W Patronite od 20.11.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 376

Liczba Patronów: 482

Zostań Patronem
Kup na prezent
40 patronów
1 615 miesięcznie
66 715 łącznie
Już od 12 lat ratujemy zwierzęta domowe i dzikie. Leczymy, znajdujemy domy, wypuszczamy na wolność. Nasi inspektorzy reagują w przypadkach znęcania się nad zwierzętami; bronimy praw zwierząt w sądzie. Funkcjonujemy jako ośrodek rehabilitacji zwierząt chronionych - jedyny we Wrocławiu!

O Autorze

Jak działamy?

Interweniujemy, ratujemy, leczymy, otaczamy opieką, znajdujemy dom lub wypuszczamy na wolność. Jako jedna z niewielu organizacji niesiemy pomoc zwierzętom przez całą dobę.

Jesteśmy przede wszystkim wolontariuszami, ale wśród nas znajdziecie m.in. prawników, wykwalifikowanych inspektorów ochrony zwierząt oraz studentów i techników weterynarii. Pomoc zwierzętom to dla nas nie praca, a pasja. Ale bez Was - naszych darczyńców - ta pomoc nie byłaby możliwa...

Dla kogo to wszystko?

Pod naszymi skrzydłami znaleźli się pies Fazi uratowany z pożaru, kotka Smołka wyłowiona ze smoły, jeż Henryk, który uderzony kołami samochodu miał problemy z oddychaniem, mały jenotek w stanie hipotermii znaleziony w rowie, osierocony lis Tomek z padaczką, bezdomny pies Blaszka ze złamanym kręgosłupem po wypadku, schorowany fretek Kacper, który przyjechał z Wałbrzycha do Kamiennej Góry pod pokrywą silnika, a nawet zziębnięta wydra, która zawędrowała do ciepłego mieszkania przyprowadzona przez psa... Tysiące niezwykłych historii, wiele wygranych walk o jeżowe, psie czy ptasie życie.

Jako jedna z niewielu organizacji działających w regionie zajmujemy się też potrzebującymi zwierzętami dzikimi i wolnobytującymi. Nie dzielimy zwierząt na lepsze i gorsze - tak, "brzydkie" szczury i nietoperze też znajdą u nas pomoc!

Przyznajemy, że jesteśmy trochę zafiskowani na punkcie jeży ;) Walczymy o poprawę ich losu, nie tylko bezpośrednio reagując na krzywdę, ale starając się też tej krzywdzie zapobiegać. Edukujemy, rozmawiamy, prowadzimy wspólne projekty z miastem. I dbamy o to, by miejsca, w których trafiają na wolność, były dla nich idealne. #miejscaprzyjaznejeżom

Od 2010 roku udzieliliśmy pomocy 12 000 zwierząt! Oznacza to, że każdego roku ratujemy blisko TYSIĄC futrzaków, jeży i ptaków.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie naszych kochanych, wrażliwych na krzywdę zwierząt darczyńców. Pomóż nam odmieniać los zwierząt - dołącz do stada pomocy!

 

Blaszka Kundelek Blaszka podczas rehabilitacji. Dzielny chłopak! Dziś już w domu stałym.
Odkarmiamy - wypuszczamy! 
pustułka ekostraz Pustułka ratowana... i uratowana.
jeż ekostraż Pomagamy złapać oddech.
Pogryziony szczeniaczek Gabryś w inkubatorze. Było z nim kiepsko... Ale przeżył!
lis ekostraż Lis Tomek. Jego mama utonęła w Odrze.
kotka smolka ekostraz Kotka Smółka była cała oblepiona smołą...
kot ekostraż … ale przeżyła! Dziś już w domy stałym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ania Lichocka
Ania Lichocka
Próg: 10 zł
Anna Kurpiewska
Anna Kurpiewska
Próg: 10 zł
Agnieszka Stanek-Liberek
Agnieszka Stanek-Liberek
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Joanna Watras
Joanna Watras
Próg: 30 zł