenia - zorganizowane wystawy tematyczne, giełdy, pokazy, "kawiarenka internetowa", imprezy typu LAN Party,
Ekspozycja - prezentowanie eksponatów w ich naturalnej postaci z zachowaniem szczegółów lat 90-tych. Toporne biurka, krzesła, kulkowe myszki z podkładkami, monitory kineskopowe - "jak za dawnych czasów" ;)
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni