Scena dla Kobiet

W Patronite od 25.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
466 łącznie
Jestem Ania, jestem basistką, animatorką kultury i przede wszystkim kobietą :) Kobietą, która w pewnym momencie swojego życia zatrzymała się w pędzie, aby zrozumieć co jest jej misją, co chce dać od siebie światu. Tak oto powstała Scena dla Kobiet - aby wspierać i propagować twórczość kobiet.

O Autorze

SCENA DLA KOBIET

Kobiecy świat muzyki, pasji, miejsce dla kobiet kreatywnych - tym jest właśnie Scena dla Kobiet. Stworzyłam ją pod koniec 2019 roku, aby edukować, aktywizować, promować twórczość kobiet, integrować i inspirować kobiety twórcze i kreatywne.

 

Scena dla Kobiet

Tutaj znajdziesz skrót działań prowadzonych do tej pory, serdecznie zapraszam do zaglądania. Jak na pierwszy rok działań, z towarzystwem pandemii, całkiem sporo dobrego udało się zrobić, m.in:

 

•             Nagranie Babskiej Płyty

•             Nagranie i wydanie utworu Kobiecy Głos

​•             Cykl wywiadów Babskie Gadanie

​•             Koncerty kobiet

​•             Aktywna promocja bieżących działań muzyczek w Polsce

​•             Przygotowanie i start Szkoły dla Kobiet - pierwszego w Polsce programu rozwoju kariery, dla kobiet działających niezależnie w branży muzycznej.

 

 

 


Wiecie już co robię w życiu i co pragnę rozwijać.

To teraz czas się przedstawić. :) 

 

 

Nazywam się Ania, Ania Bass ;) 

Kim jestem?

Kobietą niezależną, kobietą czynu, której muzyka w duszy gra.

Jestem właścicielką Sceny dla Kobiet, miejsca dla kobiet twórczych, autorką szkoleń z zakresu działania w branży kreatywnej.

Co robię? 

Pomagam kobietom odnaleźć własną drogę, życiową misję – inspirując, motywując, a także dając bardzo konkretne narzędzia do działania.

 

 

 

 

Od blisko 15 lat działam na rynku muzycznym, jako muzyk - basistka, animatorka kultury, menadżerka ds. artystycznych, praktyk biznesu muzycznego. Jestem certyfikowaną trenerką, szkoleniowcem, doradcą zawodowym, jestem w trakcie specjalizacji certyfikacyjnej Life Coachingu, a także certyfikowanym Praktykiem Soul Body Fusion®. Nieustannie się rozwijam, szkolę i podnoszę swoje kwalifikacje.

W 2019 roku założyłam i prowadzę Scenę dla Kobiet, inicjatywę zrzeszającą kobiety działające niezależnie na rynku muzycznym. 

W 2020 stworzyłam pierwszy w Polsce program rozwoju kariery dla kobiet w branży muzycznej – Szkoła dla Kobiet.

Jestem zeszłoroczną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii animacja i edukacja kulturalna. Jestem członkinią programu TOP  WOMEN w e-biznesie 2021.

 

 

 

[Film został zrealizowany w ramach projektu "Scena dla Kobiet. Kobiety w muzyce", którego celem jest docenienie postaci kobiet w historii muzyki. ]

 

 

 

Co mówią o mnie inne kobiety?

 

 

"Ania jest animatorką i twórczynią Sceny dla Kobiet. Jest też niezwykłą kobietą, z ogromną pasją, a jej działania i trud jakiego się podejmuje, czyli promowania twórczości, aktywizowania i integrowania Kobiet-Artystek, są bezcenne!

Scena muzyczna Kobiet w Polsce, w mojej opinii, mega potrzebuje wsparcia, uwagi, ale też dania przestrzeni i oddania głosu, bo dziewczyny robią rzeczy niezwykłe i kreatywne, mega wartościowe, z ogromną wrażliwością.

Moje ukochane miejsce Wooltura, jakie powstało również z pasji do muzyki i sztuki, jest miejscem, gdzie Kobiety-Artystki i Scena dla Kobiet  mają i będą miała swoje, i szczególne miejsce. Dla mnie to ważny projekt."

 

Ewa Puzia-Sawicka, 

Właścicielka klubu muzycznego Wooltura, trener, coach biznesu i branży muzycznej.

 

Więcej....

 

 


 

SCENA DLA KOBIET

 

 

inicjatywą, która ma na celu propagowanie muzyki tworzonej przez kobiety, ukazanie roli kobiet w muzyce współczesnej, promocję oraz wsparcie muzyczek działających niezależnie w branży muzycznej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej... 

 

W ramach Sceny dla Kobiet organizuję akcje i wydarzenia wspierające twórczość kobiet, m.in. 

 

 

 

BABSKA PŁYTA

 

"Babska Płyta" jest to płyta nagrana wyłącznie przez kobiety - wokalistki i instrumentalistki z całego kraju. Jest formą podziękowania za działania, które nam, kobietom tworzącym w dzisiejszych czasach dały wolność i swobodę twórczą i artystyczną. Wspólnie stworzyłyśmy nowe interpretacje utworów kobiet, które działały i inspirowały na przestrzeni ostatniego stulecia.

 

"Świat" jest to jeden z dziesięciu wyjątkowych utworów, który powstał w czasie realizacji "Babskiej Płyty". Muzykę oraz tekst podarowała na poczet tejże płyty Zuzanna, za aranż wokalny odpowiadała Lady AnnMart, w powstanie utworu, swoją cegiełkę dołożyła większość spośród blisko 50 kobiet zaangażowanych w nagranie "Babskiej Płyty"! 

 

 

 

 

 

KOBIECY GŁOS

 

Utwór "Kobiecy Głos" powstał z inicjatywy Sceny dla Kobiet, stworzony przez kobiety - od kompozycji, aranżu, warstwy tekstowej, po miks, mastering i montaż video. Przy jego tworzeniu wzięło udział blisko 20 kobiet z całego kraju, pracujących ze sobą wyłącznie online. Kobiet, które być może w innych okolicznościach nigdy muzycznie by się nie spotkały. Wśród grona znalazły się osoby tworzące na co dzień w bardzo różnych stylistykach - od rocka, popu, folku po jazz i muzykę klasyczną. Kreatywność i inwencja twórcza każdej z nich, dała w efekcie ten oto utwór. 

 

 

 

 

BABSKIE GADANIE

 

„Babskie Gadanie” to cykl wywiadów, rozmów z kobietami twórczymi, wyjątkowymi, które ambitnymi działaniami zmieniają świat na lepsze, szczególnie ten muzyczny świat :)

 

 

 

 

KONCERTY KOBIET

 

Koncerty zespołów kobiecych, artystek, wokalistek, instrumentalistek, a także organizowanie i inicjowanie projektów integrujących kobiety na scenie.

 

 

 

 

SZKOŁA DLA KOBIET

 

 

Działalność mająca charakter edukacyjny, kierowana głównie do kobiet działających w branży kreatywnej. Składają się na nią:

 • Szkoła dla Kobiet - pierwszy w Polsce program kariery dla kobiet działających w branży muzycznej.
 • Szkolenie online - kursy i szkolenia przygotowane i kierowane do kobiet działających w branży kreatywnej. 

 

 

 

 

BABSKI BLOG

 

 

Podzielony na:

 • Szkoła dla Kobiet - blog edukacyjny

  Gdzie planuję regularnie tworzyć i publikować treści pełne niezbędnej wiedzy do profesjonalnego ale przede wszystkim autentycznego działania w branży kreatywnej.

 • Scena dla Kobiet - Blog poświęcony działaniom Sceny dla Kobiet

  Propagowanie muzyki tworzonej przez kobiety, aktywizowanie i integrowanie artystek.

 • Co w duszy gra - blog osobisty

  Część poświęcona rozważaniom na temat drogi, życiowej misji, aspektom duchowym oraz rozwoju w życiu i pracy twórczej.

 •  

 

Aktywnie prowadzony

kanał Fb / Scena dla Kobiet

 

w którym znaleźć można bieżące informacje o muzyczkach z całej Polski - muzykę, koncerty, płyty, warsztaty i inne działania prowadzone przez kobiety. W jednym miejscu działania wielu cudownych, twórczych kobiet.

 

 

 

 

 

Samodzielna praca nad tak szeroką bazą mającą pomóc artystkom jest ogromnie praco i czasochłonna! A pomysłów, chęci i motywacji na dalsze działania jest jeszcze wiele :)

 

Twoje wsparcie finansowe pozwoli mi na wygenerowani czasu na kolejne akcje, a także na zaplecze finansowe na opłacenie wszelkich działań związanych z realizacją wydarzeń.

 

Wiem, że jest to ogromnie potrzebne! 

Brakuje w Polsce wsparcia z jednoczesnym uwzględnienie potrzeb kobiet, zwróceniem uwagi na rozwój własnej wrażliwości, twórczości, rozwoju osobistego, z naciskiem na działanie autentyczne, w zgodzie ze sobą, co jest tak ważne w życiu artystycznym.

 

 

Dlatego chcę pomóc innym kobietom.

A Ty możesz pomóc w tym mnie. :)

 

 

 

Dziękuję

Ania Bass

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Gabsonix
Gabsonix
Próg: 18 zł
Robert Podłucki
Robert Podłucki
Próg: 6 zł
Marcin Z
Marcin Z
Próg: 6 zł
Joanna Kamieniecka
Joanna Kamieniecka
Próg: 50 zł
Pati Wybrańczyk
Pati Wybrańczyk
Próg: 25 zł
Gosia Ryba
Gosia Ryba
Próg: 6 zł