Polskie Internetowe Muzeum Yerba Mate

W Patronite od 01.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
40 łącznie
Muzeum pokazuje oryginalne zdjęcia wzmianek o yerba mate jakie na przestrzeni lat były publikowane w języku polskim. To muzeum internetowe traktujące o historii napoju z Ameryki Południowej. Już ponad 100 lat temu ten obecnie popularny napój był dostępny w polskich sklepach. Poznaj jego historię.

O Autorze

Kronikarz z pasją , amator popularnego napoju z Ameryki Południowej wpadł przypadkiem na historyczne i niezwykłe o nim artykuły. Był to rok 2012. Wtedy pierwszy raz opublikowałem swoje znaleziska na nieistniejących już forach yerbowych. Od tego czasu wyszukuję wszystkiego na ten temat w dawnych publikacjach. Obecnie sprawiam przyjemność innym oraz sobie,  dzieląc się tym na FB. Opublikowane tam materiały trafiają potem na stronę archiwum z nadzieją że zostaną ocalone od zapomnienia. Archiwum to zostało dodane do Bazy Archiwów Społecznych z czego jestem dumny.

https://archiwa.org/archiwa/polskie-internetowe-muzeum-yerba-mate

Wyszukiwanie kolejnych materiałów nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu. Jeśli chcecie abym dalej prowadził swoja działalność a to co robię jest dla Was ważne zostańcie moimi Patronami. Dzięki Waszemu wsparciu podczas żmudnej roboty poodkrywam smaki nowych gatunków yerba mate które nie są tanie i na pewno uprzyjemni mi to czas jaki poświęcam stronie. A gdy zbiorę odpowiednią sumkę to wybiorę się do Ameryki Południowej aby na własne oczy zobaczyć miejsca o których można poczytać w moich materiałach ;)

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika