Teatr Czarnego Tła

Z tej strony Teatr Czarnego Tła z Chorzowa - małe kameralne miejsce, które zajmuje się techniką "czarnego teatru". Od czterech lat rozwijamy własną scenę, która dzięki tej technice jest unikatowa w skali naszego miasta, regionu, a nawet kraju. Zapraszamy do wspierania. Z góry dziękujemy.

O Autorze

Kim jesteśmy.

 

Kłania się Teatr Czarnego Tła z Chorzowa.

Jesteśmy małym, kameralnym teatrem, który zajmuje się nietypową  techniką "czarnego teatru".

Dzięki temu nasza scena jest unikatowa w skali naszego miasta, regionu, a nawet kraju.

 

 

 

"Czarny teatr" to oryginalna technika, w której wszystko dzieje się na czarnej, ciemnej scenie, a jedyne światło jakie używamy, to ultrafiolet. I to sprawia, że wszystko co pojawia się na scenie jest magiczne i nierealne. W naszym teatrze nie trzeba się skupiać na tym co mówią aktorzy, bo aktorzy nie mówią i praktycznie ich ie widać. Widać lalki, rekwizyty i dużo ruchu. I mimo, że jest tutaj sporo lalek, to nie jest teatr tylko dla dzieci. Jest również teatrem dla dorosłych, bo w każdym dorosłym drzemie dziecko i u nas może swobodnie się zabawić.

"Czarny teatr" nie jest łatwą sztuką, ponieważ łączy w sobie taniec, pantomimę, animację lalek, a wszystko odbywa się praktycznie w całkowitych ciemnościach. To wymaga wiele ćwiczeń, a potem koordynacji, skupienia i zgrania zespołu.

Nasz teatr powstał w 2012 roku po spotkaniu grupy teatralno-tanecznych zapaleńców. Zaczęło się od pierwszych prób, ćwiczeń, rozgryzania problemów i tworzenia pierwszych przedstawień.
W 2014 roku udało nam się przejść eliminacje, a potem dojść do półfinałów programu Mam Talent, co ułatwiło nam dalsze decyzje,

W roku 2015 postanowiłyśmy stworzyć własną, niedużą scenę, gdzie od tego czasu tworzymy i wystawiamy spektakle oraz prowadzimy warsztaty dla różnych grup wiekowych.
Widzowie mają szansę przyjść, usiąść na kameralnej widowni i na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Poza działalnością sceniczną  i występami w naszej siedzibie oraz  w różnych miejscach w kraju, prowadzimy zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą. Nasze warsztaty czarnego teatru nie tylko pokazują na czym polega ten teatr, ale uruchamiają wyobraźnię młodych ludzi.  Uczestnicy, ucząc się, świetnie się bawią.

Dlaczego warto nam pomóc ?

Nasz teatr jest nietypowy oraz oryginalny i nie znalazłyśmy podobnej sceny w kraju, która realizuje tylko spektakle "czarnego teatru". Więc wydaje nam się, że warto nas wspierać, bo dzięki temu będziemy miały szansę się rozwijać i jeszcze bardziej zaistnieć w przestrzeni miasta czy regionu, a nawet kraju. 

Zadziwione i oczarowane dzieci oraz rozbawieni dorośli, wychodzący z mroków naszej przestrzeni, utwierdzają nas, że warto dalej poszukiwać, tworzyć i się rozwijać. 

A dzięki Waszemu wsparciu dostaniemy większych skrzydeł,  rozmachu  i będziemy mogły spokojnie tworzyć nie martwiąc się o  przyziemne wydatki.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)