Avatar użytkownika

Fundacja Share the Care

0
patronów
0 
miesięcznie
650 
łącznie
0
patronów
0 zł 650 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Twoje wparcie jest bardzo ważne, pomagasz nam zorganizować i poprowadzić bezpłatny webinar dla rodziców i par. DZIĘKUJEMY!
20 zł miesięcznie
Twoje wparcie jest bardzo ważne, pomagasz nam zorganizować i poprowadzić bezpłatny webinar dla rodziców i par. DZIĘKUJEMY!
50 zł miesięcznie
Twoje wparcie jest bardzo ważne, pomagasz nam planować, organizować i poprowadzić bezpłatne webinary dla rodziców i par. DZIĘKUJEMY!
100 zł miesięcznie
Twoje wparcie jest bardzo ważne, pomagasz nam planować, organizować i poprowadzić bezpłatne webinary dla rodziców i par. DZIĘKUJEMY!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Share the Care w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zajmujemy się promowaniem idei partnerstwa w rodzicielstwie i przygotowaniem społeczeństwa na zmiany w obszarze dzielenia się opieką nad dziećmi między kobietą i mężczyzną.

Partnerstwo w praktyce

Fundacja Share the Care zajmuje się promowaniem partnerskiego modelu rodziny, czyli takiego kiedy dwoje rodziców pracuje, dzieli się opieka nad dziećmi i obowiązkami domowymi.

Już 58% Polaków wskazuje właśnie partnerski model rodziny jako preferowany (CBOS, „Modele życia małżeńskiego Polaków”, 2020).

79% kobiet i mężczyzn uważa, że obie płcie są równie dobrymi opiekunami dla swoich dzieci (IQS, „Family Power”, 2020)

Zgodnie z wynikami badania "Nowi mężczyźni”  przeprowadzonego na grupie użytkowników internetu w wieku 18-45 lat, młode osoby podchodzą bardzo krytycznie do życiowych wzorców z poprzednich pokoleń i stają teraz przed trudnym zadaniem wytyczenia nowych ścieżek (Kantar, 2022)

Co z tego wynika?

Świat się zmienia i warto za tą zmianą podążać😊

Zacznijmy od nas samych!

Fundacja powstała po to, aby pomagać rodzicom przechodzić od teorii do praktyki.

Co robimy?

 • Prowadzimy bezpłatne webinary dla par na temat partnerstwa i podziału opieki nad dziećmi
 • Edukujemy rodziców na temat przysługujących im praw po narodzeniu się dziecka
 • Prowadzimy portal www.teamrodzina.pl - pierwszy w Polsce portal parentingowy, w którego centrum są rodzice (a nie dzieci!). Piszemy o relacjach między rodzicami, o relacjach rodziców z dziećmi, potrzebie realizowania się w innych sferach życia, kwestiach zawodowych, finansowych, prawnych i społecznych
 • Nagrywamy podcast „Wspólne dzieci- Wspólne obowiązki” - rozmowy na temat różnych aspektów rodzicielstwa i partnerstwa
 • Prowadzimy badania pozwalające lepiej zrozumieć potrzeby współczesnych rodziców
 • Prowadzimy działania rzecznicze majce na celu sprawiedliwe i skuteczne wdrożenie dyrektywy work-life balance w Polsce, która nada ojcom 9 dodatkowych tygodni urlopu rodzicielskiego
 • Pracujemy z pracodawcami w celu budowania kultury organizacyjnej sprzyjającej równości rodzicielskiej
 • Przygotowujemy przewodniki dla rodziców i pracodawców
 • Współpracujemy z innymi organizacjami pozarządowymi, którym przyświeca ten sam cel – budowanie równości we wszystkich obszarach życia

 

 

Cele Autora

Cykl bezpłatnych webinarów psychologicznych i prawnych dla rodziców
 • 10 000 zł
 • 9 350 zł brakuje
6%
We wdrażaniu partnerskiego modelu rodziny pomogą Wam nasze bezpłatne, autorskie webinary:
„Partnerstwo w rodzicielstwie” i „Rodzicielstwo w zgodzie z prawem”.
W tym roku wzięło w nich udział ponad 3000 rodziców. Co warte podkreślenia – mam i ojców😊
Teraz zbieramy fundusze na kolejne webinary, które zrealizujemy w 2023 roku.
Zajęliśmy się tym tematem, gdyż widzimy ogromne znaczenie edukacji rodziców zarówno w kontekście nawiązywania relacji z dzieckiem i opieki nad nim, jak i praw jakie im przysługują.
Raz w miesiącu chcemy prowadzić bezpłatne edukacyjne webinary online dla rodziców.

Webinar prawny – budujemy świadomość prawną mam i tatów

Aby skorzystać ze swoich praw, trzeba je najpierw poznać. Badania pokazują, że z tym jest u nas słabo. W czasie szkolenia przedstawiamy kompaktową pigułkę wiedzy na temat praw przysługującym rodzicom. Warsztaty mają za zadanie pomóc rodzicom w rozeznaniu się w zagadnieniach prawnych, z którymi przyjdzie każdemu z nich zmierzyć się po narodzinach dziecka.

Webiran psychologiczny – zadbajmy o wzajemny dobrostan

Do szczęścia i równowagi psychicznej potrzebujemy: ciepłych więzi z innymi (przyjaciele, rodzina), aktywności zawodowej, poczucia sprawstwa oraz możliwości samostanowienia, wyboru.
Kiedy na świecie pojawia się dziecko, wszystkie te trzy obszary ulegają zachwianiu: nie mamy już tyle czasu dla partnerki/partnera, kariery zawodowej, a granicę naszej niezależności zaczyna wyznaczać płacz dziecka. W takich warunkach łatwo o frustrację. Chyba że ktoś nas może wesprzeć i zastąpić, chociaż na jakiś czas, tak żebyśmy mogli sobie przypomnieć, kim jesteśmy i co lubimy robić poza opieką nad dzieckiem. Aby jednak oboje partnerów mogło równie swobodnie tę opiekę sprawować na przemian, potrzebna jest więź z dzieckiem.

Wasze wsparcie pomoże nam zaplanować, przygotować i opłacić specjalistów prowadzących webinary prawne i psychologiczne w profesjonalny sposób, a także umożliwi ich promocję wśród par spodziewających się dzieci i rodziców małych dzieci.


Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Share the Care już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jan Browarski
Jan Browarski
50 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.