Avatar użytkownika

Fundacja SKŁADAK

21
patronów
960 
miesięcznie
7 460 
łącznie
21
patronów
960 zł 7 460 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoją pomoc i wkład w nasze działania! Obiecujemy, że za tę równowartość jednego cappuccino (ok. 10 zł) będzie działo się dobro!
PS absolutnie nie negujemy przy tym wartości dobrej kawy, jednak doceniamy, że zdecydowałeś się nas wesprzeć. :)


NAGRODA: Każdy jest w stanie pozwolić sobie na wspieranie naszej Fundacji na innym poziomie finansowym. Niezależnie jednak od progu, jaki wybierasz, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie dostęp do comiesięcznego podcastu dla Patronów przesyłanego mailem. :)
25 zł miesięcznie
Dziękujemy, że jesteś z nami i pomagasz nam w pomaganiu! :) Najcenniejszym, co mamy jako ludzie, jest zdecydowanie czas i zaangażowanie, jednak to właśnie dzięki Tobie możemy tworzyć przestrzeń spotkania i wzrostu.

NAGRODA: Każdy jest w stanie pozwolić sobie na wspieranie naszej Fundacji na innym poziomie finansowym. Niezależnie jednak od progu, jaki wybierasz, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie dostęp do comiesięcznego podcastu dla Patronów przesyłanego mailem. :)
50 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie i zaufanie! Dzięki Tobie na pewno uda nam się dotrzeć do osób potrzebujących pomocy, które jak dotąd nie mogły sobie na nią pozwolić ze względów finansowych. Twoja troska może przyczynić się do zmiany czyjegoś świata na lepsze. :)

NAGRODA: Każdy jest w stanie pozwolić sobie na wspieranie naszej Fundacji na innym poziomie finansowym. Niezależnie jednak od progu, jaki wybierasz, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie dostęp do comiesięcznego podcastu dla Patronów przesyłanego mailem. :)
100 zł miesięcznie
O łaaał! Dzięki! :D

Z takim wsparciem to my możemy góry przenosić , albo przynajmniej uda nam się zapewnić bardziej komfortowe warunki w naszych gabinetach terapeutycznych, sali konferencyjnej, czy pokojach mieszkalnych.

NAGRODA: Każdy jest w stanie pozwolić sobie na wspieranie naszej Fundacji na innym poziomie finansowym. Niezależnie jednak od progu, jaki wybierasz, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie dostęp do comiesięcznego podcastu dla Patronów przesyłanego mailem. :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja SKŁADAK w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Głównym celem naszej Fundacji jest to, aby być blisko człowieka, wraz z jego potrzebami, wyzwaniami, emocjami, doświadczeniami i duchowością. Prowadzimy działania psychoedukacyjne, indywidualne sesje psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe, a także kursy ewangelizacyjne i rekolekcje.

Cześć!

Żeby tu trafić, musiałeś wykonać przynajmniej jedno kliknięcie - dzięki, że chcesz nas poznać! :)

 

OD KIEDY ISTNIEJEMY?

Ze Składakiem jest tak, że nie do końca wiadomo, kiedy powstał. Czy mamy cofać się o kilkanaście lat, do momentu, w którym poznaliśmy się i zaczęliśmy współpracować? Czy datę naszego powstania stanowi dopiero pieczątka i podpis pani z KRSu, która w dobie pandemii kazała pisać do siebie przynajmniej kilkanaście razy zanim dała nam prawo do istnienia? Panią serdecznie pozdrawiamy, a na te pytania trudno nam znaleźć odpowiedź.

KIM JESTEŚMY?

Wiemy natomiast na pewno, kto się składa na Składaka. Formalnie tworzą go: Tomek, Aga, Asia, Staszek, Piotr, Michał i Tomek. Dwoje psychoterapeutów, dwóch matematyków, architekt, dwóch księży, dwóch informatyków, jedna anglistka, dwie pedagożki, jeden student psychoterapii, jedna wychowawczyni w ośrodku dla głuchych, siedmioro ewangelizatorów, jedna studentka psychodietetyki... jesteśmy raczej wielofunkcyjni, więc nie martw się jeśli zgubiłeś się w obliczeniach :)

CO ROBIMY?

Składak działa w trzech przestrzeniach:

  • psychoedukacja i psychoterapia

Uwaga, będzie dużo!

Chcemy psychoedukować żeby później mieć mniej pacjentów w gabinecie :) Jak to robimy? Jak się da.

Tutaj, na przykład, opowiadamy o emocjach: https://www.youtube.com/watch?v=b_FejsLdpzk&t=37s

A tutaj jesteśmy na 5-dniowych warsztatach psychoedukacyjnych w DA w Częstochowie:

Tutaj prowadzimy live na temat związku wiary z psychoterapią: https://www.facebook.com/fundacja.skladak/videos/452484142651741/

Tutaj dochodzimy do siebie po 3-godzinnym gadaniu z licealistami o depresji:

A tak wygląda psychoterapeuta gotowy do dyżuru na Pol'and'Rock Festival:

Zrobiliśmy live o tym, jak poradzić sobie z emocjami w związku z wojną za naszą wschodnią granicą, kręcimy TikToki, edukujemy na Instagramie i Facebooku.

Prowadzimy szkolenia rad pedagogicznych i warsztaty psychologiczne i komunikacyjne dla wspólnot.

Robimy kalendarze, które psychoedukują.

Piszemy ebooki (wpadnij, zobacz: https://psychologiadziecka.org/autor/fundacja-skladak/)

Generalnie... niedługo wyskoczymy Wam z lodówki :)

Poza psychoedukacją prowadzimy również psychoterapię osób dorosłych w nurcie integracyjnym.

Naszych terapeutów znajdziesz tutaj: https://www.fundacjaskladak.pl/psychoterapia-zary/

Dzięki Twojej pomocy możemy utrzymywać cenę terapii na poziomie niezależnym od dotykającej nas inflacji. Pomimo znacznych podwyżek cen konsultacji, które obserwujemy w środowisku w ciągu ostatnich dwóch lat chcielibyśmy aby nasze pozostały na tym samym poziomie - po to, żeby więcej osób mogło otrzymać potrzebną pomoc.

Ważnym działaniem, którego podjęliśmy się w zeszłym roku, jest Tandem Wsparcia: pomoc dla ofiar wykorzystania seksualnego w Kościele w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (https://www.fundacjaskladak.pl/tandem-wsparcia/). W ramach działań w Tandemie współpracujemy z osobami pokrzywdzonymi, a także prowadzimy szkolenia dla księży diecezjalnych w zakresie reagowania na oznaki przemocy seksualnej.

Nasi specjaliści ciągle szkolą się w najróżniejszych dziedzinach (akademia Social Media Managera, psychodietetyka, psychoterapia, praca z dorosłymi pacjentami w spektrum autyzmu - to cztery kursy, przez które przechodzimy w czasie pisania tego opisu).

Jak widzisz, zdrowie emocjonalne jest dla nas niezwykle ważne. Na nic by się jednak nie zdało gdyby nie coś jeszcze ważniejszego: Dobra Nowina. Dlatego właśnie poświęcamy tyle czasu, ile tylko możemy, na głoszenie Ewangelii. Prowadzimy rekolekcje online i na żywo, misje parafialne, szkołę ewangelizacji, kursy ewangelizacyjne. Angażujemy się w inicjatywy takie jak Przystanek Jezus czy Stacja Jezus.

Nie boimy się poruszać trudnych tematów, związanych na przykład z rozczarowaniem Kościołem:

Kurs Historia Zbawienia, fot. Grzegorz Miłuch

 

Ekipa prowadząca misje parafialne w Częstochowie

 

Spotkanie z Marcinem Zielińskim w Żarach

 

Nasza działalność ewangelizacyjna to też profile FB: SESA Żary oraz Jak nie drzwiami, to oknem.

W ramach Szkoły Ewangelizacji w 2021 założyliśmy hybrydową wspólnotę, z którą co środę widujemy się na spotkaniach formacyjnych.

 

Naszym wielkim marzeniem, które właśnie zaczyna się realizować, jest Dom dla Opuszczonych. Dom to Boża obietnica, którą znajdziesz w Psalmie 68. Jak ta Obietnica realizuje się praktyce? Jeśli potrzebujesz poskładać się psychicznie lub duchowo, jesteśmy w stanie przyjąć Cię w naszym Domu na ok. rok. W tym czasie, w zależności od Twoich potrzeb, będziemy próbowali pomóc Ci stanąć na nogi i wystartować w życie od nowa.

I JUŻ?

Zdecydowanie nie udało nam się opisać tutaj wszystkiego, czym się zajmujemy - ale bardzo próbowaliśmy! :) Zapraszamy Cię do kontaktu, śledzenia naszego Facebooka, Instagrama, TikToka strony internetowej. Jeśli myślisz, że czegoś od nas potrzebujesz, daj znać! :)

Cele Autora

Remont pomieszczeń
  • 15 000 zł
  • 7 540 zł brakuje
49%
Fundacja ma dopiero rok, jednak miejscem naszego działania jest wiekowy Dom Rekolekcyjny w Kunicach Żarskich, który zdecydowanie nie idzie z duchem czasu. Z tego względu z dnia na dzień stają przed nami nowe wyzwania, którym chcemy sprostać, aby wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom osób, które witamy w naszych progach.

Z czym właściwie się mierzymy? A to rury w kanalizacji nie wytrzymują napięcia, a to schody zaczynają się kruszyć, nasza wieloletnia gastronomiczna lodówka przestaje mrozić, piec w kotłowni wyłącza się w niewyjaśnionych okolicznościach, a tynk na ścianach, jak na złość, ani myśli trzymać się swojego miejsca...

Jeżeli w jakimś stopniu nasz Dom stał Ci się bliski i zależy Ci na tym, by nie popadł w ruinę, możemy zawalczyć o to razem! :)

Jeżeli chciałbyś wspomóc nas w innej formie niż finansowo - np. potrafisz malować ściany, naprawiać agd, kłaść kafelki, wymieniać kanalizację - to zapraszamy do kontaktu: fundacjaskladak@gmail.com
Działalność statutowa Fundacji
  • 5 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Powyższa kwota wspomoże naszą Fundację w podstawowych działaniach takich jak:

1. Realizowanie celów statutowych Fundacji.
2. Wynagrodzenia dla pracowników merytorycznych i technicznych, a więc osób które poświęcają swój czas i zaangażowanie aby prowadzić terapię indywidualną i grupową, warsztaty i kursy, zajmować się prowadzeniem naszych mediów społecznościowych oraz tworzeniem grafik i materiałów promocyjnych.
3. Opłaty za lokal Fundacji- utrzymanie gabinetów terapeutycznych, sali konferencyjnej, stołówki, miejsc noclegowych itd.
4. Niezbędne opłaty administracyjne, w tym opłacenie księgowości, opłacenie miesięcznych subskrypcji serwerów i niezbędnych programów, z których korzystamy pracując.

Będziemy wdzięczni za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia, które pomogą nam jak najlepiej realizować misje naszej Fundacji - być z Wami i dla Was.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja SKŁADAK już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Martyna Folerska
Martyna Folerska
100 zł
Andrzej Kulczycki
Andrzej Kulczycki
50 zł
Tomasz Zdych
Tomasz Zdych
25 zł
Alicja Koteras
Alicja Koteras
25 zł
Anna Do
Anna Do
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.