Życie stomika YT

W Patronite od 02.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Na moim kanale staram się szerzyć świadomość nie tylko ludzi chorych na choroby jelit, ale także ich zdrowych krewnych, przyjaciół i wszystkich innych w otoczeniu. Te choroby stają się coraz powszechniejsze. Chciałbym też, aby stomia przestała być tematem tabu i powodem do wstydu.

O Autorze

Hej! Cieszę się, że tu do mnie trafiłeś :) 

Nazywam się Oskar, mam 34 lata i trzy lata temu moje życie diametralnie się zmieniło. W efekcie zaostrzenia choroby Leśniowskiego-Crohna powstały komplikacje które zakończyły się wyłonieniem stomii na jelicie cieńkim. Stomia miała byc ze mną 4-6 miesięcy, jednak po ponad 3 latach nadal nie mamy zamiaru się rozstawać. Dzięki niej odzyskałem komfort życia, jego radość i możliwości. Ale wiem że wielu z nas ma z tym problem, dlatego jedną z moich misji jest dotarcie do tej przytłoczonej części naszej społeczności i pokazanie że "hej, nadal potrafi być super, stomia to żadna przeszkoda". Rozumiem też jak dużo pytań i strachu pojawia się na początku tej drogi, dlatego planuję profesjonalną serię wprowadzającą do świata stomii, przygotowania się do operacji, poprzez rekonwalescencję aż do etapu pełnej akceptacji i przystosowaniu sobie życia codziennego do komfortowego korzystania w te nowej rzeczywistości. Ta seria wymaga dosyć dużych nakładów, ponieważ próg wejścia na YT jest aktualnie wysoki, a ja wymyśliłem tej projekt w na tyle dużej skali, że będzie to ode mnie wymagało podróżowania po Polsce. Chciałbym żeby powstało z tego wademekum wiedzy dla każdego chorego, a także dla rodziny nowo powstałego stomika. Przy okazji moich podróży liczę na rozpoczęcie cyklu naszych spotkań i aktywizacji, ponieważ niestety tak łatwo nam zatopić się we wstydzie i zamknąć w domu. Temat depresji i bólu około chorobowego także chciałbym poruszyć nie raz. Mam też pomysł na dużą akcję angażującą media dotyczącą dbania o kondycje psychiczną, posiadam wsparcie fundacji, ale do budowania zasięgów wymagane są regularne publikacje. A do nich konieczny jest sprzęt i nakłady finansowe pozwalające mi się w większym stopniu skupić na kanale. I tutaj koło się zamyka, stąd pomysł na stworzenie tutaj profilu. 

 

Ponadto na co dzień zajmuję się wykańczaniem wnętrz i to też jest rzecz którą chciałbym się podzielić na kanale. Z jednej strony pokazuje to jak można wrócić do normalnego życia po wyłonieniu stomii, nawet do pracy fizycznej, a z drugiej przez lata wyrobiłem sobie renomę opartą na rzetelności i chciałbym wpłynąć w pozytywny sposób na tą branżę. Niestety w dużym stopniu rządzą nią nadal krzywdzące stereotypy, a także brak podstawowej wiedzy ze strony klientów. A to z kolei prowadzi do licznych nieporozumień i nadużyć. I tu wkraczam ja, cały na biało :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent