Avatar użytkownika

Muzeum Elektroniki

6
patronów
235 
miesięcznie
6 720 
łącznie
6
patronów
235 zł 6 720 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
PIONIER
Stając się naszym Patronem dostajesz dostęp do naszego zamkniętego forum gdzie:
- masz dostęp do ekskluzywnych wiadomości z życia naszego Muzeum
- możesz decydować o drodze rozwoju Muzeum
- masz dostęp do naszej wewnętrznej retro giełdy

Po przekroczeniu sumarycznej ilości wpłat w wielkości:
100PLN - dostajesz od nas markowy brelok Muzeum Elektroniki
200PLN - dostajesz smyczke z logo i grafiką naszego Muzeum
300PLN - dostajesz nasz firmowy kubek bogaty w motywy z starych gier wideo
400PLN - dostajesz koszulkę z swoim Imieniem/Nickiem oraz grafiką Muzeum Elektroniki.
Po przekroczeniu sumarycznych wpłat w wysokości 500 PLN dostajesz od nas złotą kartę członka " Elite Club " która pozwala na darmowe wielokrotne i nie limitowane wejście do Muzeum Elektroniki. Jedyny warunek to bycie aktywnym Patronem i wspieranie nas jakąkolwiek kwotą z naszych progów. Darmowe wejście także obowiązuje po powrocie do wspierania ( przerwa w spieraniu nie usuwa tej możliwości ) . Dodatkowo każda osoba towarzysząca osobie z kartą Elite Club wchodzi w obniżonej cenie.
25 zł miesięcznie
NOKTURN
Każdy Nokturn zostaje umieszczony na naszej stronie w zakładce "Nasi Patroni" może to być twoje Imię i Nazwisko lub Nick.

Dodatkowo wszystko zawarte w poprzednim progu czyli : "Pionier"
50 zł miesięcznie
AMATOR
Każdy Amator zostaje umieszczony na naszej ścianie chwały w Muzeum w postaci grawerowanej plakietki koloru czarnego, może to być twoje Imię i Nazwisko lub Nick.

Będąc naszym Patronem na tym progu możesz spodziewać się że w przypadku gdy wydamy nowy gadżet np. plakat, smyczkę. Dostaniesz od nas jeden egzemplarz takiego przedmiotu.

Oraz wszystkie nagrody zawarte w poprzednich progach.
62 zł miesięcznie
Sega FAN
Ten próg jest przeznaczony dla miłośników elektroniki spod znaku SEGA. Część kwoty z tej puli pójdzie na zakup rzeczy produkowanych przez ww. producenta czyli np. gier, Mega-CD, dodatków do konsol, gadżetów itp. których jeszcze nie mamy w muzeum. Po takim zakupie będziemy informować na naszym wewnętrznym forum.
Każdy Sega Fan zostaje umieszczony na naszej ścianie chwały w Muzeum w postaci grawerowanej plakietki koloru czarnego, może to być twoje Imię i Nazwisko lub Nick. Na plakietce zagości również znaczek Sega. Dodatkowo umieścimy także odpowiedni wpis na naszej stronie w zakładce "Nasi Patroni"

Będąc naszym Patronem na tym progu możesz spodziewać się że w przypadku gdy wydamy nowy gadżet np. plakat, smyczkę. Dostaniesz od nas jeden egzemplarz takiego przedmiotu.

Oraz wszystkie nagrody z poprzednich progów.
63 zł miesięcznie
Nintendo FAN
Ten próg jest przeznaczony dla miłośników elektroniki spod znaku NINTENDO. Nagrody takie same jak w progu "Sega FAN" jedynie zmienia się marka w którą będziemy inwestować. Dodatkowo twoja plakietka na ścianie naszego Muzeum będzie zawierać znaczek Nintendo!
64 zł miesięcznie
Commodore FAN
Ten próg jest przeznaczony dla miłośników elektroniki spod znaku COMMODORE. Nagrody takie same jak w progu "Sega FAN" jedynie zmienia się marka w którą będziemy inwestować. Dodatkowo twoja plakietka na ścianie naszego Muzeum będzie zawierać znaczek Commodore!
65 zł miesięcznie
Atari FAN
Ten próg jest przeznaczony dla miłośników elektroniki spod znaku ATARI. Nagrody takie same jak w progu "Sega FAN" jedynie zmienia się marka w którą będziemy inwestować. Dodatkowo twoja plakietka na ścianie naszego Muzeum będzie zawierać znaczek Atari!
66 zł miesięcznie
Unitra FAN
Ten próg jest przeznaczony dla miłośników elektroniki spod znaku UNITRA. Nagrody takie same jak w progu "Sega FAN" lecz inwestować będziemy w rzeczy związane z Polską elektroniką czyli np. radioodbiorniki , gramofony, wzmacniacze itp. Dodatkowo twoja plakietka na ścianie naszego Muzeum będzie zawierać znaczek Unitra!
100 zł miesięcznie
BŁĘKITNY PATRON

Wybierając ten próg dostajesz od nas na starcie markowy brelok!!
Każdy Błękitny Patron zostaje umieszczony na naszej ścianie chwały w Muzeum w postaci grawerowanej plakietki KOLORU NIEBIESKIEGO , może to być twoje Imię i Nazwisko lub Nick. Dodatkowo umieścimy także odpowiedni wpis na naszej stronie w zakładce "Nasi Patroni"

Dodatkowo nagrody zawarte w poprzednich progach.
200 zł miesięcznie
SREBRNY PATRON

Wybierając ten próg dostajesz od nas na starcie markowy brelok oraz smyczkę z naszym logo!!
Każdy Srebrny Patron zostaje umieszczony na naszej ścianie chwały w Muzeum w postaci grawerowanej plakietki KOLORU SREBRNEGO , może to być twoje Imię i Nazwisko lub Nick. Dodatkowo umieścimy także odpowiedni wpis na naszej stronie w zakładce "Nasi Patroni"

Dodatkowo nagrody zawarte w poprzednich progach.
500 zł miesięcznie
ZŁOTY PATRON

Wybierając ten próg stajesz się członkiem naszego " Elite Club "

Po pierwsze dostajesz pełen pakiet naszych gadżetów czyli:
-brelok
-smyczka
-kubek
-koszulka
Każdy Złoty Patron zostaje umieszczony na naszej ścianie chwały w Muzeum w postaci grawerowanej plakietki KOLORU ZŁOTEGO , może to być twoje Imię i Nazwisko lub Nick. Dodatkowo umieścimy także odpowiedni wpis na naszej stronie w zakładce "Nasi Patroni"

Po drugie dostajesz złotą kartę członkowską " Elite Club" która pozwala na darmowe wielokrotne i nie limitowane wejście do Muzeum Elektroniki. Jedyny warunek to bycie aktywnym Patronem i wspieranie nas jakąkolwiek kwotą z naszych progów. Darmowe wejście także obowiązuje po powrocie do wspierania ( przerwa w spieraniu nie usuwają tej możliwości ) . Dodatkowo każda osoba towarzysząca osobie z kartą Elite Club wchodzi w obniżonej cenie.

Po trzecie chcemy osobiście cię poznać więc zapraszamy Cię na ekskluzywne zwiedzanie naszego Muzeum a jeżeli to nie możliwe to chcielibyśmy spotkać się z tobą na prywatnym wideo czacie.

Po czwarte możesz spodziewać się że w przypadku gdy wydamy nowy gadżet np. plakat, smyczkę. Dostaniesz od nas jeden egzemplarz takiego przedmiotu.

Dodatkowo masz możliwość wybrania jednego z naszych eksponatów w Muzeum przy którym będzie widniała złota plakietka z twoim Imieniem/Nickiem jako Patrona tego urządzenia. Plakietka pozostaje tam już na zawsze!
1000 zł miesięcznie
DIAMENTOWY PATRON

Wybierając ten próg stajesz się diamentowym członkiem naszego " Elite Club "

Po pierwsze dostajesz pełen pakiet naszych gadżetów czyli:
-brelok
-smyczka
-kubek
-koszulka
Każdy Diamentowy Patron zostaje umieszczony na naszej ścianie chwały w Muzeum w postaci grawerowanej plakietki KOLORU BIAŁEGO , może to być twoje Imię i Nazwisko lub Nick. Dodatkowo umieścimy także odpowiedni wpis na naszej stronie w zakładce "Nasi Patroni"

Po drugie dostajesz Diamentową kartę członkowską " Elite Club" która pozwala na darmowe wielokrotne i nie limitowane wejście do Muzeum Elektroniki. Jedyny warunek to bycie aktywnym Patronem i wspieranie nas jakąkolwiek kwotą z naszych progów. Darmowe wejście także obowiązuje po powrocie do wspierania ( przerwa w spieraniu nie usuwają tej możliwości ) . Dodatkowo jedna osoba towarzysząca wchodzi z Tobą do Muzeum całkowicie za darmo a kolejne osoby w obniżonej cenie.

Po trzecie chcemy osobiście cię poznać więc zapraszamy Cię na ekskluzywne zwiedzanie naszego Muzeum z dowolną ilością osób towarzyszących a jeżeli to nie możliwe to chcielibyśmy spotkać się z tobą na prywatnym wideo czacie.

Po czwarte masz możliwość wybrania jednego z naszych eksponatów w Muzeum przy którym będzie widniała złota plakietka z twoim Imieniem/Nickiem jako Patrona tego urządzenia. Plakietka pozostaje tam już na zawsze!

Po piąte możesz spodziewać się że w przypadku gdy wydamy nowy gadżet np. plakat, smyczkę. Dostaniesz od nas jeden egzemplarz takiego przedmiotu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Muzeum Elektroniki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Muzeum Elektroniki w skrócie jedyne takie miejsce tworzone przez pasjonatów gdzie można cofnąć się w czasie i zobaczyć jak wyglądała kiedyś stara technologia. Zaczynając od starych konsol z grami, komputerów Atari lub Commodore, przez telefonię stacjonarną aż do kultowych sprzętów spod znaku Unitra

Witamy tu Muzeum Elektroniki !

Muzeum Elektroniki

Ale niech Was ta nazwa nie zmyli bo chyba daleko nam od typowego muzeum! Ponieważ u nas nie ma żadnych szyb czy barierek a większość zbiorów jest wystawiona tak aby każdy mógł dotknąć i poczuć na własnej skórze, choćby jak pracowały suwaki w radiu czy jak sterowało się dżojstikiem.

Decydując się na wsparcie naszego Muzeum, wspierasz istniejące miejsce które możesz odwiedzić i zobaczyć na własne oczy czym się zajmujemy.

Zobacz artykuły o nas:

RMF FM: 

https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-niezwykle-muzea-muzeum-elektroniki-w-krakowie,nId,5423929#crp_state=1

TVP Kraków: 

https://krakow.tvp.pl/55146785/mozna-zwiedzac-z-lezka-w-oku

Radio Kraków:

https://www.radiokrakow.pl/audycje/muzeum-elektroniki-w-krakowie?fbclid=IwAR2y6b88AHG_tnGePFhYOHGLmTsk-VyEiOOcaNQ76hN7OdpiiKDYYojQ6mQ

Gazeta Wyborcza:

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27438756,magazyn-wykrecic-997-na-obrotowej-tarczy-telefonu-wlaczyc.html

Telewizja Kraków: 

https://telewizja.krakow.pl/?videos=muzeum-elektroniki-w-krakowie

Eska: 

https://www.eska.pl/krakow/muzeum-elektroniki-sentymentalna-podroz-w-czasie-aa-q1tF-LuAr-NKjv.html

Kim jesteśmy?

 

Muzeum tworzy dwóch braci Łukasz i Artur, oczywiście możecie nas poznać już na wejściu, wystarczy zaglądnąć na ul. Wrocławską w Krakowie pod numer 8 gdzie znajduje się nasza siedziba. Z resztą pewnie znajdzie się grupa osób co na pewno nas kojarzy, ponieważ elektroniką zajmujemy się od wielu lat. Nasza wystawa to inauguracja wielu lat zbierania starej elektroniki produkcji polskiej ale nie tylko bo także wielu komputerów czy konsol przewijających się przez nasze domy w różnych okresach.

Dlaczego Patronite?

Plakietki Muzeumn Elektroniki

Zacznijmy może od samego początku. Nasza działalność rozpoczęła się już pod koniec 2019 roku. Otworzyliśmy w tamtym czasie małe pomieszczenie gdzie prowadziliśmy warsztaty dla młodzieży szkolnej. Założeniem było zarażanie dzieci swoją pasją do elektroniki i starego sprzętu. Wykłady były formą takiego małego show gdzie uczestnicy poza historią sprzętu, opowieściami o tym, skąd się wziął i co się z nim robiło, mogli pobawić się omawianą elektroniką. Później doświadczenia z „piorunami” a na końcu autorska konstrukcja, tak aby dzieciaki poczuły się jak prawdziwi konstruktorzy urządzeń elektronicznych. Od samego początku mieliśmy pod górkę a to strajk nauczycieli, a to nadrabianie zaległości w szkole, a to ferie, no i w końcu pandemia. Po męskiej naradzie postanowiliśmy – Idziemy na całość! Otwieramy pełnowymiarowe Muzeum Elektroniki! I tak w Krakowie na ul. Wrocławskiej pod nr 8 znajduje się Muzeum Elektroniki! Które każdy może odwiedzić i skorzystać z możliwości zobaczenia, podotykania i poużywania eksponatów w nim zawartych! Oczywiście z warsztatów nie zrezygnowaliśmy, czekamy na lepsze czasy, bo uważamy że warto dzieciakom przybliżyć historię sprzętów które kiedyś były u nas produkowane. Ostatnie czasy są dosyć niepewne i realizowanie naszego planu jest dość trudne i tu zwracamy się z prośbą do Was. Jeżeli chcecie aby takie miejsce, prowadzone z pasją, pozostało na mapie Krakowa, zostańcie naszymi Patronami!

Co dla naszych Patronów?

Breloki Muzeum Elektroniki

Przede wszystkim zostając naszym Patronem stajesz się częścią naszego Muzeum. Specjalnie do tego celu otworzyliśmy zamkniętą grupę, dostępną tylko dla wspierających, na której będziemy się porozumiewać. Nasi Patroni przez w/w forum będą wpływać na dalszą drogę rozwoju naszego miejsca czyli decydować co jeszcze dodać do wystawy lub zmienić w wystroju, gdzie i kiedy organizować przyszłe eventy oraz inne mniejsze lub większe sprawy związane z życie naszego Muzeum. Patroni pojawią się oczywiście na naszej stronie w odpowiedniej zakładce tak aby każdy mógł zobaczyć kto wspomaga muzeum, ale nie tylko! W naszym lokalu znajduje się tzw. „Ściana Chwały” gdzie będziemy przypinać imiona/nicki naszych Patronów ,na specjalnych tabliczkach, tak aby każdy odwiedzający zobaczył kto pomaga w utrzymaniu Muzeum. Dodatkowo dajemy możliwość objęcia Patronatem pojedynczego urządzenia np. konsoli SNES lub radia. W takim przypadku obok takiego eksponatu zagości dedykowana tabliczka z naszym Patronem. Nie zapominajmy także o nagrodach rzeczowych jakimi są breloki, smyczki, kubki czy ubrania z logo lub naszą grafiką. Po przekroczeniu odpowiedniej sumarycznej kwoty wsparcia będziemy naszym wspierającym wysyłać odpowiednie gadżety. Dla tych najbardziej wytrwałych Patronów mamy w zanadrzu karty „Elite Club” dzięki którym wejście do Muzeum jest zupełnie darmowe! Wystarczy dojść do sumarycznej kwoty wsparcia na poziomie 500 złoty. Członkowie „Elite Club” mogą bezpłatnie, wielokrotnie i nielimitowanie wchodzić do Muzeum pod warunkiem bycia aktywnym Patronem. Kwota wsparcia nie ma znaczenia. Więcej informacji bezpośrednio w progach wsparcia po prawej stronie! Oczywiście jeżeli pojawiły się niejasności lub jakieś pytania to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami, telefonicznie lub przez wiadomość.

Pozdrawiamy serdecznie

Łukasz i Artur

 

 

Cele Autora

Początki są zawsze tudne
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 265 zł brakuje
9%
Taka kwota chociaż w małej części pokryje nasze rachunki związane z muzeum. Dzięki niej będziemy mogli bardziej skupić się na naszej działalności i rozwoju. Po osiągnięciu tego celu stworzymy nasz limitowany plakat który zostanie rozesłany dla każdego kto wsparł nas progiem "Amator" lub wyższym. Aby nasza komunikacja nie ograniczała się tylko do pisania, zaczniemy raz w miesiącu prowadzić wideo konferencję z Patronami gdzie będziecie mogli z nami porozmawiać :D
Zaczynamy się rozwijać
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 765 zł brakuje
4%
Powoli zaczynamy wychodzić na swoje. Dzięki takiemu wsparciu opłacimy około połowę naszych zobowiązań! Po osiągnięciu tego progu skupimy się na rozwoju! Po pierwsze rozszerzymy naszą współprace z PZN okręg Małopolska., dzięki Wam będziemy organizować 2 razy w miesiącu darmowe zwiedzanie dla niewidomych. Zrobimy coś co już od dawna chcieliśmy zrobić czyli przebudujemy wystawę telefonów specjalnych tak aby po podniesieniu słuchawki można było usłyszeć historię danego eksponatu! Dodatkowo zobowiązujemy się do zorganizowania przynajmniej raz w roku retro giełdy połączonej z wystawą starego sprzętu. Oczywiście nasi Patroni będą honorowymi gośćmi takiego eventu.
Muzeum na swoim!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 765 zł brakuje
2%
Osiągnięcie tego progu pozwoli na bezproblematyczne działanie Muzeum Elektroniki. Przy takim wsparciu rozważymy rozszerzenie godzin otwarcia naszej wystawy. Zobowiązujemy się do organizacji przynajmniej raz w roku wystawy, propagującej retro elektronikę ( od gamingu aż po radia ) w mniejszym mieście ( miejsce będzie wybierane przez patronów ). Wstęp będzie oczywiście darmowy! Dodatkowo wykonamy plan GAMEBOY czyli interaktywną wystawę przenośnych konsol tak aby można było na nich zagrać w kulowe tytuły ( np.Pokemon ).
Liga w Muzeum Elektroniki!
  • 25 000 zł miesięcznie
  • 24 765 zł brakuje
0%
Ogłaszamy Turbo rozwój w Muzeum Elektroniki. Zaczniemy od modernizacji naszej strony internetowej tak aby przystosować ją do nowych zadań! Otworzymy Ligę w jedną z starych gier wideo ( np.river ride, tetris,mario, doom ) to Patroni zadecydują w jaki konkretny tytuł będziemy rywalizować ( i nie koniecznie tylko w jeden ) Liga oczywiście doczeka się prawdziwych stream'ów oraz osobnych wydarzeń razem z finałowymi rozgrywkami ( oraz nagrodami )! Zobowiązujemy się do organizacji przynajmniej cztery razy w roku projekcji filmowych / wykładów związanych z tematyką naszego muzeum. Patroni oczywiście będą honorowymi gośćmi takiego wydarzenia. Dodatkowo postaramy się wprowadzić możliwość wypożyczenia retro konsoli/komputera specjalnie dla naszych Patronów oczywiście całkowicie za darmo! A żeby nie było za nudno będziemy tworzyć co miesiąc autorskie grafiki w postaci plakatów, kubków i innych retro gadżetów które potem będziemy rozdawać między naszych Patronów.
Muzeum Elektronik od nowa.
  • 35 000 zł miesięcznie
  • 34 765 zł brakuje
0%
Taka kwota pozwoli praktycznie zbudować nasze Muzeum od nowa. Przy takim wsparciu deklarujemy powiększenie naszej ekspozycji! A dokładniej przejdziemy na większy lokal w którym będziemy mogli pokazać jeszcze więcej eksponatów. Lokal jest kluczowym kosztem z którym borykają się takiego typu wystawy. Nasze lokum aktualnie ma około 100m2 na których staramy się z wszelkich sił, jak najbardziej przejrzyście, zaprezentować naszą pasję i co za tym idzie ciekawostki z nią związane. Przejście na lokal wielkości minimum 240m2 powiększy zakres przedmiotów jakie chcemy Wam pokazać oraz da nam wolność doboru eksponatów. Aktualnie musimy dobierać sprzęty tak aby wszystkie się zmieściły i przy okazji ekspozycja dobrze wyglądała .Dodatkowo raz na jakiś czas delikatnie modyfikujemy ekspozycję tak aby wykożystać naszą bazę zgromadzonych eksponatów. Na większej przestrzeni nie będziemy musieli się tym przejmować a Wy będziecie mogli zobaczyć i poznać więcej ciekawych historii związanych z elektroniką. Plan powiększenia wystawy oczywiście nie odbędzie się w ciągu jednego dnia więc na realizacje naszego założenia będziecie musieli nam dać trochę czasu. Ale tylko po osiągnięciu tego progu rozpoczynamy intensywne prace nad otwarciem większego Muzeum Elektroniki!!!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Muzeum Elektroniki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Krutznik
Krutznik
65 zł
retroKorner
retroKorner
15 zł
artur serwatka
artur serwatka
100 zł
Bartosz Bazok Zelek
Bartosz Bazok Zelek
15 zł
Karol Król
Karol Król
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.