Moje Stypendium

W Patronite od 05.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1590

Liczba Patronów: 1232

Zostań Patronem
7 patronów
105 miesięcznie
105 łącznie
Moje Stypendium to bezpłatny portal z ofertami stypendialnymi oraz bazą wiedzy na ich temat. Publikujemy artykuły o tym, jak pozyskać wsparcie, oraz prowadzimy badania dotyczące systemów stypendialnych w Polsce.

O Autorze

MojeStypendium.pl, strona prowadzona przez Fundację Dobra Sieć, to największy w Polsce rzetelny, bezpłatny i otwarty dla wszystkich portal edukacyjny o stypendiach. Publikujemy aktualne oferty krajowe i zagraniczne oraz artykuły o tym, jak uzyskać stypendium.

Dbamy o równość i jawność w dostępie do informacji o stypendiach dla wszystkich tych, którzy szukają możliwości realizacji swoich marzeń. Portal Moje Stypendium pozwala nam i Wam na realizację tych celów.

Potrzebujemy Waszej pomocy, bo wierzymy, że podzielacie nasze idee, chcecie równej i dostępnej edukacji oraz dobrej przyszłości dla siebie i bliskich. Dlatego wesprzyjcie nas na Patronite, bo dobro wraca!


 

Więcej o nas

Portal MojeStypendium.pl powstał już w 2006 r., a dziś odnotowuje ponad 1,7 mln odsłon i gromadzi prawie 400 tys. czytelników rocznie. To duża społeczność przyszłych stypendystów, ich rodziców i pedagogów oraz tych, którym już kiedyś udało się uzyskać stypendium.

Razem zbudowaliśmy sieć wzajemnego wsparcia: my dajemy czytelnikom niezależne i bezpłatne informacje, a Wy swoją determinacją pokazujecie, że stypendia są niezwykle ważnym impulsem do rozwoju, w edukacji i życiu zawodowym. Przyświecają nam te same idee - cenimy jawność informacji i równość w dostępie do nauki.

Wiemy, że jest nas wielu: nasze badania pokazują, że w Polsce co roku stypendia dostaje tysiące uczniów, studentów, absolwentów. Jeżeli aktywnie szukacie stypendium, wspomóżcie nasz portal, abyśmy dalej mogli przekazywać rzetelną wiedzę młodym ludziom. Jeżeli jesteście już stypendystami, pomóżcie nam dotrzeć do innych tak zdolnych osób, jak Wy!

Wasz sukces w nauce, zawodzie i pasjach jest naszym sukcesem. Kontynuujmy tę sztafetę pokoleń w pracy nad dostępną dla wszystkich i wartościową edukacją!


 

Kim jesteśmy?

Nazywamy się Dorota, Paweł, Ola, Gosia, Kasia, Ania i Ada i działamy w Fundacji Dobra Sieć. Promujemy ideę równego dostępu do stypendiów, które w naszej ocenie realnie wpływają na jakość edukacji.

Jesteśmy ekspertami w gromadzeniu wiedzy o programach wspierających rozwój młodych ludzi i wyznaczamy standardy realizacji programów stypendialnych w Polsce. Pomagamy w pokonywaniu barier na drodze do edukacji i udanej kariery.

zdjęcie zespołu


 

Dlaczego potrzebujemy Patronite?

Patronite.pl potrzebny nam jest po to, aby jeszcze szybciej publikować jeszcze więcej ofert stypendialnych oraz publikacji edukacyjnych. Chcemy także trafiać do Was, do osób poszukujących stypendiów: uczestniczyć w wydarzeniach edukacyjnych, prowadzić webinary i szkolenia, aby popularyzować ideę stypendiów jako klucza do dobrej przyszłości.

Wasze wsparcie pomoże nam:

 • utrzymać naszą niezależność: nadal będziemy publikować oferty i artykuły na darmowym, otwartym dla wszystkich portalu Moje Stypendium;
 • tysiące osób w Polsce będzie miało dostęp do najnowszych, aktualnych ofert oraz do treści potrzebnych przyszłym stypendystom;
 • włączymy Cię do naszej społeczności Patronek i Patronów, w ramach której będziesz mieć szybszy dostęp do ofert, dostaniesz naszą wiedzę i doświadczenie w wyszukiwaniu stypendiów, zaproponujemy Ci stypendia i konkursy dostosowane do Twoich potrzeb;
 • przeszkolimy nasz zespół, aby nasza baza oraz publikowane treści były jeszcze lepszej jakości;
 • przyspieszymy prace nad anglojęzyczną wersją portalu Mojego Stypendium.

Mamy ambitne plany dotarcia do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, aby uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli świadomość, że warto wspierać talenty już od najmłodszych lat. Wierzymy, że poprzez systematyczne działania wpłyniemy na rozwój społeczeństwa oraz nauki w Polsce. 

Uczniowie, studenci i doktoranci często nie wiedzą o możliwościach stypendialnych, nie wierzą we własne możliwości i nie ubiegają się o wsparcie instytucjonalne. Chcemy pokazać, że warto!

Bo działania młodych, kreatywnych osób realnie wpływają na życie w Polsce: wspierają działania obywatelskie, przyczyniają się do odkryć naukowych, projektują narzędzia, polepszają najbliższą nam przestrzeń. Nie chcemy zaprzepaścić tego potencjału!


Regularnie publikujemy artykuły poświęcone różnym sprawom związanym ze stypendiami. W artykułach odpowiadamy na pytania: jak zdobyć stypendia, jakie są możliwości, jakie kryteria trzeba spełnić.​

Śledzimy oferty stypendialne z zagranicy oraz regularnie publikujemy artykuły o studiach w Europie i poza nią. Odpowiadamy tym samym na potrzeby naszych czytelników, którzy szukają u nas wiedzy o tym, jak aplikować, kiedy starać się o finansowanie, jak opodatkowane są stypendia itd.

Oprócz ofert stypendialnych, regularnie publikujemy zestawienia tygodniowe i miesięczne dla poszukiwaczy stypendiów. Takie zestawienia znacznie ułatwiają regularne poszukiwania funduszy i wsparcia.


Prowadzimy webinary i szkolenia i dla osób poszukujących stypendia, i dla organizatorów stypendium.


Na Facebooku publikujemy artykuły i tworzymy infografiki, aby w przystępny sposób poszerzać wiedzę czytelników na temat ofert stypendialnych, a także promujemy stypendia i inne inicjatywy warte uwagi.

Możemy na Was liczyć?

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Roman Wroński
Roman Wroński
Próg: 5 zł
Anna Torosiewicz
Anna Torosiewicz
Próg: 50 zł
Małgorzata Łukasiak
Małgorzata Łukasiak
Próg: 10 zł
Tomasz Bielec
Tomasz Bielec
Próg: 10 zł
Aleksandra Caci Belina
Aleksandra Caci Belina
Próg: 10 zł
Dominik Filipiak
Dominik Filipiak
Próg: 10 zł