Zespół Artystyczny Gawęda na kole podbiegunowym

Cześć Kochani, tu Zespół Artystyczny Gawęda - kolorowy teatr dziecięcej piosenki. Mamy już 67 lat i za nami ponad 7000 przedstawień na całym świecie. Gościliśmy m.in. w Stanach Zjednoczonych, na Kubie, w Japonii, na Tajwanie, w Australii. W zeszłym roku koncertowaliśmy w Hiszpanii.

O Autorze

Cześć Kochani, tu

Zespół Artystyczny Gawęda

 kolorowy teatr dziecięcej piosenki.

Mamy już 67 lat i za nami ponad 7000 przedstawień na całym świecie.

Gawęda była prawie we wszystkich miastach i wioskach w Polsce.

Występowała w wielu stolicach w Europie.

Byliśmy w USA, w Kanadzie, na Kubie, w Australii, na Tajwanie i w Japonii.

Jako pierwsza grupa dziecięco-młodzieżowa koncertowaliśmy dla Ojca Świętego Jana Pawła II w Castel Gandolfo, a później pod Kliniką Gemelli i w Rzymie na otwarciu Domu Pielgrzyma. 

Śpiewaliśmy w Białym Domu i na Kremlu, dla Międzynarodowego Kongresu Przedstawicieli Świata Kultury na Kubie, przed Prezydentami USA, Paryża, Kuby, Rosji. Z całego świata przywoziła recenzje pełne zachwytu i uznania, a gdy dane jej było reprezentować Polskę na Expoo w Japonii to w niezbyt życzliwej Polakom gazecie na pierwszej stronie ukazał się długi serdeczny i ciepły artykuł zaczynający się od słów: „Przyjechały do nas polskie Diabły z buziami Aniołów, które na scenie potrafią wszystko!”

Uznany jako połączenie kultury ze sztuką wychowując młodych ludzi, którzy do niej trafiają według autorskiej metody swojego Założyciela „Wychowania przez sztukę i w kontakcie z nią”.

Gawęda gromadzi wokół siebie ludzi, którzy nie tylko są specjalistami w danych dziedzinach, ale przede wszystkim są pasjonatami tego, czym się zajmują oraz mają wszelkie umiejętności w przekazywaniu swojej pasji innym.

Przez wiele lat z Zespołem współpracowali znakomici autorzy tekstów jak: Wanda Chotomska, Krzysztof Gradowski, Wojciech Kejne, Marek Groński, Jonasz Kofta; kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Andrzej Korzyński, Czesław Majewski, Zbigniew Stelmasiak, Andrzej Zygierewicz; choreografowie: Zofia Rudnicka, Witold Gruca, Józef Zaprzałkowski, scenografowie: Adam Kilian, Tatiana Kwiatkowska, Joanna Radzka i wielu, wielu innych artystów o mistrzowskim talencie, których nie sposób wszystkich wymienić.

Rezerwat – pierwszy dziecięcy musical – napisany został przez Krzysztofa Gradowskiego i Andrzeja Korzyńskiego.

KAŻDEGO PATRONA NASZEGO SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA NASZYCH POSTÓW, GDZIE ZNAJDZIECIE PRZYGOTOWANY I DOSTĘPNY TYLKO DLA PATRONÓW PLAN NASZEGO Tourne PO FINLANDII. Tylko nasi patroni będą mieli dostęp do reportażu oraz galerii zdjęć z tego ekscytującego wyjazdu. Odwiedzimy Litwe, Łotwe, Estonię, Finlandią i Szwecję. Już dziś zachęcamy do przekazania nam pieniążków a my odwdzięczymy się najlepiej jak będziemy umieli.

To chyba jedyny Zespół Artystyczny na świecie, gdzie końskie ogony od 67 lat wiąże się tak samo: na wysokości czubka ucha.

Gawęda ma na swym koncie liczne widowiska, nagrane płyty, koncerty w kraju i za granicą.

Z całego świata przywoziła recenzje pełne zachwytu i uznania, a niemal wszystkie podkreślały szczerość i wdzięk zachowania na scenie oraz prawdziwy urok dziecięcego wieku: „Gawęda to urok dziecięcego i młodzieńczego wieku, to radość kształcącej zabawy, a równocześnie kultura na wysokim poziomie”.

Gawęda ma ponad szesnaście tysięcy wychowanków, a wśród nich znani w świecie: reżyser Krzysztof Gradowski, aktorzy: Anna Nehrebecka, Agnieszka Wagner, Andrzej Zaorski, muzycy Danuta Stankiewicz, Marek Kościkiewicz, Wojciech Mann, Paweł Stasiak, Jarosław Szlagowski, prezenterka telewizyjna Dobromiła Skalska, modelka Magdalena Mielcarz, tancerka Wiktoria Gąsiewska i wielu innych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)