Tomasz Sekielski

W Patronite od 12.02.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 2

liczba Patronów: 5

1855 patronów
62 530 zł miesięcznie
1 938 375 zł łącznie
Jestem niezależnym producentem filmowym. Dzięki hojnemu wsparciu moich niesamowitych Patronów, udało się uzbierać fundusze na dokument o księżach pedofilach w Polsce, a także zakończyć finansowanie filmu o aferze SKOK. Teraz - czeka nas nowe, chyba najtrudniejsze wyzwanie...

O Autorze

Ostatni film o pedofilii w kościele

Drodzy Patroni! 

Wspólnie zbudowaliśmy zupełnie nowy model finansowania niezależnego dziennikarstwa. Dzięki Wam i Waszej niezwykłej hojności powstał film "Tylko nie mów nikomu". Dzięki Wam udało się zebrać całą kwotę, niezbędną do sfinansowania produkcji o aferze SKOK.

Teraz musimy wspólnie zakończyć to, co razem rozpoczęliśmy.

Każdy, kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem: co zrobił w tej sprawie Watykan?

A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz, ukrywali przed nim niewygodną prawdę?

Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas, by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi. O tym właśnie będzie nasz trzeci i ostatni film dotyczący przypadków pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać na przełomie 2020/2021 roku.

Późną jesienią 2019 ukaże się drugi film, zatytułowany "Zabawa w chowanego". To osobna produkcja, w której skupimy się na wstrząsającym wątku, którego nie udało się zamknąć w „Tylko nie mów nikomu”. Całość zostanie sfinansowana z bezpośrednich wpłat na konta, które były realizowane przez osoby wspierające poza Patronite. Film będzie dostępny za darmo, na kanale Sekielski: https://www.youtube.com/sekielski Więcej szczegółów – już wkrótce. 

Na czym skupimy się w ostatniej części?

Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka - chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne, do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu.

Aby zgromadzić i zweryfikować wszystkie niezbędne informacje, znaczną część filmu nakręcić musimy poza granicami Polski. Czekają nas wyjazdy do:

  • Watykanu
  • Austrii
  • Irlandii
  • USA
  • Meksyku
  • na Dominikanę

Chcemy dotrzeć do świadków i archiwów, dzięki którym będziemy mogli odpowiedzieć na wszystkie trudne pytania.

Wsparcie

Dlatego po raz kolejny prosimy Was o wsparcie finansowe.

Tylko tak może powstać w pełni niezależny i wolny od nacisków film dokumentalny. Tym razem budżet, głównie ze względu na wyjazdy zagraniczne, będzie znacząco wyższy od poprzednich naszych produkcji.

W każdym z wymienionych państw zatrudnimy “fixerów”, czyli lokalnych współpracowników, którzy pomogą nam na miejscu. Przeloty, hotele dla naszej ekipy to kolejne, bardzo wysokie koszty tej produkcji - a spędzimy za granicą kilkadziesiąt dni.  Wstępny budżet filmu szacujemy na ok. milion złotych.

To będzie nasze największe zawodowe wyzwanie.

Zamierzamy się mu poświęcić całkowicie, rezygnując ze wszystkich pobocznych projektów.
Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do grona aktualnych Patronów z pytaniem i prośbą, czy część z uzbieranych środków możemy przeznaczyć na pokrycie naszych prywatnych, domowych budżetów. W specjalnych ankietach na zamkniętych grupach dla Patronów i w dedykowanym poście na Patronite zdecydowana większość Patronów optowała za możliwością przekazania - mówiąc wprost - na nasze życie 21% miesięcznej sumy wsparcia.

Ostatecznie zdecydowaliśmy, by kwota ta wynosiła 19%. Do tej pory cała kwota wsparcia Patronów była wykorzystana na cele produkcyjne. Część przeznaczona na nasze wynagrodzenia pobierana będzie dopiero od momentu startu nowej zbiórki, czyli 18.07.2019.

Jesteśmy jednak pewni, że ta produkcja  wykroczy poza granice Polski i zainteresuje społeczność na całym świecie.  Jeśli chcesz wspólnie z nami współtworzyć tę produkcję - zostań naszym Patronem! Z góry dziękujemy każdemu z Was.

 

Tomasz Sekielski

Marek Sekielski

Podziękowanie dla Patronów

Dlaczego tak ufnie oddaję się w Wasze ręce? Bo szczerze zdumiała i zachwyciła mnie Wasza siła i rozmiar wsparcia podczas realizacji pierwszego projektu.

Jestem szczerze wdzięczny każdemu z Patronów - jesteście żywym dowodem, że warto (i można) realizować w Polsce ambitne, trudne reportaże i dokumenty! Dzięki Waszej pomocy, hojności i odwadze udało się zakończyć finansowanie filmu o pedofilii w kościele katolickim.

Wasze wsparcie było siłą napędową tego projektu - nie zatrzymujmy się, skoro suniemy naprzód z taką prędkością!
 

Film o „aferze SKOKów”

Wspólnie udało się nam również sfinansować dokument, którego nie stworzyłaby żadna stacja telewizyjna: odkryjemy największe sekrety afery SKOK. Kolejny raz - wspólnie.

Przed nami mnóstwo pracy - ale będziemy na bieżąco informować Patronów o wszystkich postępach! Wstępnie planujemy premierę na wiosnę 2020 roku.

Afera SKOKów to największa afera finansowa ostatnich lat, do tej pory kosztowała nas ponad 4 miliardy 300 milionów złotych. Masowe oszustwa, wyłudzenia, wymuszenia, a nawet próba zabójstwa. Jak doszło do tego przekrętu? Na czym dokładnie polegał SKOK na kasę i kto się na nim dorobił? W tle całej afery pojawiają się znani politycy, celebryci, mafia, służby specjalne i dziennikarze.

Rządząca obecnie w Polsce ekipa nie jest zainteresowana ujawnieniem pełnej prawdy na temat SKOKów. Powód? Prawo i Sprawiedliwość przez lata chroniło spółdzielcze kasy przed ściślejszym nadzorem finansowym ze strony państwa. Ciekawe, co kierowało politykami PiSu, kto pociągał za sznurki w tej sprawie i jakie sekrety skrywa milioner oraz wpływowy senator Grzegorz Bierecki?

Jednak „afera SKOKów” stanowi problem nie tylko dla jednej partii. Sprawa ta zalicza się do tematów, które są niewygodne dla obu stron politycznej barykady, tematów, które najlepiej przemilczeć albo potraktować ogólnikowo, bo ich rozgrzebywanie nie jest specjalnie w niczyim interesie.

Dlatego właśnie wraz z ekipą producencką uznaliśmy, że powinniśmy zająć się SKOKami.

Jedynym sposobem na zrealizowanie w pełni niezależnego filmu dokumentalnego na ten temat było, tak jak w przypadku pedofilii, poproszenie Was o wsparcie finansowe. Udało się zebrać pełną kwotę 550.000 zł, która gwarantuje powstanie tej produkcji!

 

O mnie

 

Nazywam się Tomasz Sekielski - jestem reporterem, dziennikarzem śledczym, korespondentem wojennym, dokumentalistą i pisarzem. Karierę dziennikarską zaczynałem w bydgoskim radiu VOX, następnie po przeprowadzce do Warszawy związałem się z radiem Wawa, z którego przeniosłem się do RDC. W 1997 roku znalazłem się w zespole, który tworzył Fakty - nowy program informacyjny nowej, powstającej właśnie telewizji - TVN. 

https://fakty.tvn24.pl/archiwum-faktow,58/tak-wygladalo-pierwsze-wydanie-faktow,304968.html

W TVN spędziłem 15 lat, relacjonując najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie, począwszy od kampanii wyborczych na konfliktach zbrojnych kończąc. W tym czasie znakomicie poznałem sejmowe kuluary i ich tajemnice. Byłem świadkiem upadku wielkich politycznych karier i wznoszenia na ich gruzach nowych partyjnych imperiów. Prowadząc dziennikarskie śledztwa tropiłem sekrety wpływowych ludzi władzy, biznesu i Kościoła. Relacjonowałem prace komisji śledczych informując widzów o najgłośniejszych aferach takich jak: afera Rywina, afera Orlenu, afera Hazardowa. Jestem współautorem nagrań nazywanych "taśmami Beger", które ujawniły kulisy politycznych negocjacji PiS z Samoobroną. Pracując w TVN byłem twórcą i prowadzącym wielu popularnych programów publicystycznych: Kuluary, Prześwietlenie, Teraz MY, Czarno na Białym. Na swoim koncie mam także dwa filmy dokumentalne:

„Władcy Marionetek”

„8:38”

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/10-04-2010-poranek-w-tvn24,213286.html

Po odejściu z grupy TVN stworzyłem własną firmę producencką „Kombinat Medialny”. W 2013 roku jako producent zewnętrzny rozpocząłem współpracę z TVP. Dla Telewizji Polskiej stworzyłem „Po Prostu”, autorski program o charakterze reportersko - publicystycznym. W cyklu tym zrealizowałem blisko 50 reportaży ze świata. Pokazywałem w nich aktualne wydarzenia i zjawiska społeczne, którymi żyła międzynarodowa opinia publiczna. Relacjonowałem m.in. krwawą pacyfikację Kijowskiego Majdanu, konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy, narkotykową wojnę w Meksyku, zamachy terrorystyczne we Francji, zestrzelenie holenderskiego Boeinga 777. Pokazywałem problemy związane z islamskim fundamentalizmem w Europie i kryzysem imigracyjnym. W swoich reportażach poruszałem także kwestie handlu ludźmi, sporu o eutanazję, albańskiej zemsty krwi, nierozliczonych zbrodni wojennych na Bałkanach i mrocznych tajemnic Watykanu.

https://vod.tvp.pl/website/po-prostu-program-tomasza-sekielskiego,9525905

W 2016 roku zakończyłem współpracę z TVP i jako „Kombinat Medialny” na zlecenie Fokus TV rozpocząłem produkcję 10 odcinkowego serialu dokumentalnego „Teoria Spisku”. Premiera serii miała miejsce w październiku 2017 roku.

https://vod.pl/programy-tv/tomasz-sekielski-teoria-spisku-czlowiek-ktory-wiedzial-za-duzo/eqzyv24

Za swoją pracę byłem wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Na koncie mam wszystkie najważniejsze nagrody dziennikarskie - Dziennikarz Roku, Wiktory, Telekamery, Grand Press, nagroda SDP, nagroda Andrzeja Woyciechowskiego, Impactor, Niptel, nagroda specjalna Festiwalu Sztuki i Faktu.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem