Sto Lat Planowania

W Patronite od 27.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2326

Liczba Patronów: 1692

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
35 miesięcznie
4 005 łącznie
Sto Lat Planowania to nie tylko profil, Sto Lat Planowania to styl życia, którego nie możemy sobie wybrać, bo to on wybiera nas. To jest tan cały zlepek drobnych błędów i pomyłek, braku życzliwości, brzydoty i chaosu, który w całej swojej masie tworzy miasta i ich mieszkańców. A ja to tylko biczuję.

O Autorze

 

Wielu z pewnością podejrzewa, że nie jestem człowiekiem ale żywiołem, który żywi się śmiechem przez łzy. I macie rację, ale czasem też potrzebuję uzupełnić dietę o jakieś tam warzywa i tym podobne przybory codziennego użytku aby nie paść trupem z nadmiaru duchowych uniesień. 

Chłostanie głupoty i dziadostwa w tym kraju to niewątpliwie pożyteczne zajęcie, a chłostanie jej biczem Stu Lat Planowania jest w dodatku nieprzyzwoicie przyjemne dlatego postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym. Nie może nam to jednak przesłaniać faktu, że ten kraj to nadal strefa wojny z brzydotą i chaosem, którą jako społeczeństwo niestety przegrywamy, chociaż pewne oznaki szans na odwrócenie naszego losu rysują się na horyzoncie. Nie będę udawał, że te jaskółki nadziei to moja zasługa. To zasługa zbiorowej pracy ogromnej liczby ludzi, którzy w sposób mniej lub bardziej formalny starając się utrzymać ten kraj w pionie podpierając go od dołu. Czasem jednak pisma i protesty to za mało. Zza okopów z prawników i grubej kasy często tacy ludzie jak deweloperzy, wykonawcy, urzędnicy i samorządowcy zupełnie nie obawiają się takiego ostrzału.

I wtedy wkraczam ja cały na biało. To czego wiem, że się boją na pewno to śmieszności i niechcianego rozgłosu, a ten mogę im dzięki wsparciu społeczności Stu Lat Planowania zapewnić. Jednak za każdym razem skonstruowanie takiej precyzyjnej porcji bezwzględnej satyry jest dla mnie krojeniem ze swojego serca. To czas, pot i łzy. Wygląda lekko nonszalancko i zabawnie gdy rozkwasza się z hukiem o adresata, ale wymaga ode mnie sporo poświęcenia.

Dlatego też proponuję dobrowolny podatek wojenny na ten cel, którym potencjalni patroni mogliby mnie wesprzeć jeżeli uznają, że cieszy ich to co robię, pomaga przetrwać w tym niewdzięcznym kraju i odnawia łaski na następny tydzień. Stąd ten krok. Dzięki waszym darowiznom będę mógł pomyśleć o prowadzeniu tego profilu w sposób bardziej profesjonalny i o zwiększeniu wpływu przekazywanych treści na naszą rzeczywistość, a być może dzięki takim profilom jak Sto Lat Planowania oraz dzięki pracy wielu innych ludzi dobrej woli, być może kiedyś, w odległej przyszłości, któreś pokolenia po nas, będą mogły z czystą odpowiedzialnością powiedzieć „Cholera w tym kraju jest wreszcie jako tako”

Myślę, że cel wyznaczyłem dość realnie, więc powinniście cieszyć się podwójnie, bo płyną z tego dwa wnioski. Zamierzamy zacząć zwyciężać, ale dobrego kontentu i tak nam nigdy nie zabraknie.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jakub Klimas
Jakub Klimas
Próg: 5 zł
Joanna Nawrocka
Joanna Nawrocka
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Piotrek Grabowski
Piotrek Grabowski
Próg: 20 zł
Łukasz Walaszczyk
Łukasz Walaszczyk
Próg: 100 zł
Katarzyna Zet
Katarzyna Zet
Próg: 50 zł