Avatar użytkownika

Portal publicystyczny Nowy Ład

77
patronów
2 274 
miesięcznie
36 902 
łącznie
77
patronów
2 274 zł 36 902 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

9 zł miesięcznie
Patronie Nowego Ładu, dziękujemy za wsparcie! Każda kwota jest dla nas ważna i ma wpływ na rozwój Nowego Ładu. Znajdziesz się na liście Patronów na naszej stronie (oczywiście jeżeli wyrazisz na to zgodę)
22 zł miesięcznie
Twoje wsparcie wiele dla nas znaczy. Dzięki niemu portal będzie rozwijał się coraz szybciej i wspólnie zbliżymy się do wyznaczonych celów. Chcielibyśmy docenić Twoje wsparcie, dlatego każdy Patron otrzyma specjalne podziękowanie przesłane na swój adres e-mail lub adres zamieszkania.

35 zł miesięcznie
To już naprawdę duże wsparcie! Każdy Patron otrzyma wszystkie nagrody z poprzednich progów. Ponadto raz na pół roku otrzymasz archiwalny numer „Polityki Narodowej" w wersji papierowej.
52 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie, czujemy się niezwykle docenieni! Każdy Patron, który wybierze ten próg poza nagrodami z niższych progów otrzyma również każdy nowy numer pisma Polityka Narodowa w wersji papierowej. Dodatkowo każdy Patron może spodziewać się przesyłania gadżetów Nowego Ładu.
89 zł miesięcznie
To ogromne wsparcie, dziękujemy! Poza wszystkimi nagrodami z poprzednich progów otrzymasz również raz na kwartał archiwalny numer Polityki Narodowej w wersji papierowej, a raz na pół roku książkę, którą specjalnie dla Ciebie wybiorą członkowie naszej redakcji.
150 zł miesięcznie
Jesteśmy pod wrażeniem Twojego wsparcia. Dziękujemy Ci z całego serca! 💪
Otrzymujesz oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów. 😎 Ponadto zapraszamy Cię na wewnętrzną dyskusję i spotkanie zespołu Nowego Ładu raz do roku. 🇵🇱🤝
250 zł miesięcznie
MECENAS Nowego Ładu – zostałeś Mecenasem Nowego Ładu. Otrzymujesz oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów. Ponadto umieścimy specjalne podziękowania na stronie i otrzymasz dyplom Mecenasa Nowego Ładu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Portal publicystyczny Nowy Ład w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy niezależnym środowiskiem intelektualnym, którego misją jest kształtowanie debaty oraz zmienianie rzeczywistości w duchu dbałości o interes narodowy i suwerenność Polski.
Swoje opinie i analizy przekazujemy za pomocą naszego portalu www.nlad.pl, a także kanału na YouTube.


Grupa młodych, aktywnych publicystycznie, a na co dzień zaangażowanych społecznie osób stwierdza, że brakuje w przestrzeni medialnej bezkompromisowego głosu młodego pokolenia - tak właśnie zrodził się pomysł na portal Nowy Ład.  

Nowy Ład jest projektem w pełni oddolnym, nie stoją za nami żadne koncerny medialne i zagraniczne fundacje. Pragniemy dołożyć cegiełkę do budowania nowej jakości w polskiej przestrzeni medialnej tworząc treści wysokiej jakości, z myślą o naszych czytelnikach. Chcemy budować merytoryczną debatę publiczną w naszym kraju, umożliwiając zapoznanie się z nowatorskim i często niepopularnym punktem widzenia.

CO ROBIMY?

Raporty z Frontu prowadzone przez Michała Nowaka - codzienne analizy sytuacji na linii walk między Ukrainą a Rosją.

 

Prawie trzy lata naszej pracy zakończyliśmy z liczbą 1363 materiałów, opisujących i analizujących wydarzenia lokalne i globalne. 752 filmów na YouTube i 611 tekstów na portalu nlad.pl. Niemal codziennie nasi czytelnicy i widzowie mogli poszerzać swoją wiedzę dzięki naszym publikacjom!

 

 

 


 

W rozmowach z ekspertami analizujemy sytuację międzynarodową wyciągając z niej wnioski dla Polski.

 


 

Rozmawiamy z autorytetami, zastanawiając się nad konsekwencjami zmian w środowisku międzynarodowym dla Polski. „Musimy zdecydować, czy chcemy być satelitą Niemiec i zapleczem dla ich gospodarki”. Rozmowa z prof. Tomaszem Grosse

Prof. Tomasz Grosse: Będziemy w coraz większym stopniu partycypować w kosztach stabilizacji strefy euro. Niemcy naturalnie chcą rozkładać te ciężary stabilizacji na inne kraje, szczególnie na nasz region, który rozwija się najdynamiczniej w całej Unii Europejskiej, a jednocześnie jest upośledzony pod względem politycznym, bo w porównaniu do potencjału gospodarczego nie ma praktycznie żadnego wpływu politycznego na kształt i losy integracji europejskiej.

 


 

Wspólnie z gośćmi zapraszanymi na nasze łamy zastanawiamy się nad przyszłością Polski. Jak budować silne państwo i rozwijać wspólnotę narodową w oparciu o klasyczne europejskie ideały cywilizacyjne?


 

Snujemy wizję Polski prawdziwie nowoczesnej, a jednocześnie przywiązanej do swojej tożsamości

https://nlad.pl/panstwo-narodowe-i-modernizacja-o-alternatywe-dla-liberalnego-wariantu-nowoczesnosci/

Nasza odpowiedź opiera się na dwóch filarach. Pierwszy ma wymiar konserwatywny – odwołuje się bowiem do zakorzenionych w społeczeństwie potrzeb realizowanych przez silne państwo narodowe: stabilności i bezpieczeństwa. Drugi filar zakłada wyjście naprzeciw wyzwaniom nowoczesności. Chodzi o poszukiwanie na nie odpowiedzi nie poprzez prostą negację, nie poprzez zaparcie się idei modernizacji i odwołanie do dawnych wzorców, ale poprzez odmienną niż liberalna interpretację postępu.

 

Przedrukowujemy zapomniane teksty wielkich myślicieli i autorytetów zwracając uwagę na ponadczasowość ich przekazu

 

PÓŁPOLACY
Roman Dmowski

https://nlad.pl/polpolacy/


Kiedy zaszła potrzeba, żeby się wypowiedział nasz zdrowy instynkt, nasze poczucie spójności i przywiązanie do wspólnego narodowego dobra, okazało się, że wśród licznej sfery ten instynkt i to przywiązanie nie istnieje, że znaczna część tzw. inteligencji naszej skłonna jest do zajmowania stanowiska sędziów rozjemczych między Polakami a ich wrogami w Galicji wschodniej, że wielu nawet, bez wahania, z pewną znajomością stosunków, czy z całkowitą w tym względzie ignorancją, staje po stronie wrogów - pisze Roman Dmowski w tekście Półpolacy

 

To tylko kilka przykładów naszej bogatej publicystyki. Chcemy dostarczać więcej treści, zarówno pisanych, jak i  podcastów i materiałów wideo. Naszym celem jest także stworzenie przestrzeni do twórczej wymiany myśli. Organizacja spotkań, debat, dyskusji to kolejne pole naszej aktywności, które będziemy z czasem zagospodarowywać.  

 

Wsparcie, o które się staramy umożliwi nam nie tylko utrzymanie obecnego poziomu portalu, ale przede wszystkim da nam szansę na rozwój. Dzięki niemu będzie mogli tworzyć jeszcze więcej treści oraz uruchomić nowe projekty, które mamy w planach.

Niezależność kosztuje. Nowy Ład będzie mógł utrzymać się w niesprzyjającej niezależnym projektom przestrzeni medialnej wyłącznie dzięki wsparciu swoich czytelników.

Nie płyniemy z głównym nurtem. Od samego początku idziemy w poprzek podziałów politycznych nie identyfikując się z łatkami i polityczną plemiennością. To nasi czytelnicy sami mogą podjąć decyzję, czy i jaką kwotą zechcą wesprzeć Nowy Ład. Za wszelkie wsparcie z góry dziękujemy!


 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Portal publicystyczny Nowy Ład w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Zwiększamy obroty
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 226 zł brakuje
90%
Ta kwota pozwoli nam pokryć podstawowe koszty związane z funkcjonowaniem naszego działu wideo. Montaż, prowadzenie rozmów, bieżąca obsługa YouTube i platform podcastowych - to wszystko wydatki niezbędne do naszej aktywności w segmencie audio/wideo.
Nowy Ład rośnie w siłę
  • 3 800 zł miesięcznie
  • 1 526 zł brakuje
59%
Stabilna praca redakcji. Dzięki tej kwocie będziemy w stanie spokojnie i regularnie pracować, a każdy z naszych autorów zostanie odpowiednio wynagrodzony. Obok podcastów, których regularność zwiększymy, uruchomimy również felietony w postaci wideo. W komentarzu Nowego Ładu podejmiemy tematykę, która interesuje naszych czytelników. Zmierzamy ku pełnej profesjonalizacji pracy redakcji, a co tym idzie zatrudniamy do odpłatnej pracy kolejną osobę.
Solidne fundamenty budowy Nowego Ładu
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 2 726 zł brakuje
45%
Ta kwota umożliwi nam regularną publikację szerokich analiz pisanych przez członków naszej redakcji, które chcielibyśmy oddawać w ręce czytelników przynajmniej raz na kwartał. Uruchomimy również dodatkowe cykle i przeglądy z różnych stron świata.
Zaczynamy
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Osiągnięcie tego progu pokaże nam, że nasze zaangażowanie w rozwój profilu na platformie Patronite ma sens.
Rozbudowujemy Nowy Ład
  • 1 600 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Ta kwota pozwoli nam na polepszenie jakości naszych materiałów wideo. Poszerzymy zespół odpowiedzialny za naszą sekcje audio/wideo.

Od samego początku Nowy Ład był tworzony przez pasjonatów, ekspertów w swoich dziedzinach, którzy na potrzeby portalu zdecydowali się zrezygnować z części swojego wynagrodzenia. Chcielibyśmy jednak, aby każdy autor był odpowiednio wynagrodzony, możecie nam w tym pomóc.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Portal publicystyczny Nowy Ład już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Peter Labaziewicz
Peter Labaziewicz
35 zł
Robert Barkała
Robert Barkała
52 zł
Dziaga
Dziaga
22 zł
Piotr Kapela
Piotr Kapela
35 zł
Piotr Kaczałek
Piotr Kaczałek
52 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.