Sesje na Podsłuchu

W Patronite od 06.06.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 378

Liczba Patronów: 247

Zostań Patronem
Kup na prezent
84 patronów
1 405 miesięcznie
Gry RPG służą nam do opowiadania ciekawych historii o złożonych bohaterach (i antybohaterach) oraz o społecznościach i konfliktach w światach fantasy czy science-fiction. Od 2015 roku nagraliśmy ponad 100+ godzin materiału w ramach kilku różnych serii, w formie podcastów i filmów na YouTube.

O Autorze

Tworzymy prawdziwe postaci, fikcyjne światy i wspólne historie.

 

Co to znaczy?

Publikujemy w formacie audio i wideo zapisy z naszych rozgrywek w erpegi (RPG) czyli gry fabularne. Razem opowiadamy improwizowaną historię, która dzięki złożonym bohaterom, zróżnicowanym światom i niekiedy szalonym akcjom, podyktowanym elementem losowym (zazwyczaj wynikiem rzutu kością), tworzy angażującą fabułę niczym najlepszy internetowy serial.

Nie musicie nic wiedzieć o graniu w erpegi, aby móc cieszyć się kreowaną przez nas opowieścią i towarzyszącymi jej emocjom. Wystarczy, że lubicie się dobrze bawić i przeżywać wymyślone przygody.

Odkąd wystartowaliśmy z Sesjami w 2015 roku opublikowaliśmy ponad 100+ godzin rozrywki w przeróżnych światach:

 • kampanię Ghostpunk
 • kampanię Ostatnie dni magii
 • Goatpunk
 • SSV Amsterdam
 • kampanię Numenery
 • Locheły i Pieseły
 • Ho Ho Horror
 • Wampir: Braterstwo Krwi
 • Orki na ugorze
 • Rzeźnik z Dzielnicy Portowej.

Więcej o naszych projektach znajdziecie w poście "Czym są gry fabularne?".

 

Zamierzamy kontynuować nasze fantastyczne przygody, a dzięki waszej pomocy będziemy mogli przeznaczyć środki na poszerzenie puli publikowanych przez nas materiałów. 

 


 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą internetowych twórców - blogerów, podcasterów i artystów - którzy chcą zarażać innych swoją pasją do erpegów, kreując wyjątkowe światy, poruszające historie i pełnokrwiste postacie, z którymi nie sposób się nie zżyć. Łączy nas nie tylko zamiłowanie do gry i popkulturowe zacięcie, ale także wieloletnia przyjaźń, dzięki czemu nasze rozgrywki przypominają wspólne granie ze znajomymi przy kuchennym stole, ale w profesjonalnej jakości audio i wideo.

Na ekipę Sesji na Podsłuchu (w ramach sieci Podsluchane.pl) składają się: Anna “Rammaru” Janiszewska, Anna “Mysza” Piotrowska, Kamil Borek, Krzysiek Ceran, i Rafał “Raff” Patatyn.

 

Rammaru, Raff, Krzysiek, Kamil, Mysza
 

 

Czemu Patronite?

Gry fabularne to nasze hobby i pasja, gramy od lat i będziemy grać dalej. Problemy zaczynają się, gdy chcemy podzielić się tą grą z szerszą publicznością. Jeden odcinek Sesji miesięcznie to tempo, które obiecujemy utrzymać, mimo zobowiązań służbowych (i życiowych).

Wasze wsparcie pozwala nam opłacać hosting i programy potrzebne do obróbki graficznej/audio/wideo. Umożliwiło nam także wymianę sprzętu (kamery, mikrofony), którym nagrywamy Sesje (także zdalnie) i opłacanie artystów, którzy tworzą przepiękne grafiki do naszych odcinków.

Ale chcemy się rozwijać dalej. Chcemy nagrywać kolejne rozgrywki specjalne. Chcemy wynająć montażystę, który umożliwiłby nam częstszą publikację treści. W dalszej perspektywie myślimy o rozgrywkach streamowanych na żywo i nagrywaniu naprzemiennie dwóch regularnych kampanii.

Innymi słowy, chcemy systematycznie zwiększać nasze wysiłki - nie zaniedbując jednocześnie tak ważnych rzeczy jak praca, nauka czy sen. Dlatego zdecydowaliśmy się zakołatać do waszych serc (i waszych kies), bo choć zrealizowanie tych wszystkich planów nie jest wyłącznie kwestią pieniędzy, to pieniądze wymiernie nam w tym pomogą.

 


 

Co oferujemy?

Ponieważ zależy nam na szerzeniu zamiłowania do erpegów, możecie mieć pewność, że nie będziemy chować odcinków SnP za paywallem – kampanie i jednostrzały nagrane w ramach Sesji będą dostępne dla wszystkich naszych widzów i słuchaczy, nie tylko dla patronów. Z tego samego powodu nasza grupa na Facebooku jest otwarta dla wszystkich fanów - chcemy mieć bezpośredni kontakt z cudowną, ciepłą, inkluzywną społecznością, która zebrała się wokół Sesji na Podsłuchu. Interakcje z Wami, czy to na grupie, czy na czacie podczas premier odcinków, czy w social mediach, dają nam mnóstwo frajdy i energii do dalszego działania.

Patronom poza satysfakcją i poczuciem zrobienia czegoś dobrego dla świata proponujemy możliwość zajrzenia za kulisy naszej działalności. Oferujemy m.in. wideo omówienia sesji, notatki graczy i Mistrza Gry, Q&A dla Patronów, wcześniejszy dostęp do niektórych materiałów, ankiety decydujące o kształcie rozgrywki, a także surowe nagrania z naszych prywatnych, nieregularnych sesji (poza głównymi historiami w ramach SnP).

Na koniec pragniemy podkreślić, że Sesje na Podsłuchu tak czy inaczej będą ukazywać się dalej – ale dzięki Patronite mamy szansę sprawić, by Sesje nie tylko były lepsze, ale także żeby było ich więcej. I za tę szansę będziemy wam ogromnie wdzięczni.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata Grobelna
Małgorzata Grobelna
Próg: 50 zł
Dawid Horny
Dawid Horny
Próg: 10 zł
Marta Graca
Marta Graca
Próg: 20 zł
Berenika Piotr Taczała
Berenika Piotr Taczała
Próg: 10 zł
Pinkskull
Pinkskull
Próg: 5 zł
megafire8
megafire8
Próg: 10 zł