Stowarzyszenie Akcja Miś

W Patronite od 19.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
3 744 łącznie
Wierzymy, że Pasja w życiu człowieka zmienia go na lepsze. My pomagamy ją odnaleźć u dzieci będących w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej. Pasjowspieracze to wyjątkowe osoby, które wspierają swoich podopiecznych w stawianiu kolejnych kroków w rozwoju pasji.

O Autorze

Pomóż nam rozwijać dziecięce umiejętności!

 

2020 był trudny. Covid zrobił swoje. Nie było paczek i nie było dużej części zajęć pozalekcyjnych, które fundowaliśmy naszym podopiecznym.

W 2021 próbujemy odbudować działania Stowarzyszenia w nieco zmienionej formule. Chcemy przede wszystkim skupić się na rozwoju dziecięcych umiejętności. Jak to robimy? Szukamy i opłacamy zajęcia pozalekcyjne sprofilowane w kierunku potrzeb dziecka. Obecnie mamy pod opieką trójkę dzieci. To czy będziemy mogli naszych podopiecznych wesprzeć w przyszłości oraz w jakiej liczbie zależy w dużej od Was, gdyż, to o Wasze wpłaty oparty jest budżet Stowarzyszenia. Wasze wpłaty w 100% są przeznaczone na zajęcia dzieci. Informacje na temat dzieci i dane do przelewu znajdują się na stronie www.pasjowspieracze.pl .

Historia Akcji

Stowarzyszenie Akcja Miś sięga swoimi korzeniami 2001 roku. Wtedy to, na dworcu kolejowym, jedno z nas znalazło dużego pluszowego misia. Ten miś stanowił inspirację, aby dotrzeć ze świateczną pomocą do grupy dzieci na warszawskiej Pradze. Przez pierwsze kilka lat świąteczna akcja stanowiła główną działalność Stowarzyszenia. Liczba wspieranych dzieci rosła dość dynamiczne - w pierwszej akcji było to około 20 dzieci, a w latach 2015-19 docieraliśmy do około 600 dzieci rocznie. Na początku działaności staraliśmy się działać anonimowo kierując się ideą, aby dzieci miały poczucie, że ktoś kogo nie znają o nich pamięta. Z biegem czasu anonimowość coraz trudniej było zachować. Wraz z rozwojem akcji zaczęło nam zależeć coraz bardziej na jakości dostarczanej pomocy. W tym duchu rozwinęliśmy bardzo owocną współpracę z Mazowiecką Fundacją Rodzin Zastępczych. Pojawiały się także nowe inicjatywy takie jak hipoterapia, różnego rodzaju warsztaty dla dzieci, czy też wsparcie rozwoju dzieci poprzez rozwój ich pasji. Działalność Stowarzyszenia została zawieszona na czas covid-u. Obecnie w nowej formie staramy się ją ukierunkować w stronę rozwoju szeroko pojętych dziecięcych umiejętności. W tym celu powołaliśmy dedykowany program www.pasjowspieracze.pl .

A tutaj kilku pasjonatów, którzy dzielą się tym co kochają:

  

 

 

Przydatne linki: 

https://www.facebook.com/AkcjaMis

https://www.youtube.com/channel/UCJPRuY0XWeGxwAX80CLf8zA 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tony Sentinella
Tony Sentinella
Próg: 43 zł
Adam Nowicki
Adam Nowicki
Próg: 100 zł
Agnieszka  Klimkiewicz
Agnieszka Klimkiewicz
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Agata Słowikowska
Agata Słowikowska
Próg: 100 zł