Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Żywych Poetów

26
patronów
650 
miesięcznie
19 455 
łącznie
26
patronów
650 zł 19 455 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wiersz
Kilka wersów, które można przeczytać i zinterpretować na dziesiątki sposobów. Wiersze to podstawa działalności naszego stowarzyszenia. Od nich wszystko się zaczęło. Dzięki Twojemu wsparciu będzie nam łatwiej przygotować do druku kolejne tomiki poetyckie i powieści.
Nagroda: Raz do roku otrzymasz od nas jedną książkę (możesz ją wybrać spośród wszystkich tytułów wydanych przez KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów).
20 zł miesięcznie
Poemat
To nie tylko utwór o charakterze epickim lub lirycznym. To także rzecz piękna i doskonała. Twoje wsparcie pozwoli nam na tworzenie nowych książek. Aby opublikować doskonale prezentujący się tom potrzebna jest praca wielu ludzi, którzy zredagują tekst, wykonają skład i przygotują okładkę. Każda praca ma swoją cenę, a dzięki Tobie łatwiej będzie nam udźwignąć koszty produkcji kolejnych książek.
Nagroda: Raz do roku otrzymasz od nas dwie książki (możesz je wybrać spośród wszystkich tytułów wydanych przez KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów).
30 zł miesięcznie
Opowiadanie
Bycie mistrzem krótkich form prozatorskich to niesamowita umiejętność. Niewielu autorów w historii literatury mogło poszczycić się takim osiągnięciem. Twoje wsparcie pomoże nam w wydawaniu kolejnych tomów poetyckich i powieści oraz realizowaniu naszych codziennych zadań. Każdy tydzień to dla nas nowe wyzwania, które oprócz pracy wymagają niejednokrotnie nakładów finansowych, Dzięki Tobie będzie nam łatwiej realizować kolejne cele.
Nagroda: Pod koniec roku otrzymasz od nas trzy książki (możesz je wybrać spośród wszystkich tytułów wydanych przez KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów).
50 zł miesięcznie
Powieść
Nie oszukujmy się, każdy z nas chciałby napisać powieść, którą docenią zarówno krytycy, jak i czytelnicy.
Twoje wsparcie pozwoli nam na wydawanie kolejnych tomów poetyckich i powieści. Aktualnie prowadzimy dwie serie wydawnicze: Faktoria Prozy oraz Faktoria Poezji. Nasze możliwości publikowania kolejnych książek ograniczają przede wszystkim finanse. Dzięki Tobie będzie nam łatwiej pracować nad wydawaniem kolejnych tytułów.
Nagroda: Pod koniec roku otrzymasz od nas trzy książki (możesz je wybrać spośród wszystkich tytułów wydanych przez KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów). Ponadto otrzymasz od nas specjalne podziękowania, które opublikujemy na Facebooku i naszej stronie internetowej.
100 zł miesięcznie
Trylogia
Tolkien, Sienkiewicz, Dumas – stworzenie trylogii to poważne zadanie. Aby zabrać się za nie, potrzebne jest doświadczenie, umiejętności i talent.
Twoje wsparcie znacznie ułatwi nam pracę nad publikowaniem kolejnych książek. Zawsze mamy w zanadrzu kilka dobrych tytułów – nierzadko mało znanych autorów – którzy czekają na moment, w którym znają się środki na wydanie ich książki. Kto wie, może dzięki Twojemu wsparciu światło dzienne ujrzy wybitny tom wierszy lub wspaniała powieść.
Nagroda: Pod koniec roku otrzymasz od nas trzy książki (możesz je wybrać spośród wszystkich tytułów wydanych przez KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów). Otrzymasz od nas również specjalne podziękowania, które opublikujemy na Facebooku i naszej stronie internetowej. Ponadto w książce, którą wydamy dzięki Twojemu wsparciu, na stronie z listą darczyńców pojawi się Twoje imię i nazwisko lub nickname.
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
5 dostępnych miejsc
Epopeja
Poemat opiewający w podniosłej formie bohaterów narodowych lub utwór przedstawiający obraz społeczeństwa w przełomowych momentach historycznych. Trudno wyobrazić sobie gatunek bardziej podniosły i dotykający równie ważnych spraw. Epopeja to absoluty wierzchołek literackich działań.
Twoje wsparcie realnie zmieni działania prowadzone przez naszą organizację. Mając przy sobie tak hojnych mecenasów, możemy spokojnie realizować bieżące zadania i snuć ambitne plany na przyszłość.
Nagroda: Pod koniec roku otrzymasz od nas trzy książki (możesz je wybrać spośród wszystkich tytułów wydanych przez KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów). Otrzymasz od nas również specjalne podziękowania, które opublikujemy na Facebooku i naszej stronie internetowej. Ponadto w książce, którą wydamy dzięki Twojemu wsparciu, na stronie z listą darczyńców pojawi się Twoje imię i nazwisko lub nickname. Dodatkowo zaprosimy Cię na kolejną edycję Konfrontacji Literackich „Syfon" i opłacimy noclegi, abyś mógł się razem z nami bawić podczas naszego festiwalu. Do Twojej dyspozycji oddamy też przewodnika, który oprowadzi Cię po naszym pięknym mieście.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Żywych Poetów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

KIT "Stowarzyszenie Żywych Poetów" to organizacja pozarządowa posiadająca status OPP, łącząca ludzi z pasją do kultury i sztuki. Leży nam na sercu jej najwyższa jakość i dostępność dla każdego. Wiele zapału poświęcamy literaturze — publikujemy prozę i poezję polskich oraz zagranicznych twórców.

Jesteśmy organizacją pozarządową posiadająca status OPP (Organizacja Pożytku Publicznego). Na sercu leży nam sztuka, kultura i słowo pisane. Więcej o nas dowiesz się także na naszej stronie https://zywipoeci.pl 

A w skrócie: Klub Integracji Twórczych "Stowarzyszenie Żywych Poetów" to grupa zapaleńców, działających od wielu lat z niesłabnącym entuzjazmem. Prowadzimy serie wydawnicze: Faktoria Poezji i Faktoria Prozy oraz organizujemy wydarzenia kulturalne, w tym naszą dumę i symbol czyli "Syfon".

Więcej o książkach tutaj sklep 

Od ponad 20 lat organizujemy w Brzegu Konfrontacje Literackie "Syfon", podczas których odbywają się spotkania autorskie, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty, wystawy i projekcje filmów. Niedawno ruszyliśmy też z naszym kanałem YouTube, na którym publikujemy wideorecenzje książek.  

Oto link do naszego YT 

https://www.youtube.com/channel/UCdJOx1WxyoQqqYYbUUv1vmg 

 

Zachęcamy również do obserwowania nas na FB i IG:

https://www.facebook.com/StowarzyszenieZywychPoetow 

https://www.instagram.com/stowarzyszeniezywychpoetow/

Dorocznie organizujemy ogólnopolskie konkursy literackie: 

- O Laur czyli Złoty Syfon Stowarzyszenia Żywych Poetów (w 2022 miała miejsce już 32. edycja!) 
- Konkurs na Zbiór Wierszy im. Scherfera Von Scherfersteina "O Syfon Scherfera".
 

Cele Autora

Książka dla dzieci
  • 21 000 zł
  • 1 545 zł brakuje
92%
Po osiągnięciu tego celu wydamy książkę dla dzieci Karola Maliszewskiego
(bogato ilustrowaną w twardej oprawie).
Spotkanie autorskie
  • 35 000 zł
  • 15 545 zł brakuje
55%
Po osiągnięciu tego celu nasi patroni będą mogli wybrać autora, którego zaprosimy na najbliższe Konfrontacje Literackie „Syfon".
Nagroda literacka
  • 70 000 zł
  • 50 545 zł brakuje
27%
Po osiągnięciu tego celu utworzymy nową, unikatową, ogólnopolską nagrodę literacką.
Tom poetycki
  • 2 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Po osiągnięciu tego celu wydamy jeden dodatkowy tomik poetycki.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Żywych Poetów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aleksandra Stelmach
Aleksandra Stelmach
20 zł
Anonimowy patron
30 zł
Urszula Banowicz
Urszula Banowicz
10 zł
Anonimowy patron
20 zł
Jarek Staśkiewicz
Jarek Staśkiewicz
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.