W Patronite od 23.01.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 95

liczba Patronów: 97

71 patronów
1 763 zł miesięcznie

Koszt podstawowej działalności WYWIADÓW NAMZALEŻY

2 400 zł

miesięcznie

73%

osiągnięto

637 zł

brakuje

2400 zł to minimalna kwota, która pozwala funkcjonować naszemu kanałowi, a nam - nie dopłacać do działalności. Nasz wkład to koszty finansowe (głównie dojazdy) i przede wszystkim czas - kolejne godziny spędzone przy realizacji wywiadów, kosztem życia prywatnego i zawodowego. Poniżej prezentujemy kilka szacunkowych wyliczeń. Prosimy uwierzyć na słowo, że jest to bardzo optymistyczny wariant... ;-)

- Przyjmijmy, że wywiad trwa średnio 30 minut. Tym samym jego realizacja zajmie około godzinę (rozłożenie i przetestowanie sprzętu przed rozmową oraz spakowanie go po rozmowie, do tego chwila na rozmowę z gościem wywiadu poza kamerą)
- Przed wywiadem trzeba się na niego umówić (mailowo lub telefonicznie). Niekiedy wymaga to kilku prób i ustalenia szczegółów - załóżmy, że średnio zajmuje to pół godziny
- Przygotowanie do rozmowy - prasówka, odświeżenie najważniejszych tematów, stworzenie notatek - godzina
- Dojazd na miejsce nagrania i powrót do domu. Od Warszawy dzieli nas 300 km, od Krakowa 150 km. Razem z komunikacją miejską to odpowiednio 12 godzin lub 6 godzin. Średnio 9 godzin. Często podczas jednego wyjazdu realizujemy kilka wywiadów. Przyjmijmy, że jeden wywiad to 3 godziny w podróży
- Montaż - postprodukcja filmowa. 2 godziny
- Publikacja - wysłanie wywiadu na serwis YouTube, przygotowanie opisu i postów w mediach społecznościowych - godzina

- Transport łącznie - średnio 50 zł
- Wydatki okazjonalne - kawa, herbata, obiad - 50 zł

Przygotowanie jednego wywiadu zajmuje średnio ponad 8 godzin i musimy przy tym wydać co najmniej 100 zł.

Jest to bardzo optymistyczne wyliczenie. W praktyce należałoby to pomnożyć razy 1,5 - 2. Jako, że każdy wywiad jest inny i ciężko wypracować stały schemat - zaprezentowaliśmy kwotę minimum.

Rozwój WYWIADÓW NAMZALEŻY

4 000 zł

miesięcznie

44%

osiągnięto

2 237 zł

brakuje

4000 zł to kwota, która pozwoli wykonywać obowiązki na rzecz kanału, kosztem innych obowiązków (prywatnych/zawodowych). Pozwala nam to myśleć o „nam zależy” nie tylko przez pryzmat działalności społecznej, ale również biznesowej. To duży bodziec rozwojowy!
Zostań Patronem