Odchamiaj się z Psem

W Patronite od 02.01.2020

Za blogiem Odchamiaj się z Psem stoi nierozłączny psioludzki duet podróżniczek - Angela Wolińska i Jessie Wagabunda. Odczarowują polskie stereotypy i pokazują sposoby na odchamienie się razem w pracy, muzeach, kinach, galeriach sztuki. Ich głównym środkiem podróżniczym są pociągi.

O Autorze

 

Cześć!

Mnie i Jessie jest niezmiernie miło Ciebie, a właściwie Was wszystkich tutaj powitać.

Wszystkim chętnym do dołączenia grona naszych Patronów meeega dziękujemy! 
Bez Was nie będziemy w stanie zdziałać tyle ile byśmy faktycznie chciały. 

Odchamiaj się z Psem to blog o mnie Angeli - człowieku - i Jessie Wagabundzie - charyzmatycznej suni - , który krótko mówiąc po prostu namawia Was do odchamiania się i liźnięcia kultury w zacnym towarzystwie jakim jest Twój / Wasz pies. 

Kim jesteśmy? 

Angela - póki co pracuję w korpo jako menago, ale całe swoje serducho oddaję fotografii ( piesografia.pl ) i prowadzeniu kanałów social media Jessie ( Jessie_Wagabunda) oraz naszemu blogowi odchamiajsiezpsem.com . W wolnym czasie knuję podróże małe i duże tylko i wyłącznie w towarzystwie mojej Jessiny. 

Jessie - 3,5 letnia sunia, u której w żyłach płynie krew shi-tzu i pekińczyka, ale w zasadzie wygląda jak pomieszanie Jacka Russella z Chihuahuą. Uwielbia mieć swoje zdanie w każdej dziedzinie i jak coś jej się nie podoba od razu to pokazuje. Kocha inne psy, ale raczej na odległość. W 100% akceptuje tylko połowę mijanych psijaciół, a drugiej daje lekko do zrozumienia, gdzie ich ma. Swoim hipnotyzującym spojrzeniem i uroczymi piegami na nosku skradła już niejedno serce.

Jako psioludzki duet razem pokazujemy niemożliwe i poza podróżowaniem pociągami i odkrywaniem super tras z psem w Polsce i Europie, odchamiamy małymi kroczkami psioludzkie towarzystwo w Polsce. Wyciągamy Was razem z domów do takich miejsc jak restauracje, bistra, muzea, kina, czy to galerie sztuki. Łamiemy stereotypy i dajemy Wam śmiało znać, że podróże pociągami to nic strasznego. No, a jeśli ma się odrobinę odwagi to i muzea czy kina również stoją przed nami otworem.

Jako właściciel, namawiam do odpowiedzialnego posiadania psa i gorąco namawiam do wychodzenia z psem po pracy i spędzania z nim razem wolnego czasu, nawet jeśli czasami są to nietypowe dla psa miejsca. 


Krótka historia o drodze do bloga....

Wszystko zaczęło się od niewinnego konta na Instagramie dla Jessie o nazwie Jessie_Wagabunda, gdzie aby nie wrzucać pustych treści i zdjęć, zdecydowałam się ukierunkować na pokazanie, że z psem można tworzyć nierozłączny team, który jest ze sobą zawsze i wszędzie.

Liczne podróże i moja była praca w centrum Krakowa ułatwiły powstanie projektu “Pańcia z Pańciem i Psem Tu Weszli”. Projekt ma na celu ukazanie psioprzyjaznych spotów, gdzie można dobrze zjeść i pochillować w towarzystwie 4 łap. Starannie wybieram, odwiedzam z Jessie, a następnie polecam Wam wszystkie pro psioprzyjazne miejsca (tj. resto,bistro,sklepy). Zobaczcie je sobie o TUTAJ.

Ale! Tego nam było mało.

I zaczęłam się zastanawiać jak sprawa wygląda, gdyby chciało się razem najzwyczajniej w Świecie odchamić z psiakiem u boku. Dzięki przyjemności kilku odwiedzonych już muzeów i kina powstał projekt “Odchamiaj się z Psem” . I to na nim chcę skupić Waszą uwagę. Mamy nadzieję, że baza miejsc, gdzie będziecie mogli liznąć kultury z psem z miesiąca na miesiąc będzie się powiększała, a muzea, teatry, kina itp. same będą się prosić o psie odwiedziny!

Wszystkie miesiące razem spędzone i doświadczenie w szukaniu przyjaznych psom miejsc oraz ograniczenia Instagramu co do treści, a także wsparcie wielu Psich Madek, doprowadziły do powstania strony odchamiajsiezpsem.com. Strona funkcjonuje zarówno jako blog o naszych podróżach, lifestyle’u i przemyślaniach, ale przede wszystkim będzie miejscem, dla przejrzystej bazy ww projektów i porad jak podróżować z psem i nie stracić przy tym głowy.  

Wszystkim chętnym do dołączenia grona naszych Patronów meeega dziękujemy! 
Bez Was nie będziemy w stanie zdziałać tyle ile byśmy faktycznie chciały. 


 

Dlaczego potrzebujemy Ciebie Patronie? 

Podróże, wizyty w muzeach, kinach, galeriach oraz sprzęt do wykonywania zdjęć i relacji to ogromne koszta i drugi etat. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogły odkrywać Świat szybciej i z większą częstotliwością.  Więcej podróży i odwiedzin w psiolubnych kinach, restauracjach, muzeach i galeriach równa się z rozbudowywaniem naszej bazy psiolubnych miejsc - a to wszystko z myślą o Was i ogromną chęcią dzielenia się naszej wiedzy, doświadczenia właśnie z WAMI. 

Na dzień dzisiejszy chciałabym w 2020 rozbudować bazę psiolubnych muzeów, kin i galerii sztuki do co najmniej 100 miejsc. Co więcej, chciałabym kontynuować nasz eurotrip pociągami z naciskiem na promocję psiolubnych miejsc m.in. w Portugalii, Włoszech i Szwajcarii. Koszt miesięcznej podróży razem z biletami na pociąg, noclegami, wyżywieniem dla Jessie i kontrolami u weterynarzy to około 20 000 PLN. Weekendowy wypad celem zrobienia relacji w psiolubnych miejscówkach w wybranym mieście w Polsce to czasami koszt 1000 PLN. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)