StareManiowy.pl

W Patronite od 07.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1845

Liczba Patronów: 1927

Zostań Patronem
2 patronów
60 miesięcznie
1 540 łącznie
Maniowy - wioska w której żyję i która stała się moją pasją. Jestem tu organistą, strażakiem OSP, działam społecznie głównie na polu internetu i nowych technologii. Postanowiłem w końcu zaangażować i Ciebie w to działanie :)

O Autorze

Od roku 2000 prowadzę w sieci stronę mojej wioski Maniowy oraz drugi serwis - internetową galerię ze zdjęciami starej wioski - staremaniowy.pl. Wioska została przesiedlona, aby mogło powstać Jezioro Czorsztyńskie. Przez 20 lat udało mi się zebrać ponad tysiąc fotografii z całego wieku XX. Zdjęciami chętnie się dzielę z innymi - wiele z nich upiększa przestrzeń w naszej gminie. Uważam, że to nawet moja powinność.

Zaczynałem 20 lat temu, jako totalny laik w sprawach internetu. Dłubiąc przy stronie stopniowo nauczyłem się HTML'a, potem PHP. Obok tego oczywiście zasad projektowania i typografii. Z czasem doszły umiejętności zarządzania złożonymi skryptami jak Joomla czy Wordpress. Musiałem także nauczyć się zarządzania serwerem, zasad bezpieczeństwa a z początkiem ery społecznościowej doszły umiejętności promocji i zachowania się w serwisach społecznościowych jak Facebook czy Twitter. Powoli uczę się nawet bycia instagramerem :) Pierwsza wersja strony była dość uboga:


 
Strona sprzed 20 lat z czasem zmieniła postać na wersję bardziej wypasioną, z komentarzami. Ludzie zaczęli oglądać stronę na większych rozdzielczościach, więc mogłem poszaleć graficznie. Szczerze mówiąc, to i dziś mi się podoba, ale nie przystawała do urządzeń mobilnych. Wyglądała tak:

Cały czas jednak to było tylko hobby, na promowanie którego nie miałem ani czasu ani możliwości. Cały czas, przez te 20 lat utrzymanie strony na serwerze i domenę opłacałem z własnych oszczędności. Sam także wszystko programowałem. Nadszedł taki moment, kiedy ilość zdjęć przekroczyła tysiąc i do głowy wpadło kilka ciekawych pomysłów. Po raz trzeci więc zmieniłem wygląd i funkcjonalność strony, tym razem oparłem ją na silniku Wordpress'a, co gwarantuje dość duże możliwości rozszerzania funkcjonalności. Na początek zabrałem się za logo, aby zbudować coś w rodzaju marki:

Wordpress pozwala na wiele, a jeśli się ma stabilne zaplecze finansowe, możliwości stają się praktycznie nieograniczone. I tu dochodzimy do powodu, który skierował mnie na Patronite :) Bez pomocy finansowej z zewnątrz, to nadal będzie hobbystyczna stronka, czasem wspominana w sieci. Jeśli jednak uda się zbudować stabilną grupę ludzi, którzy włożą nieco gotówki, będę mógł przekształcić stronkę w całkiem ciekawy serwis oparty na społeczności odwiedzających. Takie miejsce na wspomnienia.

Jeśli więc historia strony jakoś do Ciebie przemawia i chciałbyś wesprzeć tę moją działalność, będę strasznie wdzięczny! Dla stałych wspierających przewidziałem nagrody związane ściśle z tematyką serwisu.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Keszel Akwatsdop
Keszel Akwatsdop
Próg: 50 zł
Katarzyna Jucha
Katarzyna Jucha
Próg: 10 zł