Avatar użytkownika

Kwartalnik „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej

52
patronów
1 920 
miesięcznie
128 690 
łącznie
52
patronów
1 920 zł 128 690 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Jesteśmy bardzo wdzięczni, że okazujesz nam wsparcie! W nagrodę wyślemy Ci podziękowanie mailowe oraz umieścimy Twoje nazwisko na liście Patronów na naszej stronie internetowej.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie!

W nagrodę otrzymasz:

* elektroniczną wersję (epub i mobi) broszury Marii Dąbrowskiej "Życie i dzieło Edwarda Abramowskiego", wydaną w Bibliotece Obywatela;
* podziękowanie mailowe
* ... i umieścimy Twoje nazwisko na liście Patronów
30 zł miesięcznie
Wspaniale, że chcesz nam pomóc! W nagrodę oferujemy Ci:

• jeden z archiwalnych numerów „Nowego Obywatela”

• elektroniczną wersję (epub i mobi) książki „Po dwakroć niepokorni” Jarosława Tomasiewicza (jej nakład papierowy został wyczerpany)

• podziękowanie mailowe

• ...oraz umieszczenie Twojego nazwiska na liście Patronów;
50 zł miesięcznie
Twoje wsparcie to wielka pomoc dla naszego kwartalnika.

• Wyślemy Ci w nagrodę wybraną książkę z Biblioteki Obywatela

• ...oraz nagrody z niższych progów (nagroda przysługuje przy minimum trzymiesięcznym wsparciu)
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
40 dostępnych miejsc
Cieszymy się z Twojego wsparcia!

• Twoja nagroda to zestaw trzech archiwalnych, obecnie już niedostępnych numerów „Obywatela” (z lat 2000-2010)

jeden z numerów „Nowego Obywatela” z dodaną broszurą (do wyboru)

przypinka z naszym logo z limitowanej serii festiwalowej (powstało tylko 100 sztuk)

• elektroniczne wersje naszych broszur (formaty epub i mobi, broszury S. Thugutta, L. Krzywickiego, A. Struga, M. Dąbrowskiej, H. Thoreau, I. Daszyńskiego)

• ...oraz wszystkie nagrody z niższych progów (przysługuje przy minimum trzymiesięcznym wsparciu).
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
7 dostępnych miejsc
Jesteś naszym wyjątkowym Patronem! W nagrodę oferujemy Ci:

• roczną prenumeratę „Nowego Obywatela”

zbiór pism Jana Wolskiego „Wyzwolenie” ze specjalną dedykacją redaktora naczelnego naszego kwartalnika

przypinkę z naszym logo z limitowanej serii na 10-lecie pisma (powstało tylko 50 sztuk)

• ....oraz wszystkie nagrody z niższych progów.

• Raz na pół roku możesz zaproponować nam pomysł na tekst lub wywiad, który postaramy się zrealizować (nagroda przysługuje przy minimum trzymiesięcznym wsparciu).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kwartalnik „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

„Nowy Obywatel” to ogólnopolski kwartalnik o tematyce społecznej. Propagujemy wizję, w której państwo, społeczeństwo i kultura zorganizowane są wokół idei sprawiedliwości społecznej i troski o słabszych. Wydajemy książki o tradycjach prospołecznych i współczesnych problemach, prowadzimy stronę internetową ze sporą dawką publicystyki.

Kwartalnik „Nowy Obywatel” jest wydawany od 2011 r. przez Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom” i stanowi kontynuację wcześniejszej dziesięcioletniej tradycji (2000-2010) czasopisma „Obywatel”. Mamy zatem już prawie osiemnaście lat!

 

Najkrócej mówiąc, „Nowy Obywatel” wziął się z niezgody i sprzeciwu.


Z niezgody na to, że wiele z najbardziej palących problemów społecznych jest niedostrzeganych przez media głównego nurtu i wiodące środowiska polityczne.

Ze sprzeciwu wobec dominacji ideologii liberalnej i etyki darwinizmu społecznego.

Ze sprzeciwu wobec kurczowego trzymania się ideologicznych etykietek, co uniemożliwia autentyczną debatę publiczną oraz rozpoznanie realnych interesów poszczególnych grup społecznych.

Ze sprzeciwu wobec zawłaszczenia lub zapomnienia najpiękniejszych polskich tradycji ideowych: patriotycznych, lewicowych, spółdzielczych i ekologicznych. To właśnie w nich znajdujemy inspirację do naszych działań, dostosowując je do dzisiejszych realiów.


 

Kilka archiwalnych numerów kwartalnika Kilka archiwalnych numerów kwartalnika
Kilka ostatnich numerów kwartalnika

Poznaj nas:

 

Remigiusz Okraska - pomysłodawca, współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika
Mateusz Batelt - prezes Stowarzyszenia "Obywatele Obywatelom", wydawcy kwartalnika
Magdalena Okraska - redaktorka, korektorka i tłumaczka czasopisma, "człowiek do wszystkiego"

„Nowy Obywatel” to dużo więcej niż czasopismo. Prowadzimy Bibliotekę Obywatela, w ramach której wydajemy nigdy wcześniej niepublikowane zbiory pism spółdzielczych, np. Edwarda Abramowskiego czy Jana Wolskiego, ale także pozycje o tematyce społecznej. Prowadzimy portale Lewicowo.pl i Kooperatyzm.pl.

 

Niektóre pozycje wydane w ramach Biblioteki Obywatela
Jeden z hitów Biblioteki Obywatela - "Po dwakroć niepokorni" dr hab. Jarosława Tomasiewicza

Regularnie dołączamy do naszego kwartalnika bezpłatne wznowienia broszur klasyków spółdzielczości i myśli lewicowej, np. „Wędrując” Henry’ego Thoreau, „Życie i dzieło Edwarda Abramowskiego” Marii Dąbrowskiej czy „Cztery lata wojny” Ignacego Daszyńskiego.

 

Kilka numerów z dołączonymi broszurami
Ostatnia z wydanych przez nas broszur, dołączona do NO75 - Ignacy Daszyński "Cztery lata wojny"

To nadal nie wszystko – „Nowy Obywatel” organizuje debaty na tematy społeczne i polityczne, a także Festiwal Nowego Obywatela. Odbyło się już jedenaście edycji. Ostatnia miała miejsce w maju 2017 r. i cieszyła się dużym powodzeniem. Brały w nich udział tak znane postaci, jak prof. Ryszard Bugaj, Piotr Ikonowicz, dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, Jan Sowa czy prof. Tomasz Grosse, a także wielu młodszych działaczy społecznych.

 

 

Kilka faktów i liczb:

 

- nakład kwartalnika wynosi obecnie 1500 egzemplarzy, a sprzedaż ok. 1200 egz.

- mamy ok. 500 prenumeratorów

- w ciągu ostatnich 2 lat liczba prenumeratorów oraz sprzedaż kwartalnika uległy podwojeniu

- na Facebooku lubi nas 20 000 osób

- nasza strona internetowa ma miesięcznie ok. 50 tys. odwiedzin unikatowych użytkowników (jest na bieżąco aktualizowana i pojawiają się na niej treści inne niż w kwartalniku, m.in. żywy dział felietonów na bieżące tematy oraz solidne, ciekawe wywiady)

 

Jak możecie nam pomóc?


Wydawanie gazety w kilka osób to zadanie satysfakcjonujące, ale trudne i pełne wyzwań. Największym z tych wyzwań jest oczywiście konieczność radzenia sobie z pokryciem kosztów stałych funkcjonowania wydawnictwa (księgowość, wynajem biura, telefony, obsługa biura), a także kosztów druku gazety i prowadzenia strony internetowej.

 

Jesteśmy pismem niezamożnym – nie stoi za nami duża fundacja czy wpływowe środowisko, nie brylujemy w mainstreamowych mediach, nie mamy przyjaciół w politycznym establishmencie. Nawet otrzymywane przez nas (nieregularnie) niewielkie dotacje nie sprawiały, że mogliśmy robić swoje w dobrych warunkach. Regularne wydawanie kwartalnika, publikacji książkowych, broszur, prowadzenie kilku portali czy organizowanie corocznego Festiwalu Obywatela wiążą się z wieloma kosztami. Od wielu lat staramy się zapewniać czytelnikom ciekawe treści bezpłatnie lub w maksymalnie przystępnej cenie, jednak nie ma się co oszukiwać, że powstają one zupełnie bez kosztów.

Nasze pismo nie może liczyć na wsparcie możnych sponsorów, na reklamy czy inne komercyjne dochody. Naszym wsparciem możecie być za to Wy! Pozwólcie przetrwać i rozwijać się jednemu z najciekawszych polskich magazynów o tematyce społeczno-politycznej.

 

Pomóżcie nam przetrwać!

 

Cele Autora

TRZY NOWE NUMERY I NOWA STRONA WWW W 2020 R.!
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 1 080 zł brakuje
64%
Jeśli tylko wasze wpłaty, drodzy Patroni, poszybują do sumy 3000 zł miesięcznie, obiecujemy Wam, że w ciągu następnych 12 miesięcy wydamy co najmniej trzy nowe numery naszego czasopisma (wiosną i jesienią), jak zawsze ciekawe, na wysokim poziomie i z pomysłowymi okładkami.
Do jednego z numerów postaramy się dołożyć interesującą broszurę na temat nowych trendów w myśli lewicowej. Skąd ta kwota? Pozwoli nam ona opłacić druk, prace graficzne oraz redakcyjne, a także stałe koszty funkcjonowania redakcji (przestrzeń magazynowa, wynajem lokalu na redakcję i biuro, obsługa księgowa, opłaty pocztowe).

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kwartalnik „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ola Witaszczyk
Ola Witaszczyk
20 zł
Robert Dulemba
Robert Dulemba
50 zł
Mateusz Siwerski
Mateusz Siwerski
20 zł
Katarzyna Matusiak
Katarzyna Matusiak
10 zł
Adam Duracz
Adam Duracz
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.