Seniorzy z Pienin

W Patronite od 27.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 535

Liczba Patronów: 686

Zostań Patronem
Kup na prezent
21 patronów
810 miesięcznie
6 345 łącznie

Rehabilitacja

1 000 zł

miesięcznie

81%

osiągnięto

190 zł

brakuje

Gdy już uda nam się zrealizować pierwszy cel (Transport dla wszystkich) musimy zadbać o rozruszanie naszych Seniorów. My w ramach naszego przeszkolenia prowadzimy każdego dnia gimnastykę, dzięki której nasi podopieczni mogą utrzymać dobrą formę. Jednak to nie wszystko.

Wielu naszych Seniorów cierpi na różne dolegliwości, które można zlikwidować prowadząc profesjonalną rehabilitację - dzięki niej wzrośnie ich sprawność i staną się bardziej samodzielni. A samodzielność jest dla Seniorów niesłychanie ważna - jak większość z nas, nie lubią prosić o pomoc i woleliby sami móc się ubrać, umyć czy narąbać drewna (co przecież muszą robić, bo w górach nie ma centralnego ogrzewania).

Pomóżcie nam zebrać środki na profesjonalną rehabilitację - nich nasi Seniorzy poczują, że nadal sami mogą o siebie dbać :)

Bieżące funkcjonowanie trzech domów dziennego pobytu

3 000 zł

miesięcznie

27%

osiągnięto

2 190 zł

brakuje

Trzy domy dziennego pobytu, z czego dwa jako bydynki wolnostojące, w górach, to nie lada wyzwanie, jeśli pomyślimy o kosztach bieżącego utrzymania.

Ciągle brakuje nam środków na zakup węgla ( w 2021 roku tona węgla kosztowała ok.. 700 zł. a teraz dochodzi do 2 500 zł.), ubezpieczenia domów (ok.. 8 000 zł. rocznie), bieżące naprawy, koszty przeglądów i badań (kominowe, badanie wody, badania personelu/medycyna pracy), koszty zakupu materiałów do zajęć i wiele drobnych, ale często niespodziewanych wydatków.

Transport dla podopiecznych, aby mogli dojeżdżać do placówek

8 000 zł

miesięcznie

10%

osiągnięto

7 190 zł

brakuje

Zorganizowany i profesjonalny transport to dla wszystkich naszych Seniorów na tak dużej przestrzeni to zdecydowana podstawa! Bez niego cała reszta schodzi na drugi plan.

Większość z naszych Seniorów nie ma możliwości zorganizowania sobie własnego transportu. Transport publiczny w zasadzie tu nie istnieje, a jeśli już jest jakieś połączenie to przejechanie kilkunastu kilometrów może zająć nawet godzinę, a 1/3 drogi i tak trzeba przejść.

Dla Seniorów to zbyt wiele - zwłaszcza zimą.

Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy w organizacji transportu i dlatego to jest nasz pierwszy cel. Kwota 15000 PLN to miesięczny koszt transportu dla wszystkich trzech Domków i wszystkich Seniorów. Z uwagi na rosnące ceny paliwa może ulec zmianie.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Maxy
Anna Maxy
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Aneta Grońska
Aneta Grońska
Próg: 15 zł
michal Czyp
michal Czyp
Próg: 100 zł
Radek PB Turotszy
Radek PB Turotszy
Próg: 30 zł
Marcin Gerc
Marcin Gerc
Próg: 70 zł