Fundacja Share the Care

W Patronite od 10.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2379

Liczba Patronów: 2464

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
60 miesięcznie
230 łącznie

Cykl bezpłatnych webinarów psychologicznych i prawnych dla rodziców

10 000 zł

2%

osiągnięto

9 770 zł

brakuje

We wdrażaniu partnerskiego modelu rodziny pomogą Wam nasze bezpłatne, autorskie webinary:
„Partnerstwo w rodzicielstwie” i „Rodzicielstwo w zgodzie z prawem”.
W tym roku wzięło w nich udział ponad 3000 rodziców. Co warte podkreślenia – mam i ojców😊
Teraz zbieramy fundusze na kolejne webinary, które zrealizujemy w 2023 roku.
Zajęliśmy się tym tematem, gdyż widzimy ogromne znaczenie edukacji rodziców zarówno w kontekście nawiązywania relacji z dzieckiem i opieki nad nim, jak i praw jakie im przysługują.
Raz w miesiącu chcemy prowadzić bezpłatne edukacyjne webinary online dla rodziców.

Webinar prawny – budujemy świadomość prawną mam i tatów

Aby skorzystać ze swoich praw, trzeba je najpierw poznać. Badania pokazują, że z tym jest u nas słabo. W czasie szkolenia przedstawiamy kompaktową pigułkę wiedzy na temat praw przysługującym rodzicom. Warsztaty mają za zadanie pomóc rodzicom w rozeznaniu się w zagadnieniach prawnych, z którymi przyjdzie każdemu z nich zmierzyć się po narodzinach dziecka.

Webiran psychologiczny – zadbajmy o wzajemny dobrostan

Do szczęścia i równowagi psychicznej potrzebujemy: ciepłych więzi z innymi (przyjaciele, rodzina), aktywności zawodowej, poczucia sprawstwa oraz możliwości samostanowienia, wyboru.
Kiedy na świecie pojawia się dziecko, wszystkie te trzy obszary ulegają zachwianiu: nie mamy już tyle czasu dla partnerki/partnera, kariery zawodowej, a granicę naszej niezależności zaczyna wyznaczać płacz dziecka. W takich warunkach łatwo o frustrację. Chyba że ktoś nas może wesprzeć i zastąpić, chociaż na jakiś czas, tak żebyśmy mogli sobie przypomnieć, kim jesteśmy i co lubimy robić poza opieką nad dzieckiem. Aby jednak oboje partnerów mogło równie swobodnie tę opiekę sprawować na przemian, potrzebna jest więź z dzieckiem.

Wasze wsparcie pomoże nam zaplanować, przygotować i opłacić specjalistów prowadzących webinary prawne i psychologiczne w profesjonalny sposób, a także umożliwi ich promocję wśród par spodziewających się dzieci i rodziców małych dzieci.