W Patronite od 23.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 817

Liczba Patronów: 652

Zostań Patronem
18 patronów
359 miesięcznie
3 046 łącznie
Nowy Ład to nowy portal opinii powstały we wrześniu 2020 roku. Przyświecają nam takie wartości jak szacunek do tradycji, patriotyzm, silne państwo, religia, czy ład. Piszemy o wszystkim co uważamy za istotne, poruszamy zagadnienia krajowe jak i międzynarodowe.

O Autorze

Nowy Ład jest projektem w pełni oddolnym, nie stoją za nami żadne koncerny medialne i zagraniczne fundacje. Pragniemy dołożyć cegiełkę do budowania nowej jakości w polskiej przestrzeni medialnej tworząc treści wysokiej jakości, z myślą o naszych czytelnikach. Chcemy budować merytoryczną debatę publiczną w naszym kraju, umożliwiając zapoznanie się z nowatorskim i często niepopularnym punktem widzenia na konkretne tematy. Oto kilka przykładów naszych tekstów Trzy grzechy główne USA w hegemonicznej rywalizacji z Chinami

Bezprecedensowy wzrost Chin w ostatnich czterdziestu latach nie mógłby odbyć się bez sprzyjających warunków zewnętrznych. Stany Zjednoczone jako światowy żandarm, długoletni hegemon, w walny sposób przyczyniły się do wyrośnięcia konkurenta rzucającego wyzwanie w grze o globalny prymat gospodarczy, technologiczny i militarny. „Od początku chińskich reform w 1978 roku żaden inny aktor globalny nie zrobił więcej dla wzrostu Chin, niż Stany Zjednoczone” – pisał T. J. Christensen w książce The China Challenge. Czy ma rację?

____________________________________________________________________________________________
 

Co różni zwolenników Marszu Niepodległości i parad równości? O tzw. wolności słowa


Okazuje się, że całkiem sporo w naszym kraju jest ludzi uważających, że wolno zabić dziecko, zdemolować kościół czy wtargnąć na Mszę – nie wolno natomiast manifestować narodowcom. Ten ostatni postulat podniosła już chyba większość ugrupowań opozycji, nie tylko nowolewicowych radykałów pokroju posłów partii Razem, ale nawet do bólu centrowy Szymon Hołownia. Kiedy z kolei pojawił się projekt zakazu marszów równości, w mediach podniosła się wrzawa. I co zastanawiające, na prawicy prawie nie ma głosów poparcia dla takich ograniczeń. Czy świadczy to dobrze o prawej stronie? Moim zdaniem, nie.

___________________________________________________________________________________________

 

 

Kultura oddana walkowerem

 
Strajki Kobiet, skłoniły sporą część polskiej prawicy do zadania sobie pytań o kulturę. Prawicowi (na potrzeby tego tekstu do grona prawicy pozwolę sobie, mimo wewnętrznego oporu, zaliczyć też zwolenników oraz członków Prawa i Sprawiedliwości) publicyści, komentatorzy, a także ludzie kultury załamywali ręce - nie tylko nad faktem, że „pokolenie JPII", o którym rojono jeszcze dekadę temu, jest niemal nieobecne jako kontra do manifestacji, ale wręcz trendem dominującym stała się dość wulgarna kontestacja Jana Pawła II i jego dziedzictwa, także w środowiskach mieniących się konserwatywnymi.

____________________________________________________________________________________________

To tylko trzy przykłady naszej bogatej publicystyki. Przez pierwsze trzy miesiące funkcjonowania portalu, na naszej stronie umieściliśmy prawie 80 tekstów. Mimo dobrego startu, stać nas na wiele więcej! Chcemy dostarczać więcej treści, zarówno pisanych, jak i  podcastów i materiałów wideo. Naszym celem jest także stworzenie przestrzeni do twórczej wymiany myśli. Organizacja spotkań, debat, dyskusji to kolejne pole naszej aktywności, które będziemy z czasem zagospodarowywać. Współpracujemy ściśle z pismem "Polityka Narodowa", dzięki czemu dokonujemy przedruków z tego czasopisma na naszej stronie. Wasze wsparcie umożliwi nam jeszcze ściślejszą współpracę i poszerzenie grona autorów.

 

 

Wsparcie, o które się staramy umożliwi nam nie tylko utrzymanie obecnego poziomu portalu, ale przede wszystkim da nam szansę na rozwój. Dzięki niemu będzie mogli tworzyć jeszcze więcej treści oraz uruchomić nowe projekty, które mamy w planach.

Niezależność kosztuje. Nowy Ład będzie mógł utrzymać się w niesprzyjającej niezależnym projektom przestrzeni medialnej wyłącznie dzięki wsparciu swoich czytelników.

Nie płyniemy z głównym nurtem. Od samego początku idziemy w poprzek podziałów politycznych nie identyfikując się z łatkami i polityczną plemiennością. To nasi czytelnicy sami mogą podjąć decyzję, czy i jaką kwotą zechcą wesprzeć Nowy Ład. Za wszelkie wsparcie z góry dziękujemy!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Michał Gogulski
Michał Gogulski
Próg: 22 zł
Adam Łącki
Adam Łącki
Próg: 9 zł
Jan Małysiak
Jan Małysiak
Próg: 22 zł
Michał Prokop
Michał Prokop
Próg: 22 zł
Miłosz Tamulewicz
Miłosz Tamulewicz
Próg: 22 zł
Krzysztof Głowacki
Krzysztof Głowacki
Próg: 9 zł