Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Muzeum Elektroniki w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyAle niech Was ta nazwa nie zmyli bo chyba daleko nam od typowego muzeum! Ponieważ u nas nie ma żadnych szyb czy barierek a większość zbiorów jest wystawiona tak aby każdy mógł dotknąć i poczuć na własnej skórze, choćby jak pracowały suwaki w radiu czy jak sterowało się dżojstikiem.
Decydując się na wsparcie naszego Muzeum, wspierasz istniejące miejsce które możesz odwiedzić i zobaczyć na własne oczy czym się zajmujemy.
Zobacz artykuły o nas:
RMF FM:
TVP Kraków:
https://krakow.tvp.pl/55146785/mozna-zwiedzac-z-lezka-w-oku
Radio Kraków:
Gazeta Wyborcza:
Telewizja Kraków:
https://telewizja.krakow.pl/?videos=muzeum-elektroniki-w-krakowie
Eska:
https://www.eska.pl/krakow/muzeum-elektroniki-sentymentalna-podroz-w-czasie-aa-q1tF-LuAr-NKjv.html
Muzeum tworzy dwóch braci Łukasz i Artur, oczywiście możecie nas poznać już na wejściu, wystarczy zaglądnąć na ul. Wrocławską w Krakowie pod numer 8 gdzie znajduje się nasza siedziba. Z resztą pewnie znajdzie się grupa osób co na pewno nas kojarzy, ponieważ elektroniką zajmujemy się od wielu lat. Nasza wystawa to inauguracja wielu lat zbierania starej elektroniki produkcji polskiej ale nie tylko bo także wielu komputerów czy konsol przewijających się przez nasze domy w różnych okresach.
Zacznijmy może od samego początku. Nasza działalność rozpoczęła się już pod koniec 2019 roku. Otworzyliśmy w tamtym czasie małe pomieszczenie gdzie prowadziliśmy warsztaty dla młodzieży szkolnej. Założeniem było zarażanie dzieci swoją pasją do elektroniki i starego sprzętu. Wykłady były formą takiego małego show gdzie uczestnicy poza historią sprzętu, opowieściami o tym, skąd się wziął i co się z nim robiło, mogli pobawić się omawianą elektroniką. Później doświadczenia z „piorunami” a na końcu autorska konstrukcja, tak aby dzieciaki poczuły się jak prawdziwi konstruktorzy urządzeń elektronicznych. Od samego początku mieliśmy pod górkę a to strajk nauczycieli, a to nadrabianie zaległości w szkole, a to ferie, no i w końcu pandemia. Po męskiej naradzie postanowiliśmy – Idziemy na całość! Otwieramy pełnowymiarowe Muzeum Elektroniki! I tak w Krakowie na ul. Wrocławskiej pod nr 8 znajduje się Muzeum Elektroniki! Które każdy może odwiedzić i skorzystać z możliwości zobaczenia, podotykania i poużywania eksponatów w nim zawartych! Oczywiście z warsztatów nie zrezygnowaliśmy, czekamy na lepsze czasy, bo uważamy że warto dzieciakom przybliżyć historię sprzętów które kiedyś były u nas produkowane. Ostatnie czasy są dosyć niepewne i realizowanie naszego planu jest dość trudne i tu zwracamy się z prośbą do Was. Jeżeli chcecie aby takie miejsce, prowadzone z pasją, pozostało na mapie Krakowa, zostańcie naszymi Patronami!
Przede wszystkim zostając naszym Patronem stajesz się częścią naszego Muzeum. Specjalnie do tego celu otworzyliśmy zamkniętą grupę, dostępną tylko dla wspierających, na której będziemy się porozumiewać. Nasi Patroni przez w/w forum będą wpływać na dalszą drogę rozwoju naszego miejsca czyli decydować co jeszcze dodać do wystawy lub zmienić w wystroju, gdzie i kiedy organizować przyszłe eventy oraz inne mniejsze lub większe sprawy związane z życie naszego Muzeum. Patroni pojawią się oczywiście na naszej stronie w odpowiedniej zakładce tak aby każdy mógł zobaczyć kto wspomaga muzeum, ale nie tylko! W naszym lokalu znajduje się tzw. „Ściana Chwały” gdzie będziemy przypinać imiona/nicki naszych Patronów ,na specjalnych tabliczkach, tak aby każdy odwiedzający zobaczył kto pomaga w utrzymaniu Muzeum. Dodatkowo dajemy możliwość objęcia Patronatem pojedynczego urządzenia np. konsoli SNES lub radia. W takim przypadku obok takiego eksponatu zagości dedykowana tabliczka z naszym Patronem. Nie zapominajmy także o nagrodach rzeczowych jakimi są breloki, smyczki, kubki czy ubrania z logo lub naszą grafiką. Po przekroczeniu odpowiedniej sumarycznej kwoty wsparcia będziemy naszym wspierającym wysyłać odpowiednie gadżety. Dla tych najbardziej wytrwałych Patronów mamy w zanadrzu karty „Elite Club” dzięki którym wejście do Muzeum jest zupełnie darmowe! Wystarczy dojść do sumarycznej kwoty wsparcia na poziomie 500 złoty. Członkowie „Elite Club” mogą bezpłatnie, wielokrotnie i nielimitowanie wchodzić do Muzeum pod warunkiem bycia aktywnym Patronem. Kwota wsparcia nie ma znaczenia. Więcej informacji bezpośrednio w progach wsparcia po prawej stronie! Oczywiście jeżeli pojawiły się niejasności lub jakieś pytania to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami, telefonicznie lub przez wiadomość.
Pozdrawiamy serdecznie
Łukasz i Artur
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.