Wojtek Szot - Zdaniem Szota

W Patronite od 07.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 325

Liczba Patronów: 450

Zostań Patronem
Kup na prezent
42 patronów
1 725 miesięcznie
49 010 łącznie
Piszę o literaturze i książkach na "Zdaniem Szota", kilka razy w miesiącu w "Gazecie Wyborczej" (nie, nie mam etatu). Napisałem książkę "Panna doktór Sadowska", pracuję nad kolejnymi książkami własnymi (powoli) i cudzymi jako redaktor. Czasem prowadzę też spotkania autorskie.

O Autorze

Piszę recenzje. Napisałem książkę. Prowadzę spotkania autorskie, redaguję książki, w tym np. pierwsze książkowe wydanie reportaży Mirona Białoszewskiego, czy tom zbierający najciekawsze, nigdy niepublikowane teksty Jolanty Brach-Czainy.

 

Nie lubię ściemy.

Niezależna krytyka literacka w czasach późnego kapitalizmu to ciągłe lawirowanie między promocją, PR-em a nieskrępowanym pisaniem o tym, co naprawdę napisano.  Wasze wsparcie pomaga mi w życiu, bo jako osoba krytycznie pisząca o literaturze, mam dużo mniej zleceń komercyjnych, niż osoby, które unikają jakiejkolwiek krytyki i zawsze piszą pozytywnie.

Nie lubię też ściemy w historii. Elgiebetowa Historia Polski jest możliwa i można ją napisać. Tylko trzeba przejść przez historię od nowa. Od lat staram się to  zrobić, ale bez wsparcia, grantów i stypendiów jest to praca bardzo po godzinach.

Lubię to, co robię, ale chciałbym mieć więcej czasu na opracowanie zbieranych przez lata materiałów o historii LGBT i pisanie o książkach bez walki o zlecenie i poczucia, że pół życia spędzam na szukaniu pieniędzy na to, by mieć dwa dni na pisanie książek.

Dzięki waszemu wsparciu:

 

- będę mógł publikować recenzje bez czytania na zamówienie i akord

- będę mógł skupić się na tym, by obie te rzeczy robić jak najlepiej potrafię.

Co oferuję?

Nie będę dla was rysował, śpiewał i nie zatańczę na tiktoku. Potrafię i lubię pisać i czytać. Co zatem mogę zaoferować w podziękowaniu za wsparcie?

Podziękowania, wdzięczność. Raz na pół roku - dla najhojniejszych osób - darmową książkę wybraną przez siebie. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Igor Owczarek
Igor Owczarek
Próg: 20 zł
Elzbieta Grądziel
Elzbieta Grądziel
Próg: 10 zł
Marta Choczewska
Marta Choczewska
Próg: 5 zł
Piotr Juszyński
Piotr Juszyński
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Bogna Kz
Bogna Kz
Próg: 50 zł