Portal publicystyczny Nowy Ład

W Patronite od 23.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 397

Liczba Patronów: 309

Zostań Patronem
Kup na prezent
65 patronów
1 433 miesięcznie
17 080 łącznie
Jesteśmy niezależnym środowiskiem intelektualnym, którego misją jest kształtowanie debaty oraz zmienianie rzeczywistości w duchu dbałości o interes narodowy i suwerenność Polski.
Swoje opinie i analizy przekazujemy za pomocą naszego portalu www.nlad.pl, a także kanału na YouTube.O Autorze

Grupa młodych, aktywnych publicystycznie, a na codzień zaangażowanych społecznie osób stwierdza, że brakuje w przestrzeni medialnej bezkompromisowego głosu młodego pokolenia - tak właśnie zrodził się pomysł na portal Nowy Ład. 

Nowy Ład jest projektem w pełni oddolnym, nie stoją za nami żadne koncerny medialne i zagraniczne fundacje. Pragniemy dołożyć cegiełkę do budowania nowej jakości w polskiej przestrzeni medialnej tworząc treści wysokiej jakości, z myślą o naszych czytelnikach. Chcemy budować merytoryczną debatę publiczną w naszym kraju, umożliwiając zapoznanie się z nowatorskim i często niepopularnym punktem widzenia.

 

Co robimy?

Robimy naprawdę dużo!

Raporty z Frontu prowadzone przez Michała Nowaka - codzienne analizy sytuacji na linii walk między Ukrainą a Rosją.

Dwa lata naszej pracy zakończyliśmy z liczbą 791 materiałów, opisujących i analizujących wydarzenia lokalne i globalne. Niemal codziennie nasi czytelnicy i widzowie mogli poszerzać swoją wiedzę dzięki publikowanym przez nas nagraniom i artykułom.

 


 

W rozmach z ekspertami analizujemy sytuację międzynarodową wyciągając z niej wnioski dla Polski.

 

 


 

Rozmawiamy z autorytetami, zastanawiając się nad konsekwencjami zmian w środowisku międzynarodowym dla Polski.

„Musimy zdecydować, czy chcemy być satelitą Niemiec i zapleczem dla ich gospodarki”. Rozmowa z prof. Tomaszem Grosse

 

Prof. Tomasz Grosse: Będziemy w coraz większym stopniu partycypować w kosztach stabilizacji strefy euro. Niemcy naturalnie chcą rozkładać te ciężary stabilizacji na inne kraje, szczególnie na nasz region, który rozwija się najdynamiczniej w całej Unii Europejskiej, a jednocześnie jest upośledzony pod względem politycznym, bo w porównaniu do potencjału gospodarczego nie ma praktycznie żadnego wpływu politycznego na kształt i losy integracji europejskiej.

 


 

Wspólnie z gośćmi zapraszanymi na nasze łamy zastanawiamy się nad przyszłością Polski. Jak budować silne państwo i rozwijać wspólnotę narodową w oparciu o klasyczne europejskie ideały cywilizacyjne?


 

 

Snujemy wizje Polski prawdziwie nowoczesnej, a jednocześnie przywiązanej do swojej tożsamości.

Państwo narodowe i modernizacja. O alternatywę dla liberalnego wariantu nowoczesności

 

Nasza odpowiedź opiera się na dwóch filarach. Pierwszy ma wymiar konserwatywny – odwołuje się bowiem do zakorzenionych w społeczeństwie potrzeb realizowanych przez silne państwo narodowe: stabilności i bezpieczeństwa. Drugi filar zakłada wyjście naprzeciw wyzwaniom nowoczesności. Chodzi o poszukiwanie na nie odpowiedzi nie poprzez prostą negację, nie poprzez zaparcie się idei modernizacji i odwołanie do dawnych wzorców, ale poprzez odmienną niż liberalna interpretację postępu.


 

Przedrukowujemy zapomniane teksty wielkich myślicieli i autorytetów zwracając uwagę na ponadczasowość ich przekazu

Półpolacy

 Kiedy zaszła potrzeba, żeby się wypowiedział nasz zdrowy instynkt, nasze poczucie spójności i przywiązanie do wspólnego narodowego dobra, okazało się, że wśród licznej sfery ten instynkt i to przywiązanie nie istnieje, że znaczna część tzw. inteligencji naszej skłonna jest do zajmowania stanowiska sędziów rozjemczych między Polakami a ich wrogami w Galicji wschodniej, że wielu nawet, bez wahania, z pewną znajomością stosunków, czy z całkowitą w tym względzie ignorancją, staje po stronie wrogów - pisze Roman Dmowski w tekście Półpolacy

 

 

____________________________________________________________________________________________
 

To tylko kilka przykładów naszej bogatej publicystyki. Chcemy dostarczać więcej treści, zarówno pisanych, jak i  podcastów i materiałów wideo. Naszym celem jest także stworzenie przestrzeni do twórczej wymiany myśli. Organizacja spotkań, debat, dyskusji to kolejne pole naszej aktywności, które będziemy z czasem zagospodarowywać.  

 

Wsparcie, o które się staramy umożliwi nam nie tylko utrzymanie obecnego poziomu portalu, ale przede wszystkim da nam szansę na rozwój. Dzięki niemu będzie mogli tworzyć jeszcze więcej treści oraz uruchomić nowe projekty, które mamy w planach.

Niezależność kosztuje. Nowy Ład będzie mógł utrzymać się w niesprzyjającej niezależnym projektom przestrzeni medialnej wyłącznie dzięki wsparciu swoich czytelników.

Nie płyniemy z głównym nurtem. Od samego początku idziemy w poprzek podziałów politycznych nie identyfikując się z łatkami i polityczną plemiennością. To nasi czytelnicy sami mogą podjąć decyzję, czy i jaką kwotą zechcą wesprzeć Nowy Ład. Za wszelkie wsparcie z góry dziękujemy!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Pater
Adam Pater
Próg: 9 zł
Piotr Zduńczyk
Piotr Zduńczyk
Próg: 35 zł
Paweł Buława
Paweł Buława
Próg: 9 zł
Konrad Procak
Konrad Procak
Próg: 9 zł
Damian Mrowiec
Damian Mrowiec
Próg: 22 zł
robert majewicz
robert majewicz
Próg: 22 zł