Archiwum Polskiego Rocka - Polski Rock w najlepszym wydaniu

W Patronite od 12.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1633

Liczba Patronów: 1770

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
135 miesięcznie
4 225 łącznie

Utrzymanie serwera i sprzętu

200 zł

miesięcznie

67%

osiągnięto

65 zł

brakuje

W Internecie wiele rzeczy jest za darmo, ale jakość kosztuje. "Archiwum Polskiego Rocka" stoi na dużym serwerze, który w tej chwili kosztuje ponad 300 złotych rocznie. Docelowo będzie kosztował około 1000 złotych.
Korzystam z popularnego programu graficznego, który opłacany jest co miesiąc w kwocie 10 euro.
Dodatkowo do opracowania danych potrzebny jest komputer, dyski SSD na pliki graficzne (w tej chwili jest już ponad 400GB danych), profesjonale skanery A4 i A3 - przez 20 lat zajechałem ich kilka, i czasem coś trzeba wydrukować.
Chciałbym też zakupić miejsce w chmurze lub jakiś dyskowy system zabezpieczenia grafik.
Do tej pory wszystko, było na mojej głowie, a raczej oparte o mój portfel. Liczę, że mi trochę pomożecie :)

Zakup płyt do Archiwum Polskiego Rocka

500 zł

miesięcznie

27%

osiągnięto

365 zł

brakuje

Płyty to główny temat "Archiwum Polskiego Rocka". Bez dostępu do nich portal wygaśnie. Wydawcy i wykonawcy rzadko obdarzają mnie swoimi płytami. Nie wszystkie płyty uda mi się znaleźć u przyjaciół "Archiwum...", którzy udostępniają swoje płyty do skanowania. Wiele płyt wychodzi w kilku wariantach i ciężko zebrać wszystkie. Niektóre płyty są limitowane... Po prostu część z nich trzeba kupić. I na to jest ten fundusz.

Skąd do tej pory brałem płyty?
Przede wszystkim moja własna kolekcja i zbiory przyjaciół (m.in. Leszka Gnoińskiego, Kamila Wicika, Grzegorza Grudzieckiego). Zasoby Antykwariatu Muzant i Radia Gdańsk. Kiedyś po kilka dni skanowałem w sklepach Kolportera i Media Markt (ale to już się skończyło niestety).

Redakcja Archiwum Polskiego Rocka

10 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

9 865 zł

brakuje

Najważniejszy cel, to móc zajmować się już tylko "Archiwum Polskiego Rocka". W tym celu praca nad serwisem musi być moim źródłem dochodu. Dla oszołomionych kwotą pragnę szybko wyjaśnić, że 10000 złotych to kwota brutto od której trzeba odliczyć VAT, PIT i ZUS...

Na czym polega praca w Archiwum? Przede wszystkim to zdobywanie i opracowanie informacji o płytach. To częste wyjazdy do kolekcjonerów, zaprzyjaźnionych antykwariatów, sklepów płytowych - zawsze z komputerem i skanerem. Jak się uda, to płyty przyjeżdżają do mnie. Obliczyłem, że przez 20 lat istnienia strony na skanowanie, obrabianie skanów i opracowanie danych poświęciłem dwa i pół roku . Do tego na opracowanie "Katalogów cen płyt używanych" poszedł rok. Razem, to trzy i pół roku pracy nad samą treścią.

Innym bardzo ważnym działem jest opieka informatyczna. Od samego początku, czyli 9 lipca 2000 roku, strona jest pod moją opieką. Od statycznej strony z kilkoma biogramami do dużego portalu z ponad stoma tysiącami podstron. Przez 20 lat co najmniej 5 razy przebudowywałem go tak, by jak najlepiej służył odwiedzającym. Obecnie trwa budowa serwisu, który pozwoli użytkownikom na dodawanie i edycję danych - dzięki temu portal zyska nowe treści oraz stanie się, mam nadzieję, bardziej dokładny.

Gdybym nie był programistą, zapewne nie brałbym się za "Archiwum...". Nie stać by mnie było, na obsługę w takim wymiarze godzin ile jest niezbędne. W nowym portalu dojdzie jeszcze potrzeba moderacji treści, które będą dostarczać użytkownicy. Praca na pełen etat i nie wiem czy nie więcej niż jeden - będę szukał pomocników jeżeli ten cel się spełni z górką.

Poświęcam "Archiwum" cały swój wolny czas i część z tego, gdzie powinienem pracować zarobkowo. Gdybym mógł się temu zajęciu w 100%, to na pewno "Archiwum..." byłoby WIELKIE :) Jeżeli doceniasz mój wkład i chciałbyś, żebym przeszedł tu na "etat", to nie wahaj się i wesprzyj ten cel :)
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sebastian Franielczyk
Sebastian Franielczyk
Próg: 10 zł
Leszek Grodziński
Leszek Grodziński
Próg: 100 zł
Dariusz Jerzy Pawłowski
Dariusz Jerzy Pawłowski
Próg: 20 zł
Małgosia Gniado
Małgosia Gniado
Próg: 10 zł
Krzysztof Adamczewski
Krzysztof Adamczewski
Próg: 20 zł