Avatar użytkownika

Archiwum Polskiego Rocka - Polski Rock w najlepszym wydaniu

2
patronów
30 
miesięcznie
5 770 
łącznie
2
patronów
30 zł 5 770 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Najniższy próg, ale i tak wielkie Ci dzięki za wsparcie. Dla mnie ważna jest każda złotówka, która pomaga "Archiwum..." i wielki jest każdy, który swoje ciężko zarobione pieniądze wydaje na sztukę!

Nagrodą jest kupon rabatowy na każdą książkę wydaną przez Wydawnictwo Wdaxrock (5% zamówienia) do zrealizowania w księgarni www.muzyczna24.pl - kupon otrzymasz po wpłacie.
10 zł miesięcznie
Próg level STANDARD. 10 złotych to 1/4 ceny nowej, polskiej płyty CD w Empiku, albo dwa lepsze piwa i nawet nie paczka fajek. A mówimy o wpłacie raz miesiącu. Gdybym palił, to pewnie bym nie miał nawet połowy swoich płyt. Na samą myśl o tym w życiu bym nie zapalił.
Wracając do tematu, to każda dyszka jest na wagę złota. Główne koszty utrzymania "Archiwum..." to zakup płyt. Nie wszystkie da się "skombinować", nie każdą da się kupić "po taniości". Czasem trzeba wydać większy pieniądz, bo płyta jest w limicie, i albo teraz albo nigdy.
Co jakiś czas sprzęt też się psuje, albo pojawia się jakiś cud techniki, który poprawi jakość pracy. Czyli potrzebne są pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.

Nagrodą jest przede wszystkim zawsze darmowy dostęp do wszystkich zbiorów "Archiwum Polskiego Rocka", ale także:
15% rabatu na każdą książkę wydaną przez Wydawnictwo Wdaxrock (do 2 egz. z tytułu) do zrealizowania w księgarni www.muzyczna24.pl
Pierwszeństwo przy zapisie na każde nowe wydanie papierowe "Archiwum Polskiego Rocka".
20 zł miesięcznie
Próg level SENIOR. Im więcej takich wpłat, tym szybciej uda się stworzenie redakcji i zapewnienie ciągłości istnienia portalu.
A w nagrodę:
20% rabatu na każdą książkę wydaną przez Wydawnictwo Wdaxrock (do 2 egz. z tytułu) do zrealizowania w księgarni www.muzyczna24.pl, ale też raz do roku prezent gadżet niespodzianka (po roku wpłat). Pierwszeństwo przy zapisie na każde nowe wydanie papierowe "Archiwum Polskiego Rocka".
50 zł miesięcznie
Próg level MASTER. Jeżeli zdecydujesz się na taki gest to na pewno możesz liczyć na moją dozgonną wdzięczność i tytuł Przyjaciela Archiwum.
Przy kilku takich wpłatach w miesiącu praktycznie wszystkie zmartwienia poszły by w kąt. Ale nawet jeden taki donator, to już będzie sukces :)
Od razu mówię, co za tym idzie:
Telefoniczne podziękowania, chyba że donator nie życzy sobie tego.
30% rabatu na każdą książkę wydaną przez Wydawnictwo Wdaxrock (do 3 egz, z tytułu) do zrealizowania w księgarni www.muzyczna24.pl, ale też raz do roku prezent gadżet niespodzianka (po roku wpłat)
Jeżeli donatora utrzyma wpłaty przez minimum rok, to od tej pory każdą książkę wydaną przez Wydawnictwo Wdaxrock w ciągu 10 lat będzie mógł kupić za złotówkę (limit jedna sztuka na tytuł).
Pierwszeństwo przy zapisie na każde nowe wydanie papierowe "Archiwum Polskiego Rocka".
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
5 dostępnych miejsc
Próg level SILVER, tylko dla pięciu osób lub firm.
Każdy opłacony miesiąc wparcia, to reklama graficzna w formie bannera na dole strony www.polskirock,eu. Po pół roku wpłat logo na tyle okładki w sekcji srebrnych patronów. Po roku wpłat czarno biała reklama na całą stronę w książce i 2 zestawy książek (wszystkie tomy) gratis z autografem. Do tego nagrody progu MASTER.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
2 dostępne miejsca
Próg level GOLD, tylko dla dwóch osób lub firm.
Nagrody takie jak przy SILVER z tą różnicą, że Patron ma zagwarantowane 25% z puli wyświetlanych reklam i kolorową reklamę w książce. Logo w sekcji złotych Patronów. Zamiast dwóch - 5 zestawów książek (wszystkie tomy) gratis z autografem.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Archiwum Polskiego Rocka - Polski Rock w najlepszym wydaniu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"Archiwum Polskiego Rocka" to istniejąca od 20 lat, największa strona o polskich płytach rockowych. Zawiera informacje o polskich płytach, muzykach, zespołach, utworach i wydawcach. Oprócz darmowej strony www wydajemy też profesjonalne katalogi płyt.

Jedyny taki portal w Polsce

Czym jest "Archiwum Polskiego Rocka"? To jedyny portal w Polsce skupiony na rockowej fonografii. Przeznaczony jest dla melomanów i kolekcjonerów płyt, zarówno winylowych jak i kompaktowych. Najstarsza opisana płyta została nagrana w 1960 roku! Opisujemy tu wszystkie wydania, czasem nawet jest ich 28! Skanujemy poligrafię płyt, by zaprezentować różnice między kolejnymi reedycjami i wznowieniami - często w obrębie jednego wydawcy. Strona zawiera już ponad 25000 skanów. W bazie danych znajdziesz pełne dyskografie ponad 900 wykonawców, informacje o 10500 płyt, ponad 9 tysiącach muzyków, 30 tysięcach utworów i blisko 900 wytwórniach płytowych. A materiału do opracowania jest co najmniej drugie tyle. Potrzebny jest czas i... pieniądze.

Posłuchaj jak powstaje strona


Dlaczego potrzebne są pieniądze i na co zostaną przeznaczone

Nazywam się Daniel Wolak i od 20 lat prowadzę tę stronę, w pojedynkę... z małą pomocą moich przyjaciół. Wg moich obliczeń przez dwie dekady nad zdobywaniem i opracowaniem materiału spędziłem trzy i pół roku. Moim największym marzeniem jest, bym pracą nad "Archiwum..." mógł zająć się w pełni. Musiało by ono wtedy stać się źródłem utrzymania mnie i samego siebie. Jeżeli odpowiedzialna za zbieranie informacji o płytach Biblioteka Narodowa się tym nie zajmuje (zapewne z braku finansów i fachowców), to skąd zwykły obywatel ma pozyskać wystarczające środki? Za pomocą Patronite.pl po raz pierwszy w ciągu 20 lat zaistniała na to szansa. Dzięki waszemu cyklicznemu wsparciu rysuje się realna możliwość na założenie redakcji "Archiwum Polskiego Rocka", a przynajmniej na utrzymanie jego infrastruktury: serwer portalu, domena, certyfikat SSL, płatne rozwiązania informatyczne (pluginy), oprogramowanie graficzne (Photoshop), biurowe (pakiet Office) i do przygotowania składu do druku (InDesign), a także komputer i skaner na którym pracuję.

Jeżeli uda się zebrać pełną kwotę, będę mógł poświęcić swój cały zawodowy czas i potencjał na rozbudowę portalu. Jeżeli wierzyć w moje obliczenia, to za cztery lata "Archiwum Polskiego Rocka" będzie dwa razy większe. Co cztery lata będzie przybywać 10000 kompletnie opisanych płyt, i co cztery lata na rynku pojawi się kolejna książka, a raczej zestaw książek. Dziś już wiem, że następne wydanie będzie miało 4 tomy. Każdy Patron uzyska zniżkę na jego zakup, proporcjonalnie do swojego wkładu w projekt. Starczy też pieniędzy na zakup płyt, których w inny sposób nie da się zdobyć.

Jestem człowiekiem, który uwielbia marzyć i się rozwijać. Wiele razy się przekonałem, że marzenia się spełniają. Wierzę, że i to marzenie się spełni, dzięki czemu skorzystają tysiące fanów polskiego rocka. A wystarczy, że i ty przeznaczysz dychę raz w miesiącu - to mniej niż paczka fajek, 1/4 płyty czy koszt kolorowego miesięcznika. Przyrzekam, że nie zmarnuję twojej krwawicy!

Zobacz co o portalu sądzą znani muzycy i dziennikarze.

Zapoznaj się z książkami, które do tej pory wydałem.

Poznaj moją pasję!

Cele Autora

Utrzymanie serwera i sprzętu
  • 200 zł miesięcznie
  • 170 zł brakuje
15%
W Internecie wiele rzeczy jest za darmo, ale jakość kosztuje. "Archiwum Polskiego Rocka" stoi na dużym serwerze, który w tej chwili kosztuje ponad 300 złotych rocznie. Docelowo będzie kosztował około 1000 złotych.
Korzystam z popularnego programu graficznego, który opłacany jest co miesiąc w kwocie 10 euro.
Dodatkowo do opracowania danych potrzebny jest komputer, dyski SSD na pliki graficzne (w tej chwili jest już ponad 400GB danych), profesjonale skanery A4 i A3 - przez 20 lat zajechałem ich kilka, i czasem coś trzeba wydrukować.
Chciałbym też zakupić miejsce w chmurze lub jakiś dyskowy system zabezpieczenia grafik.
Do tej pory wszystko, było na mojej głowie, a raczej oparte o mój portfel. Liczę, że mi trochę pomożecie :)
Zakup płyt do Archiwum Polskiego Rocka
  • 500 zł miesięcznie
  • 470 zł brakuje
6%
Płyty to główny temat "Archiwum Polskiego Rocka". Bez dostępu do nich portal wygaśnie. Wydawcy i wykonawcy rzadko obdarzają mnie swoimi płytami. Nie wszystkie płyty uda mi się znaleźć u przyjaciół "Archiwum...", którzy udostępniają swoje płyty do skanowania. Wiele płyt wychodzi w kilku wariantach i ciężko zebrać wszystkie. Niektóre płyty są limitowane... Po prostu część z nich trzeba kupić. I na to jest ten fundusz.

Skąd do tej pory brałem płyty?
Przede wszystkim moja własna kolekcja i zbiory przyjaciół (m.in. Leszka Gnoińskiego, Kamila Wicika, Grzegorza Grudzieckiego). Zasoby Antykwariatu Muzant i Radia Gdańsk. Kiedyś po kilka dni skanowałem w sklepach Kolportera i Media Markt (ale to już się skończyło niestety).
Redakcja Archiwum Polskiego Rocka
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 970 zł brakuje
0%
Najważniejszy cel, to móc zajmować się już tylko "Archiwum Polskiego Rocka". W tym celu praca nad serwisem musi być moim źródłem dochodu. Dla oszołomionych kwotą pragnę szybko wyjaśnić, że 10000 złotych to kwota brutto od której trzeba odliczyć VAT, PIT i ZUS...

Na czym polega praca w Archiwum? Przede wszystkim to zdobywanie i opracowanie informacji o płytach. To częste wyjazdy do kolekcjonerów, zaprzyjaźnionych antykwariatów, sklepów płytowych - zawsze z komputerem i skanerem. Jak się uda, to płyty przyjeżdżają do mnie. Obliczyłem, że przez 20 lat istnienia strony na skanowanie, obrabianie skanów i opracowanie danych poświęciłem dwa i pół roku . Do tego na opracowanie "Katalogów cen płyt używanych" poszedł rok. Razem, to trzy i pół roku pracy nad samą treścią.

Innym bardzo ważnym działem jest opieka informatyczna. Od samego początku, czyli 9 lipca 2000 roku, strona jest pod moją opieką. Od statycznej strony z kilkoma biogramami do dużego portalu z ponad stoma tysiącami podstron. Przez 20 lat co najmniej 5 razy przebudowywałem go tak, by jak najlepiej służył odwiedzającym. Obecnie trwa budowa serwisu, który pozwoli użytkownikom na dodawanie i edycję danych - dzięki temu portal zyska nowe treści oraz stanie się, mam nadzieję, bardziej dokładny.

Gdybym nie był programistą, zapewne nie brałbym się za "Archiwum...". Nie stać by mnie było, na obsługę w takim wymiarze godzin ile jest niezbędne. W nowym portalu dojdzie jeszcze potrzeba moderacji treści, które będą dostarczać użytkownicy. Praca na pełen etat i nie wiem czy nie więcej niż jeden - będę szukał pomocników jeżeli ten cel się spełni z górką.

Poświęcam "Archiwum" cały swój wolny czas i część z tego, gdzie powinienem pracować zarobkowo. Gdybym mógł się temu zajęciu w 100%, to na pewno "Archiwum..." byłoby WIELKIE :) Jeżeli doceniasz mój wkład i chciałbyś, żebym przeszedł tu na "etat", to nie wahaj się i wesprzyj ten cel :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Archiwum Polskiego Rocka - Polski Rock w najlepszym wydaniu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dariusz Jerzy Pawłowski
Dariusz Jerzy Pawłowski
20 zł
Sebastian Franielczyk
Sebastian Franielczyk
10 zł
Projekt FOKA
Projekt FOKA
250 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.