Stowarzyszenie Łódzki Inkubator Psychoanalityczny

W Patronite od 25.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2974

Liczba Patronów: 2336

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
10 miesięcznie
850 łącznie
Łódzki Inkubator Psychoanalityczny dba o rozwijanie i popularyzowanie wiedzy z zakresu psychoanalizy. Ponieważ Łódź jest miastem filmu, postanowiliśmy, że właśnie ta dziedzina sztuki będzie filarem spotkań osób zainteresowanych psychoanalitycznym rozumieniem świata. Działamy już od siedmiu lat.

O Autorze

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w marcu 2013 roku. Było inicjatywą grupy psychoterapeutów pracujących w nurcie psychoanalitycznym. Mieliśmy dwa cele: rozwój naszych umiejętności i poszerzanie wiedzy psychoanalitycznej oraz udostępnienie naszego doświadczenia, przede wszystkim specyficznego dla psychoanalizy spojrzenia na kulturę, sztukę, zjawiska społeczne i psychologiczne funkcjonowanie ludzi.

Stworzyliśmy grupy superwizyjne dla psychoterapeutów oraz cykle wykładów i psychoanalitycznych spotkań z filmem, teatrem, operą i literaturą otwartych dla wszystkich zainteresowanych.

 

Zorganizowaliśmy wiele projekcji filmowych, wiele wykładów, seminariów, spotkań z literaturą i operą, konferencję dotycząca transhumanizmu i zaangażowane społecznie wydarzenie z cyklu Polska na kozetce. Zaszczyciło nas swoją obecnością wielu inspirujących gości, zgromadziliśmy również świetną publiczność. I mamy wielką ochotę realizować nasz filmowo psychoanalityczny projekt dalej.

Psychoanalityczka Danuta Golec i filmoznawca Kuba Mikurda w dyskusji po projekcji filmu „Wstyd”(2011) reż.Steve McQueen
Psychoanalityk Wojtek Hańbowski w rozmowie z publicznością po projekcji filmu Miłość Larsa Franka Gillespie

 

Nasza obecność na Patronite jest związana przede wszystkim z projektem "Psychoanaliza i Film". Zaczęliśmy 11 stycznia 2014 roku, za nami trzydzieści pięć projekcji przeróżnych filmów, od klasyków po współczesne eksperymenty, z entuzjazmem myślimy jak wiele jeszcze przed nami! Do wiosny 2020 roku działaliśmy we współpracy z kinem Łódzkiej Szkoły Filmowej i Muzeum Kinematografii w Łodzi, po kilkumiesięcznym pandemicznym zamrożeniu naszego projektu wracamy do życia na razie w wersji online. Wraz z zaistnieniem "psychoanalizy i filmu" w sieci postanowiliśmy zwrócić się do Was - naszych sympatyków i gości na wydarzeniach - z prośbą o współrealizację naszego projektu przy pomocy Patronite.

Będziemy Wam wdzięczni za wsparcie

Więcej o Stowarzyszeniu przeczytacie na naszej stronie:

https://inkubatorpsychoanalityczny.pl/index.php

Do zobaczenia na projekcjach!

Projekcja dokumentu "Człowiek"
Jana Arthusa Bertranda

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Chwiałkowska Dąbkowska
Anna Chwiałkowska Dąbkowska
Próg: 20 zł
lek. Karin Bakir-Szara
lek. Karin Bakir-Szara
Próg: 10 zł
Marek Gołąb
Marek Gołąb
Próg: 10 zł
Ewa Robak
Ewa Robak
Próg: 10 zł