Grupa Ailes

W Patronite od 23.04.2018

Ailes powstało w 2015 roku jako miejsce zrzeszające początkujących autorów, którzy dzielą wspólną pasję - pisanie. Jesteśmy grupą nietuzinkowych osób w różnym wieku, jednak to nie przeszkadza nam we wspólnym tworzeniu, a wręcz dodaje polotu wszystkiemu, co robimy.

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

Ailes powstało w 2015 roku (wcześniej od 2012 roku, w mniejszym gronie, grupa funkcjonowała pod nazwą La Noir) jako miejsce zrzeszające początkujących autorów, którzy dzielą wspólną pasję - pisanie. Jesteśmy grupą nietuzinkowych osób w różnym wieku, jednak to nie przeszkadza nam we wspólnym tworzeniu, a wręcz dodaje polotu wszystkiemu, co robimy.

Nieważne jak wysoko ulokowane będą nasze ambicje czy marzenia. W końcu grupa nosi nazwę "Ailes", co po francusku oznacza skrzydła. Jesteśmy pewni, że dolecimy wysoko.

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Przede wszystkim pisaniem w każdej formie. Ponadto:

 • organizujemy warsztaty pisarskie,
 • organizujemy konkursy literackie, dzięki którym pomagamy rozwijać skrzydła początkującym pisarzom. Wygrane prace zostają bowiem wydane w naszych zbiorach opowiadań,
 • piszemy solowe powieści, jak również wspólne antologie tematyczne,
 • wspomagamy organizacje charytatywne - zyski z naszych antologii przekazujemy na organizacje pozarządowe. Dotąd wsparliśmy już fundację Pomocy Zwierzętom "ROKA" oraz Fundację Hospicjum Dla Kotów Bezdomnych,
 • recenzujemy książki znanych jak i debiutujących autorów, a także obejmujemy je patronatem medialnym.

 

CO WYDALIŚMY?

“MDS” - listopad 2015 r. - zbiór opowiadań o zabarwieniu erotycznym.

“Godzina Diabła” - wrzesień 2017 - zbiór horrorów, dreszczowców i opowiadań grozy

“MDS: Miłosne Rewolucje” - kwiecień 2018 - reedycja wcześniej wydanej antologii.

Kolejne zbiory i autorskie projekty w przygotowaniu.

 

Więcej o nas, naszych autorach i przyszłych realizacjach możecie przeczytać na www.ailes.pl

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)