Archiwum Polskiego Rocka - Polski Rock w najlepszym wydaniu

W Patronite od 12.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2782

Liczba Patronów: 2573

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
30 miesięcznie
4 890 łącznie
"Archiwum Polskiego Rocka" to istniejąca od 20 lat, największa strona o polskich płytach rockowych. Zawiera informacje o polskich płytach, muzykach, zespołach, utworach i wydawcach. Oprócz darmowej strony www wydajemy też profesjonalne katalogi płyt.

O Autorze

Jedyny taki portal w Polsce

Czym jest "Archiwum Polskiego Rocka"? To jedyny portal w Polsce skupiony na rockowej fonografii. Przeznaczony jest dla melomanów i kolekcjonerów płyt, zarówno winylowych jak i kompaktowych. Najstarsza opisana płyta została nagrana w 1960 roku! Opisujemy tu wszystkie wydania, czasem nawet jest ich 28! Skanujemy poligrafię płyt, by zaprezentować różnice między kolejnymi reedycjami i wznowieniami - często w obrębie jednego wydawcy. Strona zawiera już ponad 25000 skanów. W bazie danych znajdziesz pełne dyskografie ponad 900 wykonawców, informacje o 10500 płyt, ponad 9 tysiącach muzyków, 30 tysięcach utworów i blisko 900 wytwórniach płytowych. A materiału do opracowania jest co najmniej drugie tyle. Potrzebny jest czas i... pieniądze.

Posłuchaj jak powstaje strona


Dlaczego potrzebne są pieniądze i na co zostaną przeznaczone

Nazywam się Daniel Wolak i od 20 lat prowadzę tę stronę, w pojedynkę... z małą pomocą moich przyjaciół. Wg moich obliczeń przez dwie dekady nad zdobywaniem i opracowaniem materiału spędziłem trzy i pół roku. Moim największym marzeniem jest, bym pracą nad "Archiwum..." mógł zająć się w pełni. Musiało by ono wtedy stać się źródłem utrzymania mnie i samego siebie. Jeżeli odpowiedzialna za zbieranie informacji o płytach Biblioteka Narodowa się tym nie zajmuje (zapewne z braku finansów i fachowców), to skąd zwykły obywatel ma pozyskać wystarczające środki? Za pomocą Patronite.pl po raz pierwszy w ciągu 20 lat zaistniała na to szansa. Dzięki waszemu cyklicznemu wsparciu rysuje się realna możliwość na założenie redakcji "Archiwum Polskiego Rocka", a przynajmniej na utrzymanie jego infrastruktury: serwer portalu, domena, certyfikat SSL, płatne rozwiązania informatyczne (pluginy), oprogramowanie graficzne (Photoshop), biurowe (pakiet Office) i do przygotowania składu do druku (InDesign), a także komputer i skaner na którym pracuję.

Jeżeli uda się zebrać pełną kwotę, będę mógł poświęcić swój cały zawodowy czas i potencjał na rozbudowę portalu. Jeżeli wierzyć w moje obliczenia, to za cztery lata "Archiwum Polskiego Rocka" będzie dwa razy większe. Co cztery lata będzie przybywać 10000 kompletnie opisanych płyt, i co cztery lata na rynku pojawi się kolejna książka, a raczej zestaw książek. Dziś już wiem, że następne wydanie będzie miało 4 tomy. Każdy Patron uzyska zniżkę na jego zakup, proporcjonalnie do swojego wkładu w projekt. Starczy też pieniędzy na zakup płyt, których w inny sposób nie da się zdobyć.

Jestem człowiekiem, który uwielbia marzyć i się rozwijać. Wiele razy się przekonałem, że marzenia się spełniają. Wierzę, że i to marzenie się spełni, dzięki czemu skorzystają tysiące fanów polskiego rocka. A wystarczy, że i ty przeznaczysz dychę raz w miesiącu - to mniej niż paczka fajek, 1/4 płyty czy koszt kolorowego miesięcznika. Przyrzekam, że nie zmarnuję twojej krwawicy!

Zobacz co o portalu sądzą znani muzycy i dziennikarze.

Zapoznaj się z książkami, które do tej pory wydałem.

Poznaj moją pasję!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sebastian Franielczyk
Sebastian Franielczyk
Próg: 10 zł
Dariusz Jerzy Pawłowski
Dariusz Jerzy Pawłowski
Próg: 20 zł
Leszek Grodziński
Leszek Grodziński
Próg: 100 zł