Kwartalnik „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej
Progi wsparcia
W nagrodę otrzymasz:
* elektroniczną wersję (epub i mobi) broszury Marii Dąbrowskiej "Życie i dzieło Edwarda Abramowskiego", wydaną w Bibliotece Obywatela;
* podziękowanie mailowe
* ... i umieścimy Twoje nazwisko na liście Patronów
• jeden z archiwalnych numerów „Nowego Obywatela”
• elektroniczną wersję (epub i mobi) książki „Po dwakroć niepokorni” Jarosława Tomasiewicza (jej nakład papierowy został wyczerpany)
• podziękowanie mailowe
• ...oraz umieszczenie Twojego nazwiska na liście Patronów;
• Wyślemy Ci w nagrodę wybraną książkę z Biblioteki Obywatela
• ...oraz nagrody z niższych progów (nagroda przysługuje przy minimum trzymiesięcznym wsparciu)
• Twoja nagroda to zestaw trzech archiwalnych, obecnie już niedostępnych numerów „Obywatela” (z lat 2000-2010)
• jeden z numerów „Nowego Obywatela” z dodaną broszurą (do wyboru)
• przypinka z naszym logo z limitowanej serii festiwalowej (powstało tylko 100 sztuk)
• elektroniczne wersje naszych broszur (formaty epub i mobi, broszury S. Thugutta, L. Krzywickiego, A. Struga, M. Dąbrowskiej, H. Thoreau, I. Daszyńskiego)
• ...oraz wszystkie nagrody z niższych progów (przysługuje przy minimum trzymiesięcznym wsparciu).
• roczną prenumeratę „Nowego Obywatela”
• zbiór pism Jana Wolskiego „Wyzwolenie” ze specjalną dedykacją redaktora naczelnego naszego kwartalnika
• przypinkę z naszym logo z limitowanej serii na 10-lecie pisma (powstało tylko 50 sztuk)
• ....oraz wszystkie nagrody z niższych progów.
• Raz na pół roku możesz zaproponować nam pomysł na tekst lub wywiad, który postaramy się zrealizować (nagroda przysługuje przy minimum trzymiesięcznym wsparciu).
Kup wsparcie na prezent!
Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kwartalnik „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyKwartalnik „Nowy Obywatel” jest wydawany od 2011 r. przez Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom” i stanowi kontynuację wcześniejszej dziesięcioletniej tradycji (2000-2010) czasopisma „Obywatel”. Mamy zatem już prawie osiemnaście lat!
Najkrócej mówiąc, „Nowy Obywatel” wziął się z niezgody i sprzeciwu.
Z niezgody na to, że wiele z najbardziej palących problemów społecznych jest niedostrzeganych przez media głównego nurtu i wiodące środowiska polityczne.
Ze sprzeciwu wobec dominacji ideologii liberalnej i etyki darwinizmu społecznego.
Ze sprzeciwu wobec kurczowego trzymania się ideologicznych etykietek, co uniemożliwia autentyczną debatę publiczną oraz rozpoznanie realnych interesów poszczególnych grup społecznych.
Ze sprzeciwu wobec zawłaszczenia lub zapomnienia najpiękniejszych polskich tradycji ideowych: patriotycznych, lewicowych, spółdzielczych i ekologicznych. To właśnie w nich znajdujemy inspirację do naszych działań, dostosowując je do dzisiejszych realiów.
Poznaj nas:
„Nowy Obywatel” to dużo więcej niż czasopismo. Prowadzimy Bibliotekę Obywatela, w ramach której wydajemy nigdy wcześniej niepublikowane zbiory pism spółdzielczych, np. Edwarda Abramowskiego czy Jana Wolskiego, ale także pozycje o tematyce społecznej. Prowadzimy portale Lewicowo.pl i Kooperatyzm.pl.
Regularnie dołączamy do naszego kwartalnika bezpłatne wznowienia broszur klasyków spółdzielczości i myśli lewicowej, np. „Wędrując” Henry’ego Thoreau, „Życie i dzieło Edwarda Abramowskiego” Marii Dąbrowskiej czy „Cztery lata wojny” Ignacego Daszyńskiego.
To nadal nie wszystko – „Nowy Obywatel” organizuje debaty na tematy społeczne i polityczne, a także Festiwal Nowego Obywatela. Odbyło się już jedenaście edycji. Ostatnia miała miejsce w maju 2017 r. i cieszyła się dużym powodzeniem. Brały w nich udział tak znane postaci, jak prof. Ryszard Bugaj, Piotr Ikonowicz, dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, Jan Sowa czy prof. Tomasz Grosse, a także wielu młodszych działaczy społecznych.
Kilka faktów i liczb:
- nakład kwartalnika wynosi obecnie 1500 egzemplarzy, a sprzedaż ok. 1200 egz.
- mamy ok. 500 prenumeratorów
- w ciągu ostatnich 2 lat liczba prenumeratorów oraz sprzedaż kwartalnika uległy podwojeniu
- na Facebooku lubi nas 20 000 osób
- nasza strona internetowa ma miesięcznie ok. 50 tys. odwiedzin unikatowych użytkowników (jest na bieżąco aktualizowana i pojawiają się na niej treści inne niż w kwartalniku, m.in. żywy dział felietonów na bieżące tematy oraz solidne, ciekawe wywiady)
Jak możecie nam pomóc?
Wydawanie gazety w kilka osób to zadanie satysfakcjonujące, ale trudne i pełne wyzwań. Największym z tych wyzwań jest oczywiście konieczność radzenia sobie z pokryciem kosztów stałych funkcjonowania wydawnictwa (księgowość, wynajem biura, telefony, obsługa biura), a także kosztów druku gazety i prowadzenia strony internetowej.
Jesteśmy pismem niezamożnym – nie stoi za nami duża fundacja czy wpływowe środowisko, nie brylujemy w mainstreamowych mediach, nie mamy przyjaciół w politycznym establishmencie. Nawet otrzymywane przez nas (nieregularnie) niewielkie dotacje nie sprawiały, że mogliśmy robić swoje w dobrych warunkach. Regularne wydawanie kwartalnika, publikacji książkowych, broszur, prowadzenie kilku portali czy organizowanie corocznego Festiwalu Obywatela wiążą się z wieloma kosztami. Od wielu lat staramy się zapewniać czytelnikom ciekawe treści bezpłatnie lub w maksymalnie przystępnej cenie, jednak nie ma się co oszukiwać, że powstają one zupełnie bez kosztów.
Nasze pismo nie może liczyć na wsparcie możnych sponsorów, na reklamy czy inne komercyjne dochody. Naszym wsparciem możecie być za to Wy! Pozwólcie przetrwać i rozwijać się jednemu z najciekawszych polskich magazynów o tematyce społeczno-politycznej.
Cele
- 3 000 zł miesięcznie
- 40 zł brakuje
Skąd ta kwota? Pozwoli nam ona opłacić druk, prace graficzne oraz redakcyjne, a także stałe koszty funkcjonowania redakcji (przestrzeń magazynowa, wynajem lokalu na redakcję i biuro, obsługa księgowa, opłaty pocztowe).
Dołącz do grona Patronów!
Wesprzyj działalność Autora Kwartalnik „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej już teraz!
Najnowsi Patroni
Ryzyko
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.